(22) 841 01 12

Fototerapia

Lekarze od lat podkreślają, że słońce ma dobroczynny wpływ na naszą skórę. Prowadzone przez nich badania wykazały, że helioterapia jest jedną z najstarszych metod leczenia wśród osób z przewlekłymi chorobami dermatologicznymi i nadal z powodzeniem wykorzystywana jest w leczeniu łuszczycy.W Centrum Dermatologicznym FEBUMED osoby zmagające się z tą chorobą, mają możliwość skorzystania z naświetlania promieniami UVB 311 nm (to naświetlanie promieniami ultrafioletowymi ale nie wymaga ono łykania Oxsoralenu – preparat używany przy leczeniu lampami PUVA) w celach medycznych, pod kontrolą lekarza dermatologa. Przeprowadzana w naszym Centrum terapia polega na naświetlaniu skóry dotkniętej zmianami określoną, bezpieczną, dawką promieniowania, która ustalana jest przez lekarza w trakcie indywidualnych konsultacji. Pod uwagę przy wyborze dawki promieniowania bierze się m.in. wiek pacjenta oraz stan jego skóry.Fototerapia polecana jest jako jedna z metod wspomagających walkę z łuszczycą. Idealnie nadaje się dla osób, które na co dzień stosują specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne do skóry – zwłaszcza te pochodzenia naturalnego, oparte na wyciągu z naturalnych olejków roślinnych jak np. produkty Dr Michaels.
Ścianka_płyta

W naszym Centrum wykorzystujemy lampy do fototerapii Waldmann UV 100L (UVB 311 nm).

Naświetlania należy przyjmować w postaci 5-6 sesji tygodniowo. Wymagana ogólna liczba naświetlań jest różna, choć zwykle lekarz dermatolog zaleca ok. 15-20.

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pacjentów, przed skorzystaniem z naświetlania należy odbyć konsultacje z lekarzem dermatologiem z Centrum Dermatologicznego FEBUMED. Dermatolog w trakcie wizyty dobiera odpowiednią dla pacjenta dawkę promieniowania w oparciu o parametry techniczne lamp, określa fototyp skóry oraz ustala liczbę wymaganych zabiegów. Pierwsze naświetlanie wliczone jest w cenę konsultacji.

Choć z założenia fototerapia jest bezpieczna, istnieje kilka przeciwwskazań względem jej stosowania. Nie jest polecana dla osób:

  • Uczulonych na słońce, mających na ciele liczne poparzenia słoneczne.
  • Mających dużą liczbę znamion skórnych.
  • Chorujących na nowotwory skórne.
  • Cierpiących na choroby spowodowane zaburzeniami wątroby, nerek i układu krążenia.

 

Nie zwlekaj! Umów się już dziś!

Zadzwoń 22 841 01 12 lub napisz rejestracja@febumed.pl


W FEBUMED Centrum Leczenia Łuszczycy, AZS i Egzemy stosowane są m.in. naturalne preparaty marki Dr Michaels. Więcej informacji o nich można znaleźć na stronie: www.febumed.com.pl

 

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someonePrint this page