(22) 841 01 12

Lampa medyczna – najczęściej zadawane pytania

Co to jest fototerapia promieniami UVB 311 nm?
Fototerapia promieniami UVB 311 nm jest to zabieg polegający na regularnym wystawianiu każdej powierzchni zmienionej chorobowo na działanie wąskozakresowego promieniowania UVB. Promieniowanie UVB absorbowane jest w większości przez sam naskórek, dzięki czemu jest możliwe niwelowanie wszelkich objawów łuszczycowych. Fototerapię można stosować zarówno na większe obszary ciała, jak i miejscowo np. na skórę dłoni i paznokci, głowy, twarzy. Należy pamiętać również o tym, że zabiegi z zakresu fototerapii można wykonywać w warunkach domowych.

Czy podczas fototerapii można korzystać z preparatów Dr Michaels?
W celu osiągnięcia lepszych rezultatów, w trakcie fototerapii można stosować dodatkowo preparaty Dr Michaels. Ważne: Przed naświetlaniem nie stosujemy żadnych preparatów przeznaczonych do leczenia miejscowego. Oznacza to, że naświetlany fragment ciała powinien być wolny od wszelkich produktów stosowanych zewnętrznie tzn. maści, kremów, balsamów i innych.

Preparaty Dr Michaels do pielęgnacji skóry gładkiej stosujemy 2 razy dziennie (zgodnie z dołączonymi do preparatów ulotkami) – co najmniej 3 godz. przed naświetlaniem oraz po odczekaniu minimum 1 godziny po zakończenia naświetlania.

Stosowanie-preparatów1

W przypadku skóry głowy preparaty stosujemy (zgodnie z dołączonymi do preparatów ulotkami):

  • Żel Dr Michaels stosujemy co najmniej 3 godziny przed naświetlaniem
  • Odżywkę Dr Michaels min. 1 godzinę po zakończeniu naświetlania.

Stosowanie-preparatów2

Czy fototerapia lampami medycznymi o promieniach UVB 311nm jest naprawdę skuteczna w walce z łuszczycą?
Przeszło 400 niezależnie przeprowadzonych badań klinicznych, prowadzonych z zakresu fototerapii, wykazało, że terapia wąskim zakresem fal między 305 i 315 z maksimum w 311 nm jest najbardziej skutecznym pasmem w leczeniu łuszczycy. Przyjmuje się, że aż 85% osób chorych na łuszczycę pozytywnie reaguje na terapię promieniami UVB 311 nm.

Czy stosowanie lampy do fototerapii jest bezpieczne – czy mi nie zaszkodzi?
Stosowanie lamp medycznych jest jak najbardziej bezpieczne, pod warunkiem, że pacjent stosuje się do zaleceń zawartych w instrukcji obsługi. Przed każdym naświetlaniem powinny być zakładane okulary ochronne, które chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Pacjent nie powinien również sam ustalać dowolnych dawek naświetlań, które różnią się od tych zaproponowanych w dołączonej do zestawu tabeli dawek naświetlania, lub od wskazanych indywidualnie przez lekarza prowadzącego.

Jak można wypożyczyć lampę medyczną w Państwa sklepie?
Aby wypożyczyć lampę medyczną należy wypełnić formularz wypożyczenia, który dostępny jest na stronie Centrum Dermatologicznego FEBUMED i bezpośrednio w rejestracji FEBUMED, lub złożyć zamówienie w sklepie internetowym www.febumed.com.pl Każda osoba chcąca wypożyczyć lampy, podczas wypełniania formularza zamówienia zobowiązana jest do podania prawdziwych danych adresowych, teleadresowych i adresów e-mail.

Czy oferowane przez Państwa lampy medyczne są bezpieczne?
W naszym sklepie można zarówno kupić, jak i wypożyczyć, lampy medyczne firmy Waldmann. Jest to znana niemiecka firma, która produkuje terapeutyczne urządzenia medyczne przeznaczone do leczenia chorób skóry. Ze względu na obowiązujące w Europie rygorystyczne normy bezpieczeństwa, wyprodukowane przez firmę Waldmann urządzenia przechodzą próby kliniczne w oddziałach szpitalnych, w których sprawdzana jest ich skuteczność w kontakcie z pacjentami.

Kto jest producentem lamp medycznych dostępnych w Państwa sklepie?
Producentem oferowanych przez nas lamp medycznych jest niemiecka firma Waldmann, która jest obecnie największym na świecie producentem urządzeń do fototerapii. Firma Waldmann funkcjonuje na rynku nieprzerwanie od prawie 100 lat i jest uważana za najlepszą firmę produkującą urządzenia medyczne do walki z chorobami skóry.

Czy przed rozpoczęciem fototerapii niezbędna jest konsultacja z lekarzem dermatologiem?
Przed rozpoczęciem naświetlania sugerujemy kontakt z lekarzem dermatologiem, bądź specjalistą ze sklepu internetowego FEBUMED Ferenc Sp.k., który pomoże w ustaleniu odpowiedniej dawki naświetlania na podstawie fototypu skóry.

Jakie schorzenia dermatologiczne leczymy lampami medycznymi?
Lampy medyczne doskonale sprawdzają się w przypadku łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Z powodzeniem są również stosowane w leczeniu m.in. bielactwa nabytego, świerzbiączki, świądu czy w profilaktyce fotodermatoz np. pokrzywka świetlna, rumień, profiria.

Ile czasu wynosi cykl terapeutyczny lampami do fototerapii?
Podstawowy cykl obejmuje 20 naświetlań, chyba, że lekarz zaleci inaczej.

Na jaki czas wypożyczane są lampy?
Lampy wypożyczane są zwykle na okres 3 tygodni, z możliwością cotygodniowego przedłużenia. Aby przedłużyć wypożyczenie lampy o kolejny tydzień, skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów.

Czy do zestawu z lampą medyczną dołączane są okulary ochronne?
Tak, okulary ochronne są w zestawie wraz z urządzeniem. Każda osoba wypożyczająca lampy otrzymuje nowe okulary ochronne.

Czy podczas wykonywania naświetlań lampą medyczną w pokoju mogą przebywać inne osoby?
Nie. W pomieszczeniu, w którym przeprowadzane jest naświetlanie może przebywać wyłącznie osoba korzystająca z lamp.

Czy lampę do fototerapii można podłączyć do normalnego gniazdka elektrycznego?
Tak. Lampę podłączamy do standardowego gniazdka elektrycznego o mocy 230V / 60 Hz.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania fototerapii lampami medycznymi?
Z zabiegów zakresu fototerapii nie powinny korzystać osoby, które zmagają się ze schorzeniami wynikającymi z nadwrażliwości na promienie UV np. skóra pergaminowata i barwnikowa, toczeń rumieniowaty skórny i układowy. Osoby mające zmiany nowotworowe, lub te które w przeszłości je posiadały, przed podjęciem fototerapii powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który wykluczy ewentualną nadwrażliwość na UV.

Czy podana na stronie cena wypożyczenia lampy zawiera koszty transportu?
Tak, podana w sklepie cena uwzględnia koszty transportu. Transport w przypadku wypożyczenia jest darmowy. Wszelkie koszty związane z dostawą pokrywa sprzedający.

Czy lampa medyczna dostarczana jest kurierem czy pocztą?
Lampa medyczna dostarczana jest za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD na wskazany przez zamawiającego adres.

Kiedy i jak można zapłacić za wypożyczenie lampy do fototerapii?
Za wypożyczoną lampę można zapłacić przelewem na konto lub przy odbiorze. W przypadku wybrania przelewu – wysyłka następuje po zaksięgowaniu wpłaty na koncie, zaś przy wyborze płatności przy odbiorze – pieniądze uiszczane są u kuriera, który dostarcza lampę. Należy pamiętać, iż lampa może zostać wypożyczona we wskazanym przez Państwa terminie – takim, który najbardziej Państwu odpowiada.

Czy do wypożyczenia lampy wymagana jest kaucja?
Nie, kaucja nie jest wymagana do wypożyczenia lampy.

Podziel się...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someonePrint this page