lek. Magdalena Olechowska- Opinie pacjentów - Centrum Dermatologiczne Febumed.pl

lek. Magdalena Olechowska

dermatolog, wenerolog

Absolwentka krakowskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD), Polskiego Towarzystwa Dermatologów Dziecięcych (PTDD), European Academy of Dermatology and Venrology (EADV), European Society for Pediatric Dermatology (ESDP), International Dermoscopy Society (IDS) oraz The International Trichoscopy Society. 

Rezydenturę z dermatologii i wenerologii odbyła na Oddziale Dermatologicznym w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie, w którym pracowała w latach 2008 -2016 na stanowisku asystenta. Obecnie konsultuje zarówno dzieci jak i dorosłych w Poradni Dermatologicznej MSS.

Stypendystka prestiżowego programu szkoleniowego dla rezydentów dermatologii Euroderm Excellence w Rzymie w 2013 r. Uczestniczka międzynarodowych konferencji dermatologicznych m.in zdobywczyni grantu na uczestnictwo w 12th World Congress of Pediatric Dermatology w Madrycie w 2013 r. oraz grantu na 12th Meeting of the European Society of Pediatric Dermatology (ESPD) w Kilonii w 2014 r. 

Na co dzień specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry, włosów i paznokci u osób dorosłych i dzieci już od 1 dnia życia. W trakcie konsultacji, przeprowadza wywiad oraz wykonuje badania dermatologiczne dermatoskopem i widerodermatoskopem, które ułatwiają ocenę podejrzanych zmian skórnych. Stawia rozpoznanie, udziela zaleceń lekarskich i przepisuje leki. 

Jest dermatologiem polecanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół:

  • atopowego zapalenia skóry (inaczej egzema, wyprysk atopowy),
  • łojotokowego zapalenia skóry (wyprysk łojotokowy).

A w szczególności rozpoznawania poszczególnych chorób i stosowania nowoczesnych terapii mających na celu wyeliminowanie czynników zaostrzających stany zapalne skóry. 

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED zajmuje się diagnostyką dermatologiczną pacjentów od 1 dnia życia, a także: 

  • wykonuje drobne zabiegi dermatochirurgiczne (m.in poprzez łyżeczkowanie powierzchownych zmian skórnych) oraz peelingi medyczne,
  • usuwa zmiany skórne, blizny (potrądzikowe, pooperacyjne, pourazowe, powypadkowe) i rozstępy metodą laserową,
  • przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 przeprowadza zabiegi rewitalizujące skórę twarzy i ciała.

Regularnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach dotyczących dermatologii ogólnej i zabiegowej. 

  • Przyjmuje pacjentów od 1 dnia życia.
  • Consultations for children, young people and adults of all ages.
  • Consultations can be carried out in English.

 

Umów się do lek. Magdaleny Olechowskiej


OPINIE O LEK. MAGDALENIE OLECHOWSKIEJ

Marta

Bardzo sympatyczna Pani doktor :) dokladnie i bez pośpiechu obejrzała pacjenta, wszystko wytłumaczyła przepisała leki i zapisała na kartce wskazówki, postawiła diagnozę łzs kiedy to pediatra usilnie wmawiała mi że to skaza białkowa. Gorąco polecam :)

Ola

Rzeczowa, konkretna lekarka. Wszystkie wątpliwości wyjaśnione w przystępny sposób, zalecenia na piśmie też bardzo precyzyjne. A przy tym miła i z dobrym podejściem do pacjenta. Polecam :-)