Zrób test w kierunku przeciwciał anty-SARS-CoV-2 i dowiedz się czy w przeszłości mogłeś chorować na COVID. Oferowany przez nas Test SARS-CoV-2 jest badaniem serologicznym na oznaczenie wyłącznie przeciwciał przeciwko wirusowi.
Wykonuje się go w celu potwierdzenia możliwości zakażenia wirusem wywołującym COVID-19. Zalecany wszystkim osobom, które nie mają pewności czy są ozdrowieńcami lub czy przechorowały COVID.
Ze względu na to, że pierwsze przeciwciała IgM pojawiają się średnio w 7 dniu od zakażenia, badanie można przeprowadzić już w 8 dniu od momentu wystąpienia pierwszych objawów choroby.
Badanie przeznaczone dla osób zdrowych, które nie wykazują objawów infekcji. Czas oczekiwania na wynik wynosi 1-3 dni robocze. Wyniki można zobaczyć online - w przypadku pacjentów FEBUMED dołączane są one dodatkowo do karty medycznej.
Masz pytania? Zadzwoń: 22 841 01 12
Sposób przeprowadzenia badania
- Badanie IgM met. ELSA - wynik dodatni może świadczyć o przebytej infekcji; wynik ujemny lub wątpliwy należy potwierdzić dla pewności testem met. Western-Blot.
- Badanie IgM met. Western-Blot - potwierdzenie wyników ujemnych i wątpliwych badania met. ELSA.
Interpretacja wyników badania
- Wynik dodatni badania może wskazywać, że w przeszłości doszło do zakażenia lub jesteśmy w trakcie aktywnej infekcji. Powinien zostać potwierdzony badaniami komplementarnymi, gdyż nie jesteśmy w stanie jednoznacznie wskazać czasu kiedy doszło do zakażenia.
- Wynik ujemny wskazuje, że nasz organizm nie wytworzył przeciwciał anty-SARS-CoV-2.
Badanie wskazane jest dla osób
- narażonych na kontakt z wirusem lub chcących potwierdzić swoją odporność na wirus,
- przechodzących zakażenie bezobjawowo,
- u których w środowisku stwierdzono istnienie koronawirusa,
- z powikłaniami po przebytej grypie, których nie badano na obecność koronawirusa.
Przygotowanie do badania
- badanie jest testem serologicznym (z krwi),
- przeprowadzane jest na czczo,
- w trakcie badania pacjent musi przebywać w maseczce,
- do badania nie zostanie dopuszczony pacjent z objawami zakażenia (np. wysoką temperaturą).
Badania można wykonać w Punkcie w Centrum Medycznym FEBUMED
przy ul. Belgradzkiej 52 (Warszawa - Natolin)
od poniedziałku do piątku w godz. 07.30 - 12.00.
W celu wykonania badań w punkcie pobrań prosimy o kontakt z rejestracją: 22 841 01 12