Psychodermatologia i dietetyka - Centrum Dermatologiczne Febumed

Psychodermatologia i dietetyka

W Centrum Dermatologicznym FebuMed w Warszawie podchodzimy do leczenia pacjenta w sposób holistyczny – kuracja przebiega w sposób całościowy, nie skupiamy się jedynie na objawach. Wiemy, że to co jemy ma duży wpływ na nasze zdrowie oraz jak ważne utrzymywanie jest dobrego samopoczucia w chorobach dermatologicznych – nasi pacjenci mogą więc skorzystać z konsultacji dietetyka oraz psychodermatologa. Dietetyka - dieta zgodnie ze wskazaniami medycznymi

Dieta, a leczenie chorób skóry

Dieta odgrywa dużą rolę w leczeniu chorób dermatologicznych, szczególnie autoimmunologicznych takich, jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry (AZS). Zmiana nawyków żywieniowych i wykluczenie pewnych produktów z jadłospisu wspomaga leczenie objawowe i może przyczyniać się do złagodzenia przebiegu choroby. Nasza dieta ma wpływ na przebieg stanu zapalnego – organizm potrzebuje odpowiednich substancji do odbudowy i regeneracji, inne mogą zwiększać stan zapalny i zaostrzać objawy. 

Konsultacje dietetyka w Centrum Dermatologicznym FebuMed (Warszawa) obejmują: 

 • analizę dotychczasowego sposobu żywienia – pomaga ona znaleźć przyczynę problemów z samopoczuciem i stanem skóry.  Po analizie sposobu żywienia dietetyk zaproponuje zmiany, które przyczynią się do poprawy stanu zdrowia.
 • udzielenie informacji na temat specjalnych zasad odżywiania, koniecznych przy poszczególnych chorobach – przebieg wielu jednostek chorobowych uzależniony jest od spożywanych produktów. Niewłaściwe odżywianie może nie tylko być przyczyną wystąpienia choroby, ale także spowodować jej rozwój lub wzmocnić występowanie danych objawów. Istotne jest zatem ustalenie, jakie produkty powinny znaleźć się w diecie, a które z nich powinniśmy na stale wyeliminować. W trakcie konsultacji lekarz tworzy z pacjentem listę produktów dozwolonych i do wykluczenia oraz podpowie, jak uzupełnić niezbędne minerały i składniki odżywcze, które posiadają produkty zakazane.
 • omówienie wyników badań pod kątem dietetycznym – złe wyniki badań mogą mieć swoje źródło w nieprawidłowym sposobie odżywiania. Skonsultowanie wyników badań z dietetykiem i chęć zmiany sposobu żywienia w wielu przypadkach może ograniczyć wystąpienie danej choroby bądź zminimalizować jej objawy. Przykłada się to na ograniczenie wizyt u lekarza i zmniejszenie kosztów przyjmowanych leków. 

Czytaj również

Cennik konsultacji dietetycznych

    KONSULTACJA CENA    

    Porada dietetyczna

125 zł    
    Porada dietetyczna wraz z ułożeniem diety 370 zł    

 

ZADZWOŃ 22 841 01 12 I UMÓW KONSULTACJĘ

Psychika, a leczenie chorób skóry

W przypadku przewlekłych chorób skóry, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie, egzema, trądzik objawy mogą nasilać się w wyniku sytuacji stresowych. Równocześnie samo życie ze zmianami skórnymi mogą obniżać samoocenę i samopoczucie, wywoływać stany depresyjne. Koło się zamyka: choroba jest źródłem stresu, a ten przyczynia się do nawrotu objawów. Dlatego w leczeniu tak ważna jest troska także o samopoczucie chorego. 

Choroby, które mogą zaostrzać się w reakcji na stres:

 • łuszczyca,
 • egzema,
 • trądzik,
 • łojotokowe zapalenie skóry,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • łysienie plackowate,
 • pokrzywka,
 • trądzik różowaty,
 • nadpotliwość.

Konsultacje psychodermatologiczne w Centrum Dermatologicznym FebuMed w Warszawie polecane są zwłaszcza osobom, które zmagają się z przewlekłymi chorobami skóry i szukają pomocy psychologicznej w tym zakresie.

Czytaj również:

Cennik konsultacji psychodermatologicznych

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja psychodermatologiczna dla dorosłych

125 zł    
    Konsultacja psychodermatologiczna dla młodzieży 125 zł    

 

ZADZWOŃ 22 841 01 12 I UMÓW KONSULTACJĘ