Psychodermatologia - grupy wsparcia - Centrum Dermatologiczne Febumed

Psychodermatologia - grupy wsparcia

Psychodermatologiczna grupa wsparcia działająca w ramach Centum Dermatologicznego FebuMed (Warszawa), to spotkania ze wszystkimi osobami, które doświadczają podobnych trudności związanych z codziennym zmaganiem się z przewlekłymi chorobami skóry.Psychodermatologia - grupy wsparcia

Jej celem jest wzajemna wymiana wiedzy, doświadczeń oraz uczuć, a także udzielenie wsparcia wszystkim potrzebującym.

Spotkania psychodermatologiczne przebiegają w atmosferze komfortu i bezpieczeństwa, co jest zwłaszcza istotne dla osób z poważnymi problemami dermatologicznymi. 

Grupy wsparcia organizowane są dla:

  • osób zmagających się z przewlekłymi chorobami skóry

Grupa ta obejmuje cotygodniowe spotkania, których celem jest możliwość swobodnej rozmowy na temat choroby, a także swoich przeżyć i emocji w gronie osób mających te same problemy.

  • rodzin pacjentów dotkniętych chorobami skóry

Grupa pozwala na  wzajemne dzielenie się swoimi doświadczeniami oraz wszelkimi trudnościami, które towarzyszą rodzinom osób chorych.

Poprzez udział w grupie osób zmagających się z tym samym problemem, spotkania w dają możliwość rozmowy w poczuciu spokoju oraz zrozumienia i akceptacji ze strony innych osób.

Informacje dla osób zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniach:

  1. Grupy wsparcia zarówno dla chorych, jak i ich rodzin, spotykają się raz w tygodniu – w każdą środę – przez  2/3 miesiące od daty ich rozpoczęcia. Cykl spotkań składa się z ok. 8-12 spotkań. Każde ze spotkań trwa 2 godziny.
  2. W ramach grup wsparcia działają 2 niezależne od siebie grupy skierowane do osób cierpiących na choroby skóry, jak i ich rodzin.
  3. Każda z grup liczy maksymalnie 5-15 uczestników.
  4. Koszt jednego spotkania w grupie wynosi 50 zł.

 

Czytaj również

 

Cennik konsultacji 

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja psychodermatologiczna

125 zł    

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy w Centrum Dermatologicznym FebuMed w Warszawie (Warszawa).

UMÓW WIZYTĘ ONLINE