Porady i konsultacje dietetyczne w Warszawie - Centrum Dermatologiczne Febumed

Porady i konsultacje dietetyczne w Warszawie

W Centrum Dermatologicznym FebuMed w Warszawie oferujemy wizyty i konsultacje, na których pomagamy rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zasad prawidłowego odżywiania – osoby zdrowej i chorej. Możecie Państwo skorzystać z jednorazowej wizyty, podczas której jest możliwe: Porady dietetyka w Warszawie

  • Omówienie wyników badań pod kątem dietetycznym – złe wyniki badań mogą mieć swoje źródło w nieprawidłowym sposobie odżywiania.

Jako przykład można uznać wysoki poziom cholesterolu we krwi, który jest wynikiem zbyt dużej ilości tłuszczu w diecie; natomiast cukrzycę powodować mogą produkty o zbyt wysokim indeksie glikemicznym.

Skonsultowanie wyników badań z dietetykiem i chęć zmiany sposobu żywienia w wielu przypadkach może ograniczyć wystąpienie danej choroby bądź zminimalizować jej objawy.

Przykłada się to na ograniczenie wizyt u lekarza i zmniejszenie kosztów przyjmowanych leków. Po analizie Państwa sposobu żywienia dietetyk zaproponuje zmiany, które przyczynią się do trwałej poprawy stanu zdrowia.

  • Udzielenie informacji na temat specjalnych zasad odżywiania, koniecznych przy poszczególnych chorobach – przebieg wielu jednostek chorobowych uzależniony jest od spożywanych produktów – są to tzw. choroby dietozależne.

Niewłaściwe odżywianie może nie tylko być przyczyną wystąpienia choroby, ale także spowodować jej rozwój lub wzmocnić występowanie danych objawów. Istotne jest zatem ustalenie, jakie produkty powinny znaleźć się w diecie, a które z nich powinniśmy na stale wyeliminować.

Jest to pomocne w chorobach, takich jak cukrzyca, wrzody żołądka, anemia czy choroby dermatologiczne. W przypadku alergii pokarmowych dietetyk podpowie nam, jak uzupełnić niezbędne minerały i składniki odżywcze, które posiadają produkty zakazane.

  • analiza dotychczasowego sposobu żywienia – wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że sposób odżywiania wpływa na ogólne samopoczucie.

Krótka rozmowa z dietetykiem pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości i znaleźć przyczynę problemów z samopoczuciem i zdrowiem.

Zazwyczaj wynikają one ze zbyt małej ilości przyjmowanych kalorii, nieregularnych posiłków bądź stosowania głodówek. Dietetyk pomoże dostosować zasady odżywiania się pod indywidualny styl życia klienta.

 

Czytaj również

 

Cennik konsultacji 

    KONSULTACJE

CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych i dzieci powyżej 12 r. ż.

200 zł     

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci poniżej 12 r. ż.

220 zł     

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FebuMed w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE