Porady i konsultacje dietetyczne w Warszawie - Centrum Dermatologiczne Febumed

Porady i konsultacje dietetyczne w Warszawie

W Centrum Dermatologicznym FebuMed w Warszawie oferujemy wizyty i konsultacje, na których pomagamy rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zasad prawidłowego odżywiania – osoby zdrowej i chorej. Możecie Państwo skorzystać z jednorazowej wizyty, podczas której jest możliwe: Porady dietetyka w Warszawie

  • Omówienie wyników badań pod kątem dietetycznym – złe wyniki badań mogą mieć swoje źródło w nieprawidłowym sposobie odżywiania.

Jako przykład można uznać wysoki poziom cholesterolu we krwi, który jest wynikiem zbyt dużej ilości tłuszczu w diecie; natomiast cukrzycę powodować mogą produkty o zbyt wysokim indeksie glikemicznym.

Skonsultowanie wyników badań z dietetykiem i chęć zmiany sposobu żywienia w wielu przypadkach może ograniczyć wystąpienie danej choroby bądź zminimalizować jej objawy.

Przykłada się to na ograniczenie wizyt u lekarza i zmniejszenie kosztów przyjmowanych leków. Po analizie Państwa sposobu żywienia dietetyk zaproponuje zmiany, które przyczynią się do trwałej poprawy stanu zdrowia.

  • Udzielenie informacji na temat specjalnych zasad odżywiania, koniecznych przy poszczególnych chorobach – przebieg wielu jednostek chorobowych uzależniony jest od spożywanych produktów – są to tzw. choroby dietozależne.

Niewłaściwe odżywianie może nie tylko być przyczyną wystąpienia choroby, ale także spowodować jej rozwój lub wzmocnić występowanie danych objawów. Istotne jest zatem ustalenie, jakie produkty powinny znaleźć się w diecie, a które z nich powinniśmy na stale wyeliminować.

Jest to pomocne w chorobach, takich jak cukrzyca, wrzody żołądka, anemia czy choroby dermatologiczne. W przypadku alergii pokarmowych dietetyk podpowie nam, jak uzupełnić niezbędne minerały i składniki odżywcze, które posiadają produkty zakazane.

  • analiza dotychczasowego sposobu żywienia – wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że sposób odżywiania wpływa na ogólne samopoczucie.

Krótka rozmowa z dietetykiem pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości i znaleźć przyczynę problemów z samopoczuciem i zdrowiem.

Zazwyczaj wynikają one ze zbyt małej ilości przyjmowanych kalorii, nieregularnych posiłków bądź stosowania głodówek. Dietetyk pomoże dostosować zasady odżywiania się pod indywidualny styl życia klienta.

 

Czytaj również

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12