Chirurgia dziecięca

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED świadczymy usługi konsultacyjne i zabiegowe z zakresu chirurgii dziecięcej (od 1 dnia do 18 roku życia). Diagnozujemy i leczymy chirurgicznie różnego rodzaju zmiany skórne, guzy w tkance podskórnej czy wrośnięte paznokcie, a to wszystko w komfortowych i bezstresowych warunkach - tak bardzo istotnych w pracy z dziećmi.

Chirurg dziecięcy - bezstresowa wizyta z dzieckiem

Chirurgia dziecięca - bezpieczne usuwanie zmian skórnych, guzków skórnychNasz chirurg dziecięcy ma bogate doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów pediatrycznych, które zdobywał w trakcie codziennej pracy w klinikach Chirurgii Dziecięcej w czołowych ośrodkach medycznych w Polsce. Obecnie pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka. Stale poszerza swoje umiejętności w zakresie chirurgii dziecięcej w ramach członkostwa w prestiżowych organizacjach naukowych np. Polskim Towarzystwie Chirurgów Dziecięcych czy European Society of Organ Transplantation.

W gabinecie panuje miła i przyjazna atmosfera dzięki czemu zarówno dzieci, jak i opiekunowie mogą poczuć się całkowicie swobodnie. Nasz personel wykazuje pełną empatię i zrozumienie oraz indywidualne podejście do małych pacjentów.

dr Mateusz Ciopiński - chirurg, chirurg dziecięcy w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie

dr n. med. Mateusz Ciopiński

Przyjmuje dzieci od 1 dnia życia do 18 roku życia. Aktualnie pracuje w Klinice Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka. W trakcie specjalizacji z transplantologii klinicznej. 

Specjalizuje się w leczeniu małoinwazyjnym (laparoskopowym) chorób chirurgicznych dzieci. Usuwa zmiany skórne, guzki podskórne, wrastające paznokcie. Pobiera wycinki do badań histopatologicznych. 

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Chirurgia dziecięca - zabiegi bez bólu 

Zabiegi, które przeprowadzamy:

  • usuwanie zmian skórnych i znamion (np. brodawki, tłuszczaki, włókniaki),
  • usuwanie łagodnych guzków tkanki podskórnej,
  • usuwanie wrastających paznokci (metoda klinowa),
  • wycinanie / przecinanie krótkiego wędzidełka języka,
  • pobieranie wycinków do badań histopatologicznych.

Każdy zabieg wykonywany w naszej placówce przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza chirurga w asyście pielęgniarskiej. Tym samym zapewniamy kompleksowe podejście do wykonywanych zabiegów tak, aby były one jak bardziej bezpieczne i komfortowe z punktu widzenia pacjenta.

Zabiegi przeprowadzane są w bezpiecznym znieczuleniu miejscowym. Pacjent jest przytomny, nie odczuwa bólu i nie musi być hospitalizowany. Skraca to czas pozabiegowy potrzeby na rekonwalescencję. 

Każda rana jest szyta i zamykana - w zależności od rodzaju i głębokości rany może być ona szyta jednowarstwowo lub kilkuwarstwowo. Następnie zakładany jest opatrunek, który ma na celu ochronę przed bakteriami i drobnoustrojami wpływającymi na proces zabliźniania się tkanek. Opiekunowie otrzymują listę zaleceń pozabiegowych. Wyznaczana jest również data zdjęcia szwów wraz z wizytą kontrolną - decyzje o tym podejmuje chirurg przeprowadzający zabieg.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Cennik

KONSULTACJE I USŁUGI CHIRURGICZNE CENA

Konsultacja chirurgiczna dla dzieci od 1 dnia życia

270 zł

Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej na ciele (wycięcie, szycie)

450 – 1500 zł

Chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej na twarzy

700 – 2000 zł

Korekcja wrastającego paznokcia (resekcja klinowa)

od 650 zł

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12