Alergolog dziecięcy

Alergolog w Warszawie - konsultacje alergologiczne, testy alergologiczne, odczulanie

W Centrum Medycznym FEBUMED zajmujemy się diagnostyką i leczeniem schorzeń alergicznych oraz chorób wieku dziecięcego np. astmy, pokrzywki, atopowego zapalenia skóry, kataru siennego czy alergicznego zapalenia spojówek.

Nasi alergolodzy to również doświadczeni interniści i pediatrzy, którzy w swojej codziennej praktyce klinicznej współpracują z małymi pacjentami od pierwszego dnia życia aż do pełnoletności. Nie tylko konsultują ale prowadzą również immunoterapię swoistą metodą podskórną i podjęzykową, wykonują badania spirometryczne oraz testy skórne z krwi i płatkowe. 

Dbając o komfort najmłodszych pacjentów wszystkie badania można wykonać na miejscu w naszym Punkcie Pobrań – nie trzeba specjalnie udawać się do innych placówek diagnostycznych!
 

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Alergolog dziecięcy - konsultacje dla dzieci i młodzieży od 1 dnia życia

Zapraszamy na konsultacje alergologiczne dzieci w każdym wieku oraz ich opiekunów. Nasi alergolodzy dziecięcy to doświadczeni pediatrzy, interniści i klinicyści z wieloletnią praktyką w poradniach alergologicznych oraz lecznictwie ambulatoryjnym. 

Realizują holistyczną wizję medycyny zwracając uwagę na tryb życia, zwyczaje żywieniowe oraz choroby współistniejące. Swoich małych pacjentów diagnozują i leczą zgodnie z aktualnymi wytycznymi i rekomendacjami Towarzystw Alergologicznych i Pediatrycznych, których są aktywnymi członkami. 

Każdego z pacjentów traktują w sposób indywidualny i poświęcają mu tyle czasu ile wymaga jego przypadek. Praca z mały pacjentami dostarcza im dużo radości i daje olbrzymią satysfakcję.

 

Poznaj naszych alergologów

 

dr n. med. Beata Adamczyk - alergolog w Centrum Medycznym FEBUMED

dr n. med. Beaty Adamczyk

Alergolog dziecięcy, lekarz internista

Konsultuje dzieci od 1 roku życia. Praktykę zdobyła podczas pracy w szpitalu MSWiA w Warszawie na Oddziale Chorób Dziecięcych i Noworodkowych. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie diagnostyki i leczenia chorób alergicznych i chorób wewnętrznych u dzieci i dorosłych. W Centrum Medycznym FEBUMED rozpoznaje i leczy choroby o podłożu alergicznym np. atopowe zapalenie skóry, pokrzywkę czy astmę oskrzelową.
 

 

lek. Małgorzata Makowska - alergolog, pediatra w Centrum Medycznym FEBUMED

lek. Małgorzata Makowska

Alergolog dziecięcy, lekarz pediatra

przyjmuje dzieci od 1 dnia życia. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Klinice Pneumonologii, Alergologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii UCK WUM w Warszawie oraz w Zakładzie Alergologii i Immunologii Klinicznej UCK WUM w Warszawie. W Centrum Medycznym FEBUMED zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób alergicznych i wieku dziecięcego np. kontaktowe zapalenie skóry, katar sienny czy alergie pokarmowe.

 

lek. med. Joanna Zielińska - alergolog w Centrum Medycznym FEBUMED w Warszawie

lek. Joanna Zielińska

Alergolog dziecięcy

Konsultuje dzieci od 1 dnia życia do 18 roku życia. Czynny pracownik Kliniki Pneumonologii, Alergologii i Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Przychodni specjalistycznej dla Dzieci UCK WUM w Warszawie. Specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu i zapobieganiu rozwojowi chorób alergicznych wieku dziecięcego. Prowadzi immunoterapię alergenową – odczulanie.

Alergolog dziecięcy – wizyty bez stresu, w przyjaznej atmosferze

Nasi alergolodzy dziecięcy postawili sobie za cel aby każda konsultacja przebiegła w spokojnej i komfortowej dla małego pacjenta atmosferze. Uważają pacjentów i jego rodziców za partnerów w procesie terapeutycznym. Zależy im na tym aby rodzice i opiekunowie rozumieli zalecenia i nie mieli najmniejszych wątpliwości co do dalszego postępowania, dlatego zachęcają do zadawania pytań w trakcie wizyty.

Jako doświadczeni pediatrzy, starają się aby najmłodsi pacjenci czuli się z nimi bezpiecznie i nie odczuwali żadnego strachu związanego z badaniem. Dla najdzielniejszych pacjentów mają drobne upominki chcąc w ten sposób pokonać ich stres związany z wizytą w gabinecie lekarskim.

Alergolog dziecięcy - jakie choroby leczy?

Diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami alergicznymi i wieku dziecięcego np. atopowym zapaleniem skóry, pokrzywką, astmą, a także nawracającymi infekcjami dróg oddechowych i przewlekłym kaszlem czy alergiami pokarmowymi.

Choroby, które leczymy:

 • Astma oskrzelowa,
 • Atopowe zapalenie skóry,
 • Alergia dróg oddechowych,
 • Alergiczny nieżyt nosa (katar sienny)
 • Alergiczne zapalenie spojówek,
 • Przewlekłe nieżyty oskrzeli
 • Zapalenie błony śluzowej nosa i zatok obocznych,
 • Alergia pokarmowa,
 • Pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy,
 • Alergia na leki i czynniki biologiczne,
 • Alergia na jady.

Alergolog dziecięcy - badania alergologiczne

W naszym Punkcie Pobrań wykonujemy na miejscu wszystkie badania alergiczne, które zostały zlecone przez lekarza prowadzącego. Nie ma konieczności udawania się do innych punktów diagnostycznych – każde badanie może być wykonane bezpośrednio w naszej placówce!

Badania alergologiczne, które u nas wykonasz:

Skórne testy punktowe

 • Panel wziewny – 19 alergenów,
 • Panel pokarmowy – 26  alergenów
 • Naskórkowe testy płatkowe – 36 alergenów

Testy alergiczne – badania z krwi

 • Panel pokarmowy  - 21 alergenów,
 • Panel wziewny – 21 alergenów,
 • Panel mieszany – 28 alergenów.

Przeprowadzamy również spirometrię (w tym spirometrię z próbą rozkurczową) – bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które mierzy objętość i pojemność płuc pacjenta. Niezbędne do diagnozowania i monitorowania astmy, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POCHP) czy chorób śródmiąższowych płuc (np. sarkoidozy).

Zajmujemy się również odczulaniem, czyli immunoterapią swoistą, która uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych form leczenia alergii np. alergii sezonowych na pyłki roślin.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Cennik konsultacji, testów alergologicznych i odczulania

KONSULTACJE
CENA
Konsultacja alergologiczna dla dorosłych i dzieci
250 - 270 zł
NASKÓRKOWE TESTY PŁATKOWE
CENA
True Test (36 alergenów)
445 zł
Seria diagnostyczna KOSMETYKI (63 alergeny)
490 zł

SKÓRNE TESTY PUNKTOWE

CENA

Jeden alergen

12 zł

Panel wziewny (19 alergenów) 

240 zł

Panel pokarmowy (26 alergenów) 

295 zł

TESTY ALERGICZNE – BADANIA Z KRWI

CENA

Panel pokarmowy (21 alergenów)

230 zł

Panel wziewny (21 alergenów)

230 zł

Panel mieszany (28 alergenów)

230 zł

Panel atopowy (30 alergenów)

230 zł

SPIROMETRIA, ODCZULANIE

CENA

Odczulanie

90 zł

Spirometria

75 zł

Spirometria z próbą rozkurczową

110 zł

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12