Lenisna - hybrydowy stymulator tkankowy

Lenisna - hybrydowy stymulator tkankowy w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w WarszawieLenisna to jeden z najnowocześniejszych dostępnych na rynku stymulatorów tkankowych powstałych na bazie połączenia kwasu hialuronowego z kwasem polimlekowym. Jego działanie opiera się na stymulacji produkcji kolagenu, co przekłada się do przywrócenia utraconej objętości skóry a zarazem wygładzenia zmarszczek i poprawy konturu. Zaletą preparatu są jego długotrwałe efekty (nawet do 24 miesięcy od ostatniego zabiegu) oraz wysoki profil bezpieczeństwa. Lenisna to preparat biodegradowalny i biokompatybilny, nie migruje i nie powoduje zgrubień pod skórą.

Lenisna - podstawowe informacje

 • Dla kogo: Dla kobiet i mężczyzn
 • Sugerowana liczba zabiegów: 2 – 3
 • Częstotliwość zabiegów: 6 – 8 tygodni
 • Znieczulenie: Tak

Lenisna - dla kogo?

Lenisna jest preparatem o wysokim stężeniu kwasu hialuronowego (30 mg) oraz kwasu poli D,L mlekowego (170 mg) dedykowanym wszystkim osobom po 40 roku życia z wyraźnymi oznakami starzenia skóry. Ze względu na swoje silne działanie wzmacniające polecany jest pacjentom z utratą wyraźnego napięcia skóry i jej zwiotczenia.

Preparat daje doskonałe rezultaty w przywróceniu elastyczności, jędrności, poprawie owalu twarzy oraz wygładzeniu głębokich zmarszczek, bruzd i załamań. Może być również stosowany w celu poprawy jędrności wewnętrznej strony ud, brzucha czy ramion.

W jakie miejsca aplikujemy preparat:

 • okolica podoczodołowa, policzki i żuchwa,
 • bruzdy nosowo- wargowe,
 • kąciki ust,
 • zmarszczki głębokie,
 • uda, brzuch i ramiona.

Lenisna - efekty i trwałość

Lenisna to stymulator tkankowy powstały na bazie kwasu mlekowego i kwasu hialuronowego. Jest materiałem niemigrującym, co oznacza, że nie przemieszcza się poza obszar zabiegowy. Jego cząsteczki mają okrągły i porowaty kształt dzięki czemu nie powodują zgrubień i grudek powstałych w miejscu wstrzykiwania. Preparat został zaaprobowany przez Amerykańską Federację Leków i Żywności, jako wypełniacz zalecany do stosowania w celu zwiększenia objętości zapadniętych obszarów twarzy i korekcji głębokich wgłębień skóry.

Prowadzone od lat badania nad skutecznością działania kwasu poli-D,L-mlekowego i kwasu hialuronowego potwierdzają, że są to jedne z najtrwalszych produktów biodegradowalnych odpowiadających za stymulację kolagenu i wypełnienie ubytków tkankowych.

Zabiegi przy zastosowaniu preparatu Lenisna wykonywane są w 2-3 seriach w odstępach od 6 do 8 tygodni. Efekty utrzymują się średnio przez 24 miesiące od ostatniego zabiegu, choć w literaturze medycznej można znaleźć przykłady wydłużenia efektu nawet do 40 miesięcy.

Lenisna - przeciwwskazania do zabiegu

 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne (np. opryszczka),
 • Stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym,
 • Problemy z krzepliwością krwi,
 • Skłonność do powstawania bliznowców,
 • Alergia na którykolwiek składnik preparatu.

Lenisna - zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu zalecane jest wstrzymanie się od wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych. Nie poleca się również przeprowadzania innych, inwazyjnych zabiegów kosmetologicznych np. peelingu chemicznego czy mikrodermabrazji. Obowiązkowo należy ograniczyć ekspozycję skóry na słońce i stosować wysokie filtry UV.

W pierwszym i drugim dniu po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk, zaczerwienienie lub zsinienie w miejscu, w którym zaaplikowano preparat. Ustępują one samoczynnie zazwyczaj już w 2-3 dniu. Dla złagodzenia efektu można stosować maści np. na bazie arniki, które poprawiają ukrwienie zmniejszając jednocześnie widoczne zsinienia.
 

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Cennik zabiegu

KONSULTACJE I ZABIEGI CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł
Lenisna - hybrydowy stymulator tkankowy od 3 500 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12