Depilacja laserowa

Depilacja laserowa laserem aleksandrytowym w Warszawie - depilacja okolic intymnych, depilacja twarzy, depilacja nóg, depilacja rąk, depilacja ciałaZapomnij o codziennym goleniu maszynką czy bolesnej depilacji woskiem. Schowaj na dnie szuflady swój depilator. W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie możesz skorzystać z nowoczesnej i bezbolesnej depilacji laserem aleksandrytowym, która pozwoli Tobie na długotrwałe pozbycie się uciążliwego owłosienia - zarówno z pachwin, okolic bikini jak i nóg.

Koniec z nieprzyjemnymi podrażnieniami i wrastającymi włoskami. Dzięki laserowemu usuwaniu owłosienia możesz cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Niezależnie od typu skóry, koloru czy rodzaju włosów.

Laser aleksandrytowy jest skuteczny w trwałym usuwaniu niechcianego owłosienia z różnych części ciała. W przeciwieństwie do innych zabiegów laserowych, działa niezwykle precyzyjnie emitując impulsy świetlne w bardzo krótkim czasie, co pozwala na dokładne docieranie do mieszka włosowego bez uszkadzania otaczających tkanek.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Jak działa depilacja laserem aleksandrytowym?

Epilacja laserem aleksandrytowym o długości fali 755 nm to nowoczesna, skuteczna i sprawdzona metoda usuwania zbędnego owłosienia. 

Emituje światło absorbowane przez melaninę we włosach. Dzięki temu precyzyjnie dociera do mieszka włosowego trwale go niszcząc nie powodując przy tym urazów skóry.

Depilacja laserem aleksandrytowym jest zabiegiem niezwykle efektywnym, a zarazem szybkim - w trakcie pojedynczej sesji można poddać naświetlaniu duże obszary ciała np. pachwiny, okolice bikini czy nogi. Jest przy tym bezbolesna - pacjenci odczuwają jedynie delikatne uczucie ciepła lub mrowienia oraz wysoce skuteczna - już po pierwszym zabiegu można się pozbyć ok. 30% owłosienia.


Wskazania do zabiegu – dla kogo, jak długo trwa depilacja laserowa

Laserowa depilacja ciała to zabieg polecany każdej osobie chcącej usunąć nadmierne i niechciane owłosienie z różnych części ciała np. nóg, okolic bikini, pach ale także twarzy (wąsik) czy rąk. Przynosi bardzo dobre rezultaty w walce z hirsutyzmem - nadmiernym owłosieniem typu męskiego u kobiet.

Pozwala również zminimalizować nadmierne owłosienie będące skutkiem ubocznym zaburzeń hormonalnych, zredukować stany zapalne powstałe w wyniku korzystania z innych form depilacji oraz zniwelować problemy bolesnego wrastania włosków.

Ilość sesji zabiegowych ustalana jest zawsze indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta np. obszaru depilowanego ciała czy rodzaju owłosienia. Wykonuje się zazwyczaj 3-6 sesji w odstępie od 3 do 8 tygodni.

Rekomendowany odstęp między zabiegami:

 • Twarz – 4 tygodnie, 
 • Ramiona i przedramiona – 4-6 tygodni,
 • Okolice bikini - 4-6 tygodni,
 • Plecy – 8-10 tygodni,
 • Nogi – 8-10, nawet do 12 tygodni.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od miejsca zabiegowego - więcej czasu potrzebujemy na usunięcie włosów z nóg czy rąk niż pachwin czy linii bikini. Istotnym czynnikiem jest również typ naszej skóry i włosów - skóra ciemna i opalona jest mniej wrażliwa na działanie lasera, z kolei włosy cienkie i delikatne są łatwiejsze do usunięcia.

Poznaj naszego kosmetologa

Wiktoria Kowalczyk - kosmetolog w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie

Wiktoria Kowalczyk – kosmetolog. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie. W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie wykonuje zabiegi z zakresu anti-aging, rewitalizacji i odbudowy zniszczonego naskórka. Jej specjalizacją są terapie dla skóry trądzikowych, zabiegi dla skóry dojrzałych oraz depilacja laserowa skóry ciała.

W swojej codziennej pracy wykorzystuje różnorodne techniki pielęgnacyjne, specjalistyczne produkty kosmetyczne oraz nowoczesne urządzenia, aby stworzyć programy pielęgnacyjne odpowiadające indywidualnym potrzebom każdego klienta.

Efekty zabiegu – jak długo się utrzymują efekty depilacji laserem

Średnio podczas jednego zabiegu w aktywnej fazie wzrostu włosa jest ok. 30% całkowitego owłosienia. Oznacza to, że jednorazowa depilacja laserowa nie przyniesie zadowalających rezultatów. Aby uzyskać spodziewany efekt gładkiej skóry należy przeprowadzić średnio 3-6 sesji w odstępie kilkutygodniowym.

Czas przez który utrzymują się efekty epilacji laserowej wynosi do roku czasu. Wpływ na to mają różne czynniki - rodzaj skóry, typ włosa, miejsce zabiegowe a także ogólny stan zdrowia np. choroby o podłożu hormonalnym. 

Choć u wielu osób po depilacji obserwuje się wolniejszy odrost włosa, niektóre mieszki włosowe mogą się po pewnym czasie zregenerować i wyprodukować pojedyncze włoski. W związku z tym zaleca się aby po ok. roku od ostatniego zakończenia sesji wykonać pojedynczy zabieg przypominający dla podtrzymania efektów.

Zalecenia pozabiegowe – o czym należy pamiętać po depilacji laserowej

Laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem bezpiecznym o niskim ryzyku wystąpienia skutków ubocznych. Przy odpowiednim stosowaniu się do zaleceń pozabiegowych można je zredukować do minimum.

 • Przez ok. 4 tygodnie po zabiegu skóra jest bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych. W tym czasie należy unikać opalania i bezwzględnie stosować krem z wysokim filtrem,
 • Bezpośrednio po zabiegu niewskazane jest stosowanie leków bądź roślin fotouczulających np. naparów z dziurawca czy nagietka. Mogą one zwiększyć wrażliwość na światło słoneczne w efekcie prowadząc do podrażnień skóry w postaci rumienia bądź obrzęku.
 • Przez ok. 2 tygodnie od zabiegu nie poleca się wykonywania zabiegów złuszczających na obszarze poddanym epilacji. Może to prowadzić do uszkodzenia naskórka. 
 • Aby uniknąć podrażnienia skóry, do kilku dni po zabiegu nie jest zalecane korzystanie z sauny, jacuzzi, gorących kąpieli oraz basenu.
 • Jeżeli depilowaną okolicą były pachy lub pachwiny nie zaleca się stosowania antyperspirantów i dezodorantów na bazie alkoholu do czasu aż ustąpi zaczerwienienie.
 • W celu złagodzenia podrażnienia można używać kosmetyków na bazie pantenolu lub żele i maści chłodzące, które w swoim składzie nie posiadają mentolu mogącego działać drażniąco.

Przeciwwskazania do zabiegu – dla kogo nie jest depilacja laserowa

Depilacja laserowa polecana jest wszystkim osobom chcącym usunąć nadmierne owłosienie. Mimo to, podobnie jak w przypadku każdych zabiegów kosmetologicznych, istnieje kilka przeciwwskazań do jej wykonania. Zaliczamy do nich:

 • Ciąża i karmienie piersią (3 miesiące od zakończenia karmienia).
 • Aktywne choroby i uszkodzenia skóry np. urazy, rany po zabiegach chirurgicznych.
 • Stosowanie leków światłouczulających.
 • Skłonności do powstawania bliznowców oraz do trudnego gojenia się ran.
 • Choroby nowotworowe (5 lat od wyzdrowienia).
 • Świeża opalenizna (min. 4 tygodnie od ostatniej ekspozycji na słońce).
 • Leczenie retinoidami - do 6 miesięcy przed zabiegiem.
 • Kuracja antybiotykowa i sterydowa (do 2 tygodni przed zabiegiem).
 • Posiadanie tatuaży we wskazanym miejscu zabiegowym (może dochodzić do poparzeń).

Depilacja laserowa- najczęściej zadawane pytania

Czy laserem można usunąć włosy jasne i siwe?
W odróżnieniu od innych laserów do depilacji, laser aleksandrytowy wykorzystuje inną długość fal dlatego z powodzeniem można usunąć nim jasne owłosienie. Choć na skuteczność zabiegu nie wpływa kolor włosów - najlepsze efekty są widoczne przy włosach ciemnych.

Czy laserem można usunąć trwale owłosienie?
Epilacja laserowa laserem aleksandrytowym umożliwia usunięcie owłosienia na długi okres czasu - średnio do roku. Efekty zabiegu uzależnione są od różnych czynników m.in. od stanu zdrowia klienta i jego predyspozycji względem powstawania owłosienia.

Czy laserem można usunąć owłosienie na ciemnej skórze?
Dzięki laserowi aleksandrytowemu możemy usunąć niechciane owłosienie ze skóry o najciemniejszych fototypach. W tym przypadku aby osiągnąć zadowalające rezultaty, konieczne może być wydłużenie serii zabiegów np. o 2-3 cykle.

Czy depilacja laserem jest bolesna?
Podczas depilacji klient może odczuwać pewien dyskomfort związany z naświetlaniem - zazwyczaj jest to uczucie mrowienia skóry spowodowane ciepłem, które przemija samoistnie po zabiegu. Warto zaznaczyć, że w używanym przez nas laserze aleksandrytowym stosowane jest chłodzenie zimnym powietrzem, które pozwala na zminimalizowanie dyskomfortu w czasie trwania epilacji.

Depilacja laserowa co ile tygodni?
Częstotliwość sesji depilacji laserowej zależy od wielu czynników m.in. od obszaru ciała poddanego epilacji, rodzaju skóry, koloru włosów oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Ogólnie zaleca się wykonanie serii zabiegów w odstępie ok. 4-6 tygodni.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
Epilacja laserowa jest bezpieczną procedurą. W naszym Centrum Dermatologicznym FEBUMED jest wykonywana przez wykwalifikowanego i doświadczonego kosmetologa zgodnie z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa. 

Depilacja laserem aleksandrytowym w Warszawie
Zapraszamy do Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie, w którym wykonujemy zabiegi z zakresu depilacji laserem aleksandrytowym. Umożliwiamy usunięcie niechcianego owłosienia z całego ciała w tym najpoplarniejszych okolic pach, linii bikini czy nóg.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Cennik 

 LASER ALEKSANDRYTOWY – POJEDYNCZE ZABIEGI (TYLKO UL. POPULARNA 13)

CENA

Konsultacja przed zabiegiem

0 zł

Całe nogi

550 zł

Łydki

310 zł

Uda

340 zł

Pachy

180 zł

Bikini podstawowe pachwiny

180 zł

Bikini średnie pachwiny, wzgórek

240 zł

Bikini głębokie pachwiny, wzgórek, wargi, szpara pośladkowa 

340 zł

Pośladki

250 zł

Przedramiona

220 zł

Ramiona

240 zł

Klatka piersiowa

400 zł

Plecy

400 zł

Brzuch

350 zł

Linia brzucha

180 zł

Wąsik

150 zł

Broda

180 zł

Szyja/policzki

180 zł

Cała twarz

320 zł

LASER ALEKSANDRYTOWY – PAKIETY ZABIEGÓW (TYLKO UL. POPULARNA 13)

CENA

Bikini – pakiet 6 zabiegów

1200 zł

Pachy – pakiet 6 zabiegów

650 zł

Nogi – pakiet 6 zabiegów

1950 zł

Bikini + pachy + nogi – pakiet 6 zabiegów

3450 zł

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12