Leczenie trądziku

Leczenie i usuwanie trądziku w WarszawieTrądzik to jedna z najpopularniejszych dolegliwości skóry, która dotyka osoby w praktycznie każdym wieku. Na co dzień zmagają się z nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED wiemy, że trądzik jest dokuczliwym, przewlekłym schorzeniem dermatologicznym dotyczącym nie tylko nastolatków ale także osób dorosłych powyżej 20 roku życia. Częściej zmagają się z nim kobiety, które skarżą się na cięższy przebieg choroby i większe nasilenie zmian: grudek, krostek i stanów zapalnych na policzkach, żuchwie i szyi.

Jak wyleczyć trądzik?

Trądzik można wyleczyć. Podstawą jest współpraca z doświadczonym dermatologiem, systematyczne stosowanie zaleconych leków, odpowiednia pielęgnacja skóry, dieta i świadomość, że na efekty należy poczekać. Wymagane jest również leczenie podtrzymujące w okresie kiedy zmiany znikną.

Nie istnieje jeden, uniwersalny lek na trądzik. Leczenie trądziku uzależnione jest od jego postaci i stopnia nasilenia zmian chorobowych, dlatego musi być zawsze indywidualnie dobrane przez lekarza. 

Zapobieganie nadmiernemu rogowaceniu naskórka. To cel kuracji przeciwtrądzikowej, która uwzględnia również zahamowanie rozwoju bakterii, zmniejszenie łojotoku oraz zapobieganie następstwom niewłaściwej pielęgnacji skóry, czyli przeciwdziałanie procesowi bliznowacenia.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Najpopularniejsze metody leczenia trądzik

Leczenie miejscowe trądziku. Wykorzystywane w leczeniu łagodnych i umiarkowanych postaciach trądziku. Najczęściej stosuje się miejscowo antybiotyki (klindamycyna, erytromycyna) oraz retinoidy (tretynoina, izotretynoina). W celach pielęgnacyjnych używa się preparaty z różnych grup farmakologicznych np. kremy czy żele mające w składzie różne stężenia substancji czynnych.

Leczenie ogólne trądziku. Wskazane w leczeniu średnio-ciężkich oraz ciężkich postaci trądziku. Podstawą terapii są antybiotyki systemowe, erytromycyny, tetracykliny oraz pochodne limecykliny, które podaje się w konkretnych cyklach. Złotym standardem leczenia jest izotretynoina mająca szeroki zakres działania (m.in. hamuje odczyny zapalne), stosowana razem z kuracją hormonalną mającą działanie addytywne - antykoncepcyjne oraz przeciwłojotokowe.

Leczenie zabiegowe trądziku. U osób z trądzikiem doskonale sprawdza się fototerapia, czyli naświetlanie skóry chorobowo zmienionej lampami UV, oraz peelingi chemiczne – kwasem migdałowym, trójchlorooctowym (TCA) i glikolowym. Zabiegi laserowe doskonale poradzą sobie z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi.

Jakie zabiegi na trądzik?

Zabiegi na trądzik wykonujemy w celu zminimalizowania ewentualnych blizn, przebarwień i rumienia. Jest to skuteczny i bezpieczny sposób na poprawę stanu i jakości skóry. To również doskonały element wspomagający kuracje antytrądzikową. 
W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie wykonujemy zabiegi na trądzik odpowiednio dobrane do potrzeb skóry:

Jaki trądzik leczymy?

Nasi dermatolodzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu różnych odmian trądziku. Do najpopularniejszych zaliczamy: trądzik zapalny, trądzik niezapalny, trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty, trądzik zaskórnikowy, trądzik grudkowy, trądzik krostkowy, trądzik ropowiczy, trądzik bliznowcowy, trądzik piorunujący, trądzik z wydrapania.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Cennik konsultacji 

KONSULTACJE CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 - 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 - 280 zł

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12