Zabiegi laserowe - Centrum Dermatologiczne Febumed

Zabiegi laserowe

Laser dermatologiczny to urządzenie medyczne, które poprzez emitujące światło wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy. Te zaś są równomiernie rozmieszczone na skórze dzięki głowicy skanującej.  Zabiegi laserem frakcyjnym CO2

W efekcie skóra jest “podziurkowana” tysiącami mikroskopijnych “igiełek”, które na zdjęciach w dużym powiększeniu określane są przez pacjentów, jako “wzór tarki o małych oczkach”. 

Dzięki przenikającym w ten sposób impulsom laserowym, zapewniamy skórze szybsze wytwarzanie elastyny oraz kolagenu, które odpowiadają za prawidłowy proces regeneracji naskórka.

Laser z powodzeniem wykorzystywany jest do:

Zalety zabiegów laserowych

Zabiegi laserowe cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy dermatologów. Wynika to nie tylko z szerokiego wachlarza możliwości jakie daje laser, ale przede wszystkim ze zminimalizowaniem skutków ubocznych jego stosowania.

Laser, w porównaniu do innych sprzętów medycznych stosowanych w dermatochirurgii, umożliwia lekarzowi bardziej precyzyjne dotarcie do zmiany. Oznacza to, że chcąc usunąć np. brodawkę, dermatolog może to zrobić szybciej i dokładniej niż przy użyciu innego narzędzia. Wiąże się to z większym komfortem dla pacjenta, który szuka bezpiecznego i skutecznego rozwiązania problemów natury estetycznej.

Badania przeprowadzone przez naukowców z kliniki dermatologicznej w japońskim Queen's Square Medical Center wykazały, że oprócz niezwykłej precyzji, zabiegi laserowe charakteryzują się również mniejszym krwawieniem oraz szybszą regeneracją naskórka. Pacjenci korzystający z zabiegów laserowych wyraźnie zaznaczyli, że były one również mniej bolesne.

Ogromną zaletą lasera jest to, że może być on stosowany razem z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Przykładem jest stosowanie lasera razem z peelingami chemicznymi w celu leczenia blizn zanikowych. Należy pamiętać o tym, że decyzje o wyborze metody leczenia podejmuje dermatolog w trakcie konsultacji.

Na jakie części ciała stosujemy laser?

Laser z głowicą chirurgiczną stosowany jest do usuwania z powierzchni skóry znamion lub włókniaków, niezależnie od ich lokalizacji. Z powodzeniem sprawdzi się więc w usuwaniu zmian znajdujących się na odcinku szyjnym czy na dłoniach.

Z kolei laser z głowicą frakcyjną najczęściej stosowany jest w obrębie twarzy, ale także na szyji, dekolcie, dłoniach i innych miejscach, które chcemy poddać procesowi rewitalizacji.

Czy zabiegi laserowe są bolesne?

To jedne z najczęstszych pytań, które słyszy lekarz bezpośrednio przed zabiegiem laserowym. Trudno jest na nie odpowiedzieć ze względu na to, że każdy z nas ma inny próg bólu. Jak wynika z obserwacji, bezpośrednio po zabiegu może wystąpić podrażnienie i uczucie dyskomfortu, które w zależności od intensywności zabiegu i jego rodzaju, może ustąpić już po kilku godzinach.

Pamiętajmy, że skóra po zabiegu laserowym jest obrzęknięta i zaczerwieniona, może być wrażliwa na dotyk - zwłaszcza jeżeli zabieg przeprowadzany był w okolicy twarzy czy dekoltu. Skóra w tych miejscach przybiera czerwoną barwę, jak po intensywnym opalaniu bez użycia filtrów. Sami pacjenci porównują ją do odcienia “buraczkowego”.

Przez kilka dni po zakończeniu zabiegu laserowego zaleca się, aby skóra była odpowiednio nawilżona. Należy stosować emolienty natłuszczające oraz pić dużo wody, aby nie dopuścić do przesuszenia skóry. W lecie obowiązkowo należy nanosić na skórę krem ochronny z filtrem - najlepiej SPF50+.

Trzeba uważać również na nadmierną aktywność fizyczną oraz wykonywanie ciężkich prac domowych. Nie powinno się także korzystać z sauny, basenu czy długich kąpieli.

Efekty zabiegu laserowego

Zabiegi laserowe są obecnie uważane za najskuteczniejszą metodę resurfacingu i odmładzania skóry, a także usuwania blizn, rozstępów i włókniaków bez trwałego uszkodzenia skóry.

Dermatolodzy podkreślają, że jest to doskonały sposób na odmłodzenie twarzy i dekoltu bez botoksu i wypełniaczy. To jeden z bezpieczniejszych zabiegów pozwalający na poprawę jakości skóry czy zlikwidowanie zmarszczek, bruzd i innych oznak starzenia.

To również zabieg, którego efekty mogą być widoczne już po jednorazowej sesji - dotyczy to zwłaszcza usuwania włókniaków, blizn czy przebarwień, które potrafią być widocznie zredukowane.

Należy jednak pamiętać, że efekty osiągnięte laserem  to sprawa indywidualna uzależniona m.in. od stanu naskórka, wieku pacjenta, wielkości i rodzajów zmian czy ich lokalizacji.
 

Cennik

ZABIEGI LASEREM FRAKCYJNYM CO2

 

 

REWITALIZACJA SKÓRY (ujędrnianie, likwidacja zmarszczek)

CENA PROMOCYJNA

CENA

Twarz

890zł

1 300 zł

Twarz, szyja

1 390 zł

1 800 zł

Twarz, szyja, dekolt

1 890 zł

2 400 zł

Szyja

590zł

800zł

Dekolt

590zł

800zł

Okolica oczu

490zł

800zł

Okolica ust

390zł

550zł

Grzbiet dłoni

490zł

650zł

Czoło

490zł

650zł

Policzki

490zł

650zł

Ramiona

1 190 zł

1 500 zł

Brzuch

1 390 zł

1 800 zł

Ceny zabiegów nie uwzględniają ceny konsultacji medycznej.

 

 

 

Usuwanie blizn pourazowych, powypadkowych, pooperacyjnych

CENA PROMOCYJNA

CENA

Pojedyncza blizna do 3 cm

290zł

400zł

Pojedyncza blizna do 5 cm

490zł

650zł

Pojedyncza blizna do 10 cm

690zł

900zł

Ceny zabiegów nie uwzględniają ceny konsultacji medycznej.

 

 

 

Usuwanie blizn potrądzikowych

CENA PROMOCYJNA

CENA

Twarz

590zł

800zł

Policzki

390zł

550zł

Czoło

390zł

550zł

Plecy

1 390 zł

1 700 zł

Plecy i ramiona

1 790 zł

2 000 zł

Ceny zabiegów nie uwzględniają ceny konsultacji medycznej.

     

Usuwanie rozstępów

CENA PROMOCYJNA

CENA

Ramiona

od 190 zł

300zł

Piersi

od 190 zł

300zł

Brzuch

od 190 zł

300zł

Pośladki

od 190 zł

300zł

Uda

od 190 zł

300zł

Łydki

od 190 zł

300zł

Ceny zabiegów nie uwzględniają ceny konsultacji medycznej. Ostateczny koszt ustala lekarz.

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy konsultacji w Centrum Dermatologicznym FebuMed (Warszawa).

UMÓW WIZYTĘ ONLINE