Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 - Centrum Dermatologiczne Febumed

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2

Laser frakcyjny CO2 to urządzenie medyczne, które poprzez emitujące światło wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy. Te zaś są równomiernie rozmieszczone na skórze dzięki głowicy skanującej.  Zabiegi laserem frakcyjnym CO2

W efekcie skóra jest “podziurkowana” tysiącami mikroskopijnych “igiełek”, które na zdjęciach w dużym powiększeniu określane są przez pacjentów, jako “wzór tarki o małych oczkach”. 

Dzięki przenikającym w ten sposób impulsom laserowym, zapewniamy skórze szybsze wytwarzanie elastyny oraz kolagenu, które odpowiadają za prawidłowy proces regeneracji naskórka.

Laser frakcyjny z powodzeniem wykorzystywany jest do:

Zalety stosowania lasera frakcyjnego

Zabiegi dermatologiczne przy użyciu lasera frakcyjnego cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy dermatologów. Wynika to nie tylko z szerokiego wachlarza możliwości jakie daje laser, ale przede wszystkim ze zminimalizowaniem skutków ubocznych jego stosowania.

Laser frakcyjny, w porównaniu do innych sprzętów medycznych stosowanych w dermatochirurgii, umożliwia lekarzowi bardziej precyzyjne dotarcie do zmiany. Oznacza to, że chcąc usunąć np. brodawkę, dermatolog może to zrobić szybciej i dokładniej niż przy użyciu innego narzędzia. Wiąże się to z większym komfortem dla pacjenta, który szuka bezpiecznego i skutecznego rozwiązania problemów natury estetycznej.

Badania przeprowadzone przez naukowców z kliniki dermatologicznej w japońskim Queen's Square Medical Center wykazały, że oprócz niezwykłej precyzji, zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego charakteryzują się również mniejszym krwawieniem oraz szybszą regeneracją naskórka. Pacjenci korzystający z zabiegów laserowych wyraźnie zaznaczyli, że były one również mniej bolesne.

Ogromną zaletą lasera frakcyjnego jest to, że może być on stosowany razem z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Przykładem jest stosowanie lasera razem z peelingami chemicznymi w celu leczenia blizn zanikowych. Należy pamiętać o tym, że decyzje o wyborze metody leczenia podejmuje dermatolog w trakcie konsultacji.

Na jakie części ciała stosujemy laser?

Laser z głowicą chirurgiczną stosowany jest do usuwania z powierzchni skóry znamion lub włókniaków, niezależnie od ich lokalizacji. Z powodzeniem sprawdzi się więc w usuwaniu zmian znajdujących się na odcinku szyjnym czy na dłoniach.

Z kolei laser z głowicą frakcyjną najczęściej stosowany jest w obrębie twarzy, ale także na szyji, dekolcie, dłoniach i innych miejscach, które chcemy poddać procesowi rewitalizacji.

Czy laser frakcyjny to bolesny zabieg?

To jedne z najczęstszych pytań, które słyszy lekarz bezpośrednio przed zabiegiem. Trudno jest na nie odpowiedzieć ze względu na to, że każdy z nas ma inny próg bólu. Jak wynika z obserwacji, bezpośrednio po zabiegu może wystąpić podrażnienie i uczucie dyskomfortu, które w zależności od intensywności zabiegu i jego rodzaju, może ustąpić już po kilku godzinach.

Pamiętajmy, że skóra po zabiegu jest obrzęknięta i zaczerwieniona, może być wrażliwa na dotyk - zwłaszcza jeżeli zabieg przeprowadzany był w okolicy twarzy czy dekoltu. Skóra w tych miejscach przybiera czerwoną barwę, jak po intensywnym opalaniu bez użycia filtrów. Sami pacjenci porównują ją do odcienia “buraczkowego”.

Przez kilka dni po zakończeniu zabiegu zaleca się, aby skóra była odpowiednio nawilżona. Należy stosować emolienty natłuszczające oraz pić dużo wody, aby nie dopuścić do przesuszenia skóry. W lecie obowiązkowo należy nanosić na skórę krem ochronny z filtrem - najlepiej SPF50+.

Trzeba uważać również na nadmierną aktywność fizyczną oraz wykonywanie ciężkich prac domowych. Nie powinno się także korzystać z sauny, basenu czy długich kąpieli.

Efekty zabiegu laseroterapii

Zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego są obecnie uważane za najskuteczniejszą metodę resurfacingu i odmładzania skóry, a także usuwania blizn, rozstępów i włókniaków bez trwałego uszkodzenia skóry.

Dermatolodzy podkreślają, że jest to doskonały sposób na odmłodzenie twarzy i dekoltu bez botoksu i wypełniaczy. To jeden z bezpieczniejszych zabiegów pozwalający na poprawę jakości skóry czy zlikwidowanie zmarszczek, bruzd i innych oznak starzenia.

To również zabieg, którego efekty mogą być widoczne już po jednorazowej sesji - dotyczy to zwłaszcza usuwania włókniaków, blizn czy przebarwień, które potrafią być widocznie zredukowane.

Należy jednak pamiętać, że efekty osiągnięte laserem frakcyjnym to sprawa indywidualna uzależniona m.in. od stanu naskórka, wieku pacjenta, wielkości i rodzajów zmian czy ich lokalizacji.
 

Cennik

 

ZABIEGI LASEREM FRAKCYJNYM CO2    
REWITALIZACJA SKÓRY (ujędrnianie, likwidacja zmarszczek) CENA CENA
Twarz 890 zł 1 300 zł
Twarz, szyja 1 390 zł 1 800 zł
Twarz, szyja, dekolt 1 890 zł 2 400 zł
Szyja 590 zł 800 zł
Dekolt 590 zł 800 zł
Okolica oczu 490 zł 800 zł
Okolica ust 390 zł 550 zł
Grzbiet dłoni 490 zł 650 zł
Czoło 490 zł 650 zł
Policzki 490 zł 650 zł
Ramiona 1 190 zł 1 500 zł
Brzuch 1 390 zł 1 800 zł
Ceny zabiegów nie uwzględniają ceny konsultacji medycznej.
     
Usuwanie przebarwień CENA CENA
Czoło 490 zł 650 zł
Policzki 490 zł 650 zł
Broda 290 zł 450 zł
Cała twarz 890 zł 1 300 zł
Dekolt 590 zł 800 zł
Ceny zabiegów nie uwzględniają ceny konsultacji medycznej.
     
Usuwanie blizn pourazowych, powypadkowych, pooperacyjnych  CENA CENA
Pojedyncza blizna do 3 cm 290 zł 400 zł
Pojedyncza blizna do 5 cm 490 zł 650 zł
Pojedyncza blizna do 10 cm 690 zł 900 zł
Ceny zabiegów nie uwzględniają ceny konsultacji medycznej.
     
Usuwanie blizn potrądzikowych CENA CENA
Twarz 590 zł 800 zł
Policzki 390 zł 550 zł
Czoło 390 zł 550 zł
Plecy od 890 zł 1 300 zł
Ceny zabiegów nie uwzględniają ceny konsultacji medycznej.
     
Usuwanie rozstępów CENA CENA
Ramiona od 190 zł 300 zł
Piersi od 190 zł 300 zł
Brzuch od 190 zł 300 zł
Pośladki od 190 zł 300 zł
Uda od 190 zł 300 zł
Łydki od 190 zł 300 zł
Ceny zabiegów nie uwzględniają ceny konsultacji medycznej. Ostateczny koszt ustala lekarz.

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy konsultacji w Centrum Dermatologicznym FebuMed (Warszawa).

UMÓW WIZYTĘ ONLINE