Zabiegi laserowe na twarz, szyję i inne części ciała

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED opracowaliśmy dla naszych pacjentów program zabiegów z wykorzystaniem dwóch nowoczesnych laserów medycznych: lasera frakcyjny CO2 oraz lasera Cutera Excel V.

Zabiegi laserowe - laser frakcyjny CO2 oraz laser Cutera Excel V - odmładzanie twarzyWykorzystujemy je m.in. do:

Laser dermatologiczny to urządzenie medyczne, które poprzez emitujące światło wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy. Te zaś są równomiernie rozmieszczone na skórze dzięki głowicy skanującej.  

W efekcie skóra jest “podziurkowana” tysiącami mikroskopijnych “igiełek”, które na zdjęciach w dużym powiększeniu określane są przez pacjentów, jako “wzór tarki o małych oczkach”. 
Dzięki przenikającym w ten sposób impulsom laserowym, zapewniamy skórze szybsze wytwarzanie elastyny oraz kolagenu, które odpowiadają za prawidłowy proces regeneracji naskórka.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Zalety zabiegów laserowych

Zabiegi laserowe (zarówno przy wykorzystaniu Lasera frakcyjnego CO2 czy Lasera Cutera Excel V), które wykonywane są na co dzień w naszym Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie cieszą się coraz większą popularnością wśród pacjentów. Dają bowiem szeroki wachlarz możliwości i gwarantują bezpieczeństwo na wysokim poziomie – niosą ze sobą minimalne skutki uboczne takie, jak w przypadku każdej standardowej procedury medycznej. 

Ogromną zaletą wszystkich laserów zabiegów laserowych jest to, że mogą być one stosowane jako jeden z elementów terapii łączonej w leczeniu zarówno chorób skórnych, jak i w celu typowo estetycznym dla odmłodzenia skóry (tzw. liftingu bez skalpela).

Nasi lekarze dermatolodzy zalecają często zabiegi laserowe razem z peelingami chemicznymi, aby umocnić efekt spłycenia blizn potrądzikowych czy zanikowych, a także po to aby utrwalić pozytywne rezultaty osiągnięte w procesie redukcji przebarwień.

W celu wzmocnienia efektu napięcia i liftingu twarzy zaleca się także łączenie zabiegów laserem CO2 z ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym (tzw. wampirzy lifting). 

Na jakie części ciała stosujemy laser? 

Laser CO2 z głowicą frakcyjną najczęściej wykorzystywany jest do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wykonywanych nie tylko w obrębie twarzy, ale także na szyi, dekolcie, dłoniach i w innych miejscach. 

Zabiegi laserowe - laser frakcyjny CO2 oraz laser Cutera Excel V - resurfacing skóryDoświadczenie naszych lekarzy dermatologów pokazuje, że laser frakcyjny daje świetne rezultaty w zabiegach rewitalizacyjnych – widocznie ujędrnia, poprawia nawilżenie skóry oraz ją wygładza. Używany jest również jako jeden z elementów w terapii łączonej w leczeniu trądziku – ma zadanie minimalizowanie blizn potrądzikowych.

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED specjalistyczny laser Cutera Excel V wykorzystujemy do usuwania przebarwień (w tym plam soczewicowych) zlokalizowanych na twarzy, szyi i dekolcie. 

Doskonale nadaje się także do leczenia przewlekłego rumienia i trądziku różowatego łagodząc widoczne objawy naczyniowego komponentu, wyraźnie zmniejszając zaczerwienienie i pieczenie skóry. 

Ponadto, dzięki niemu możemy osiągnąć nadzwyczajne efekty w postaci zauważalnej redukcji naczyniaków oraz zmian naczyniowych na twarz (w tym policzkach, nosie), szyi i kończynach dolnych.

Czy zabiegi laserowe są bolesne?

To jedne z najczęstszych pytań, które słyszy lekarz bezpośrednio przed zabiegiem laserowym. Trudno jest na nie odpowiedzieć ze względu na to, że każdy z nas ma inny próg bólu. Jak wynika z naszych obserwacji, bezpośrednio po zabiegu może wystąpić podrażnienie i uczucie dyskomfortu. W zależności od intensywności zabiegu i jego rodzaju, może ustąpić już po kilku godzinach. 

Zabiegi laserowe - laser frakcyjny CO2 oraz laser Cutera Excel V - rewitalizacja skóry twarzyPamiętaj, że skóra po zabiegu laserowym jest obrzęknięta i zaczerwieniona, bywa również wrażliwa na dotyk - zwłaszcza jeżeli zabieg przeprowadzany był w okolicy twarzy czy dekoltu. Skóra w tych miejscach przybiera czerwoną barwę, jak po intensywnym opalaniu bez użycia filtrów. Sami pacjenci porównują ją często do typowego rumienia.

Przez kilka dni po zakończeniu zabiegu laserowego zaleca się, aby skóra była odpowiednio nawilżona. Należy stosować emolienty natłuszczające oraz pić dużo wody, aby nie dopuścić do przesuszenia skóry. W lecie obowiązkowo należy nanosić na skórę krem ochronny z filtrem - najlepiej SPF50+ oraz unikać intensywnego opalania.

Trzeba uważać również na nadmierną aktywność fizyczną i niektóre prace domowe (np. prace ogrodowe, sprzątanie) aby nie dopuścić do rozszerzenia naczyń włosowatych skóry. W związku z tym, nie powinno się także korzystać z sauny, basenu czy długich kąpieli.

Efekty zabiegu laserowego

Zabiegi z zakresu dermatochirurgii i dermatologii estetycznej, które przeprowadzamy w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie przy użyciu Lasera Cutera Excel V i Lasera frakcyjnego CO2 są obecnie uważane za najskuteczniejszą metodę:

  • usuwania blizn (pourazowych, pooperacyjnych, potrądzikowych), Zabiegi laserowe - laser frakcyjny CO2 oraz laser Cutera Excel V - usuwanie kurzajki
  • usuwania rozstępów
  • usuwania zmian skórnych (m.in. włókniaków, naczyniaków)
  • redukcji przebarwień,
  • zamykania naczyniek,
  • leczenia rumienia i trądziku różowatego,
  • usuwania znamion naczyniowych na kończynach dolnych (tzw. pajączków).

Nasi dermatolodzy podkreślają, że zabiegi laserowe to również doskonały sposób na odmłodzenie twarzy i dekoltu bez użycia botoksu i wypełniaczy, a także skalpela. To jeden z bezpieczniejszych zabiegów pozwalający na poprawę stanu skóry czy zauważalne spłycenie zmarszczek, bruzd i zlikwidowanie innych oznak starzenia.

To także jedna z niewielu procedur medycznych, której efekty mogą być widoczne już po jednorazowej sesji - dotyczy to zwłaszcza usuwania włókniaków, blizn, przebarwień czy zmian naczyniowych.

Należy jednak pamiętać, że efekty osiągnięte laserem to sprawa indywidualna uzależniona m.in. od stanu naskórka, wieku pacjenta, wielkości i rodzajów zmian czy ich lokalizacji.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Cennik

PRZYKŁADOWE CENY ZABIEGÓW LASEROWYCH W WARSZAWIE CENA

Zabieg przy użyciu Lasera frakcyjnego (* cena usuwania blizn poruazowych)

od 490 zł
Zabieg przy użyciu Lasera Cutera Excel V (* cena za laserowe zamykanie naczynka – pajączka) od 290 zł

Pełny cennik zabiegów dostępny w zakładce “Cennik”.

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12