Leczenie łuszczycy - Centrum Dermatologiczne Febumed

Leczenie łuszczycy

Nasza placówka medyczna specjalizuje się w leczeniu osób zmagających się z łuszczycą skóry gładkiej ciała, owłosionej skóry głowy, łuszczycą paznokci oraz łuszczycą stawową.  Leczenie łuszczycy

Centrum powstało w oparciu o współpracę z australijską siecią klinik Good Skin Care, której założycielem jest prof. dr Michael Tirant. Podczas ponad trzydziestoletniej pracy naukowej opracował on własne, unikalne schematy leczenia chorób z autoagresji m.in. łuszczycy i bielactwa, a także AZS i egzemy. 

Łuszczyca nadal jest chorbą nieuleczalną ale nauka i doświadczenie lekarzy pozwala już na pełną kontrolę zmian łuszczycowych. Pacjent, który stosuje się do zaleceń lekarza prowadzącego, ma szansę na komfort życia z chorobą skóry w stanie remisji. 

  • Diagnoza łuszczycy

Nasi doświadczeni lekarze klinicyści, szczególną wagę przykładają do wywiadu i oceny stanu skóry, szczegółowo analizując także wszelkie czynniki mające wpływ na tworzenie się zmian chorobowych u pacjenta. Mogą one mieć zarówno podłoże psychosomatyczne, jak również być wynikiem chorób współtowarzyszących, czy też przyjmowanych leków.
 

  • Badania genetyczne 

W razie potrzeby wykonujemy dodatkowe badania. W naszej placówce wykonujemy m.in. badanie genetyczne HLACW6. Pomaga ono przyspieszyć rozpoznanie łuszczycy i  łuszczycowego zapalenia stawów oraz określa prawdopodobieństwo zachorowania u bliskich. Badanie na obecność allelu CW6 pomaga także lekarzowi postawienie prawidłowej diagnozy i rozpoczęcie odpowiedniej terapii. 
 

  • Leczenie łuszczycy

Bez sterydów
Dobór odpowiedniej terapii jest zawsze decyzją lekarza, jednak w naszej placówce leczeniem pierwszego wyboru jest leczenie bez sterydowe, jako najbardziej skuteczne, bezpieczne, bez dodatkowych obciążeń dla organizmu i działań niepożądanych.
W leczeniu wykorzystywane są produkty Dr Michaels, których skuteczność, jak pokazują niezależne medyczne badania skuteczności przeprowadzone m.in. w Austrii, na Węgrzech oraz w Polsce - wynosi ponad 80%. Zawierają one ponad 50 substancji w odpowiednio dobranych stężeniach, wpływających znacząco na poprawę stanu skóry.

Fototerapia
Pacjenci FebuMed mają możliwość skorzystania z naświetlań lampami medycznymi firmy Waldmann. Mogą być one przeprowadzane w placówce (przy terapii całej powierzchni ciała) lub w warunkach domowych (naświetlanie skóry głowy, małych powierzchni ciała oraz miejsc trudnodostępnych (np. pachwin, zmian między palcami). 

Biologiczne leczenie łuszcycy
Naszym pacjentom dajemy także możliwość podjęcia leczenia biologicznego. To jedna z najnowocześniejszych, najbardziej innowacyjnych metod farmakoterapii. Od ponad 30 lat z powodzeniem stosowane jest na świecie, w Polsce zyskuje na popularności w ostatnich latach. Jest ono odpowiednie dla osób, które bezskutecznie zmagają się z chorobą i nie reagują prawidłowo na inne rodzaje terapii. 

 

  • Dieta i psychika przy łuszczycy

Pacjenci Centrum Dermatologicznego FebuMed (Warszawa) mogą również skorzystać z opieki dietetyka, który ułoży indywidulną dietę pod katem wskazań medycznych i przekaże wskazówki, jak się odżywiać, aby wspomagać leczenie choroby. Dajemy także możliwość skorzystania z porad psychodermatologicznych. 
 

Centrum Dermatologiczne FebuMed istnieje w Warszawie od ponad 7 lat. Mamy stałe grono pacjentów, którzy wracają z zaufaniem na wizyty kontrolne. Umów się już dziś na konsultację dermatologiczną - prywatnie, w wysokim standardzie medycznym, w dowolnym dla siebie terminie – i rozpocznij nowy, udany etap w leczeniu łuszczycy.  

Czytaj również

Cennik konsultacji 

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

150 zł    
    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci (poniżej 10 r. ż.) 180 zł    

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy konsultacji w Centrum Dermatologicznym FebuMed  (Warszawa).

UMÓW WIZYTĘ ONLINE