Leczenie łuszczycy

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie specjalizujemy się w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce wszystkich typów łuszczycy. Począwszy od łuszczycy zwyczajnej, przez łuszczycę skóry głowy i paznokci, skończywszy na łuszczycy krostkowej i odwróconej.

Nasza kadra medyczna składa się z doświadczonych lekarzy dermatologów - klinicystów, którzy w swojej codziennej praktyce zajmują się pacjentami z przewlekłymi chorobami skóry. Wyznajemy zasadę holistycznego podejścia do zdrowia, co oznacza, że współpracujący z nami specjaliści podchodzą indywidualnie do pacjenta, biorąc pod uwagę całokształt jego zdrowia.

Leczenie łuszczycy 

Leczenie łuszczycy w WarszawieMimo tego, że łuszczyca to przewlekła, nawrotowa i nieuleczalna choroba skóry, dzięki odpowiedniej profilaktyce i stosowaniu się do wskazówek medycznych, można mieć ją pod kontrolą. Oznacza to, że nie daje ona żadnych objawów - taki stan nazywamy remisją. Aby ją osiągnąć należy stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, który dobierze odpowiedni rodzaj leczenia do naszego przypadku. Może on uwzględniać:

  • leczenie sterydowe,
  • leczenie biologiczne,
  • naturalne sposoby leczenia łuszczycy,
  • fototerapię.

Diagnoza łuszczycy w centrum Febumed w Warszawie

Nasi doświadczeni lekarze klinicyści, szczególną wagę przykładają do wywiadu i oceny stanu skóry pacjenta, wnikliwie analizując także wszelkie czynniki mające wpływ na tworzenie się u niego zmian chorobowych. Mogą one mieć zarówno podłoże psychosomatyczne, jak również być wynikiem chorób współtowarzyszących czy też skutkiem ubocznym przyjmowanych leków.

Badania genetyczne 

W razie potrzeby wykonujemy dodatkowe badania takie, jak badania genetyczne. W naszej placówce wykonujemy badanie genetyczne HLACw6. Pomaga ono przyspieszyć rozpoznanie łuszczycy (w tym łuszczycowego zapalenia stawów) oraz ocenia prawdopodobieństwo wystąpienia choroby u bliskich. Badanie na obecność allelu CW6 pomaga także dermatologowi w postawieniu prawidłowej diagnozy i umożliwia szybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

 

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

 

Zadzwoń 22 841 01 12 (infolinia czynna 7 dni w tygodniu, 8:00 - 20:00)

lub

Jak leczymy łuszczycę – fototerapia UVB i PUVALeczenie łuszczycy w centrum Febumed

Pacjenci naszego Centrum mają możliwość skorzystania z naświetlań lampami medycznymi UVB oraz PUVA. Naświetlania UVB mogą być one przeprowadzane na miejscu w naszej placówce (dotyczy naświetlań całego ciała) lub w warunkach domowych (naświetlanie skóry głowy, małych powierzchni ciała i miejsc trudnodostępnych np. pachwin, zmian między palcami). 

Z kolei naświetlania PUVA w połączeniu ze środkiem fotouczulającym dedykowane są pacjentom z rozległymi zmianami łuszczycowymi, odpornymi na leczenie miejscowe. Idealnie nadają się dla osób z łuszczycą krostkową, w której zmiany zlokalizowane są na skórze stóp i dłoni.

Biologiczne leczenie łuszczycy

Naszym pacjentom dajemy także możliwość podjęcia leczenia biologicznego. To jedna z najnowocześniejszych, najbardziej innowacyjnych i skutecznych metod farmakoterapii. Od przeszło 30 lat z powodzeniem stosowana jest na świecie, jako metoda pierwszego wyboru. W Polsce dopiero zyskuje na popularności, która wzrasta z roku na roku. Jest ono odpowiednie dla osób z ciężką, lekooporną postacią łuszczycy, które nie reagują prawidłowo na inne rodzaje terapii. 

Dieta i psychika przy łuszczycy

Łuszczyca należy do chorób dietozależnych, czyli takich, na którą wpływ mają czynniki  związane z żywieniem i aktywnością fizyczną. Nadmierne spożywanie tłuszczów, nadużywanie cukru oraz soli, mały podaż warzyw i owoców a do tego ograniczony wysiłek fizyczny - to wszystko może wpływać na zaostrzanie się stanów zapalnych skóry.

Nasi dermatolodzy doskonale zdają sobie z tego sprawę dlatego podkreślają, iż odpowiednia dieta może przyczynić się do złagodzenia przebiegu klinicznego łuszczycy a w efekcie wpłynąć na większą skuteczność leczenia dermatozy. W swoim leczeniu podkreślają, że istotną rolę w procesie odgrywa zmiana nawyków, dlatego służą pomocą każdemu pacjentowi w stworzeniu piramidy żywieniowej.

Leczenie bez sterydów

Dobór odpowiedniej terapii jest zawsze decyzją lekarza prowadzącego, jednak w naszej placówce leczeniem pierwszego wyboru jest leczenie bez sterydowe. Z naszego doświadczenia wynika, że jest ono najbardziej skuteczne i bezpieczne. Nie daje działań niepożądanych i nie stanowi dodatkowego obciążenia dla organizmu.

W terapii wykorzystywane są produkty Dr Michaels, których skuteczność, jak pokazują niezależne medyczne badania skuteczności przeprowadzone m.in. w Austrii, na Węgrzech oraz w Polsce - wynosi ponad 80%. Zawierają one ponad 50 substancji w odpowiednio dobranych stężeniach, wpływających znacząco na poprawę stanu skóry.

 

Zadzwoń 22 841 01 12 (infolinia czynna 7 dni w tygodniu, 8:00 - 20:00)

lub

Cennik konsultacji 

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł   

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł   

 

Czytaj również

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12