Leczenie łuszczycy - Centrum Dermatologiczne Febumed

Leczenie łuszczycy

Nasza placówka medyczna specjalizuje się w leczeniu osób zmagających się z łuszczycą skóry gładkiej ciała, owłosionej skóry głowy, łuszczycą paznokci oraz łuszczycą stawową.  Leczenie łuszczycy

Centrum powstało w oparciu o współpracę z australijską siecią klinik Good Skin Care, której założycielem jest prof. dr Michael Tirant. Podczas ponad trzydziestoletniej pracy naukowej opracował on własne, unikalne schematy leczenia chorób z autoagresji m.in. łuszczycy i bielactwa, a także AZS i egzemy. 

Łuszczyca nadal jest chorbą nieuleczalną ale nauka i doświadczenie lekarzy pozwala już na pełną kontrolę zmian łuszczycowych. Pacjent, który stosuje się do zaleceń lekarza prowadzącego, ma szansę na komfort życia z chorobą skóry w stanie remisji. 

  • Diagnoza łuszczycy

Nasi doświadczeni lekarze klinicyści, szczególną wagę przykładają do wywiadu i oceny stanu skóry, szczegółowo analizując także wszelkie czynniki mające wpływ na tworzenie się zmian chorobowych u pacjenta. Mogą one mieć zarówno podłoże psychosomatyczne, jak również być wynikiem chorób współtowarzyszących, czy też przyjmowanych leków.
 

  • Badania genetyczne 

W razie potrzeby wykonujemy dodatkowe badania. W naszej placówce wykonujemy m.in. badanie genetyczne HLACW6. Pomaga ono przyspieszyć rozpoznanie łuszczycy i  łuszczycowego zapalenia stawów oraz określa prawdopodobieństwo zachorowania u bliskich. Badanie na obecność allelu CW6 pomaga także lekarzowi postawienie prawidłowej diagnozy i rozpoczęcie odpowiedniej terapii. 
 

  • Leczenie łuszczycy

Bez sterydów
Dobór odpowiedniej terapii jest zawsze decyzją lekarza, jednak w naszej placówce leczeniem pierwszego wyboru jest leczenie bez sterydowe, jako najbardziej skuteczne, bezpieczne, bez dodatkowych obciążeń dla organizmu i działań niepożądanych.
W leczeniu wykorzystywane są produkty Dr Michaels, których skuteczność, jak pokazują niezależne medyczne badania skuteczności przeprowadzone m.in. w Austrii, na Węgrzech oraz w Polsce - wynosi ponad 80%. Zawierają one ponad 50 substancji w odpowiednio dobranych stężeniach, wpływających znacząco na poprawę stanu skóry.

Fototerapia
Pacjenci FebuMed mają możliwość skorzystania z naświetlań lampami medycznymi firmy Waldmann. Mogą być one przeprowadzane w placówce (przy terapii całej powierzchni ciała) lub w warunkach domowych (naświetlanie skóry głowy, małych powierzchni ciała oraz miejsc trudnodostępnych (np. pachwin, zmian między palcami). 

Biologiczne leczenie łuszcycy
Naszym pacjentom dajemy także możliwość podjęcia leczenia biologicznego. To jedna z najnowocześniejszych, najbardziej innowacyjnych metod farmakoterapii. Od ponad 30 lat z powodzeniem stosowane jest na świecie, w Polsce zyskuje na popularności w ostatnich latach. Jest ono odpowiednie dla osób, które bezskutecznie zmagają się z chorobą i nie reagują prawidłowo na inne rodzaje terapii. 

 

  • Dieta i psychika przy łuszczycy

Pacjenci Centrum Dermatologicznego FebuMed (Warszawa) mogą również skorzystać z opieki dietetyka, który ułoży indywidulną dietę pod katem wskazań medycznych i przekaże wskazówki, jak się odżywiać, aby wspomagać leczenie choroby. Dajemy także możliwość skorzystania z porad psychodermatologicznych. 
 

Centrum Dermatologiczne FebuMed istnieje w Warszawie od ponad 7 lat. Mamy stałe grono pacjentów, którzy wracają z zaufaniem na wizyty kontrolne. Umów się już dziś na konsultację dermatologiczną - prywatnie, w wysokim standardzie medycznym, w dowolnym dla siebie terminie – i rozpocznij nowy, udany etap w leczeniu łuszczycy.  

Czytaj również

Cennik konsultacji 

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

150 zł    
    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci i młodzieży 150 zł    

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy konsultacji w Centrum Dermatologicznym FebuMed  (Warszawa).

UMÓW WIZYTĘ ONLINE