Dietetyka - Centrum Dermatologiczne Febumed

Dietetyka

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie podchodzimy do leczenia pacjenta w sposób holistyczny – kuracja przebiega w sposób całościowy, nie skupiamy się jedynie na objawach. Wiemy, że to co jemy ma duży wpływ na nasze zdrowie  – nasi pacjenci mogą więc skorzystać z konsultacji dietetyka oraz psychodermatologa. Dietetyka - dieta zgodnie ze wskazaniami medycznymi

Dieta, a leczenie chorób skóry

Dieta odgrywa dużą rolę w leczeniu chorób dermatologicznych, szczególnie autoimmunologicznych takich, jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry (AZS). Zmiana nawyków żywieniowych i wykluczenie pewnych produktów z jadłospisu wspomaga leczenie objawowe i może przyczyniać się do złagodzenia przebiegu choroby. Nasza dieta ma wpływ na przebieg stanu zapalnego – organizm potrzebuje odpowiednich substancji do odbudowy i regeneracji, inne mogą zwiększać stan zapalny i zaostrzać objawy. 

Konsultacje dietetyka w Centrum Dermatologicznym FebuMed (Warszawa) obejmują: 

  • analizę dotychczasowego sposobu żywienia – pomaga ona znaleźć przyczynę problemów z samopoczuciem i stanem skóry.  Po analizie sposobu żywienia dietetyk zaproponuje zmiany, które przyczynią się do poprawy stanu zdrowia.
  • udzielenie informacji na temat specjalnych zasad odżywiania, koniecznych przy poszczególnych chorobach – przebieg wielu jednostek chorobowych uzależniony jest od spożywanych produktów. Niewłaściwe odżywianie może nie tylko być przyczyną wystąpienia choroby, ale także spowodować jej rozwój lub wzmocnić występowanie danych objawów. Istotne jest zatem ustalenie, jakie produkty powinny znaleźć się w diecie, a które z nich powinniśmy na stale wyeliminować. W trakcie konsultacji lekarz tworzy z pacjentem listę produktów dozwolonych i do wykluczenia oraz podpowie, jak uzupełnić niezbędne minerały i składniki odżywcze, które posiadają produkty zakazane.
  • omówienie wyników badań pod kątem dietetycznym – złe wyniki badań mogą mieć swoje źródło w nieprawidłowym sposobie odżywiania. Skonsultowanie wyników badań z dietetykiem i chęć zmiany sposobu żywienia w wielu przypadkach może ograniczyć wystąpienie danej choroby bądź zminimalizować jej objawy. Przykłada się to na ograniczenie wizyt u lekarza i zmniejszenie kosztów przyjmowanych leków. 

Czytaj również

Cennik konsultacji dietetycznych

    KONSULTACJA CENA    

    Porada dietetyczna

125 zł    
    Porada dietetyczna wraz z ułożeniem diety 370 zł    

 

ZADZWOŃ 22 841 01 12 I UMÓW KONSULTACJĘ