Kwas hialuronowy - Centrum Dermatologiczne Febumed

Kwas hialuronowy

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED wykonujemy zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego polegające na wypełnianiu zmarszczek, wolumetrii i konturowaniu twarzy oraz modelowaniu i powiększaniu ust. Kwas hialuronowy - czym jest, dlaczego warto, zabiegi w naszym centrum

Kwas hialuronowy – czym jest?

Kwas hialuronowy naturalnie znajduje się w naszym organizmie. W największych ilościach - w naszej skórze. Wpływa na strukturę, sprężystość, stan nawodnienia skóry, nawilżenia naskórka oraz pomaga w regeneracji skóry.

Wraz z upływem czasu oraz na skutek szkodliwych czynników zewnętrznych, zaburzeń hormonalnych, czy palenia tytoniu, kwasu hialuronowego w naszym ciele ubywa. Jednak medycyna estetyczna daje możliwość uzupełniania jego niedoboru, poprzez zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy – dlaczego warto?

Zabiegi estetyczne przy użyciu kwasu hialuronowego należą do jednych z najbezpieczniejszych, ponieważ substancja ta naturalnie występuje w naszym organizmie. Efekty są niemal natychmiastowe.

Ważną zaletą kwasu hialuronowego jest jego zdolność do przyspieszania procesu syntezy kolagenu w skórze właściwej, a także do intensyfikowania i przyśpieszania procesu regeneracji. Kwas hialuronowy pozwala osiągnąć naturalne rezultaty w  bezpieczny sposób.

Kwas hialuronowy - zabiegi w naszym centrum

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED wykonujemy zabiegi estetyczne przy użyciu kwasu hialuronowego związane z wypełnianiem zmarszczek, konturowaniem twarzy, modelowaniem i powiększaniem ust.

 • Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym Kwas hialuronowy - czym jest, dlaczego warto, zabiegi w naszym centrum

Podstawą zabiegu jest analiza rysów twarzy - zarówno w stanie spoczynku, jak i ruchu. Chodzi o dokładne poznanie mimiki pacjenta w celu osiągnięcia maksymalnie naturalnego, symetrycznego efektu wypełnienia zmarszczek.

Zabieg trwa ok. 40 min i polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego za pomocą mikroiniekcji w miejsca, w których występują bruzdy. 

Kwasem hialuronowym wypełniamy takie zmarszczki, jak:

 • kurze łapki,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • zmarszczki na czole,
 • zmarszczki wokół oczu,
 • zmarszczki wokół ust,
 • tzw. zmarszczki na linii marionetki (opadające kąciki ust).

Zabieg wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym daje efekt spłycenia lub zniknięcia zmarszczek - skóra jest odpowiednio nawilżona, wygładzona i wyraźnie odmłodzona.

 • Wolumetria i konturowanie twarzy kwasem hialuronowym

Zabieg wolumetrii twarzy bywa nazywany “modelowaniem bez skalpela”. Umożliwia naturalną zmianę konturu twarzy bez potrzeby wykonywania zabiegu chirurgicznego. Pozwala na przywrócenie twarzy zdrowego, naturalnego wyglądu poprzez ujędrnienie m.in. podbródka, linii żuchwy czy policzków. 

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym pozwala na osiągnięcie łagodnego liftingu oraz poprawę napięcia i gładkości skóry. Osiągamy to dzięki modelowaniu kości policzkowych, żuchwy, podbródka, skroni czy szyi. W efekcie czego skóra zyskuje odpowiednią elastyczność i jędrność powodując, że wygląda zdecydowanie młodziej.

 • Modelowanie, powiększanie i konturowanie ust kwasem hialuronowym Kwas hialuronowy - czym jest, dlaczego warto, zabiegi w naszym centrum

Kwas hialuronowy daje możliwość powiększania, korekty kształtu, poprawienia konturów czy opadania kącików ust .
Zabieg odbywa się po nałożeniu kremu znieczulającego. W zależności od chęci uzyskanego efektu, kwas hialuronowy aplikowany może być w dwóch miejscach:

 • na granicy warg (w celu korekty kształtu ust),
 • w czerwień wargową (chcąc powiększyć usta).

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym to szybki zabieg, nie wymagający specjalnych przygotowań. W miejscu nakłucia mogą wystąpić delikatne zasinienia, jednak ustępują one w przeciągu kilku dni, a do tego czasu mogą być bez problemu ukrywane pod makijażem.

Kwas hialuronowy - przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi kwasem hialuronowym są bezpieczne. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy, a dokładnie na substancje balastowe znajdujące się w preparatach wypełniających.

Unika się przeprowadzania zabiegu także w przypadku:

 • ciąży i karmienia piersią,
 • aktywnych chorób  nowotworowych,
 • aktywnych chorób autoimmunologicznych (np. opryszczka),
 • chorób dermatologicznych (bielactwo, łuszczyca, porfiria skórna),
 • trwającego leczenia immunoterapuetycznego,
 • skłonności do powstawania blizn przerostowych.

Kwas hialuronowy - najczęściej pojawiające się pytania

Czy zabieg jest bolesny?
Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego wykonywane są po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego kremem znieczulającym. Dodatkowo, większość preparatów z kwasem hialuronowym zawiera w swoim składzie substancje znieczulające, które wpływają na zminimalizowanie odczuć bólowych. 

Jak będę wyglądać dzień po zabiegu?
Efekt wypełnienia po podaniu kwasu hialuronowego jest natychmiastowy. 
Po zabiegu mogą lecz nie muszą wystąpić przejściowe reakcje skórne w postaci zaczerwienienia, obrzęku tkanki czy siniaków. Miejsce nakłucia może być również wrażliwe na dotyk. Skutki uboczne mają charakter przejściowy i ustępują po kilku dniach.

Jak długo utrzymuje się efekt?
Kwas hialuronowy jest substancją biodegradowalną, co oznacza, że z czasem ulega całkowitemu wchłonięciu. Efekt osiągnięty przy użyciu kwasu hialuronowego utrzymuje się średnio 6 - 12 miesięcy.

 

Umów się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej w naszym centrum dermatologicznym FEBUMED w Warszawie i omów szczegóły zabiegu! Zadzwoń  22 841 01 12. 

Cena zabiegu

KWAS HIALURONOWY

CENA

1 ampułka

950zł

Druga ampułka w trakcie jednego zabiegu

850zł

Wolumetria, konturowanie twarzy

950-1800 zł

Modelowanie, powiększanie, konturowanie ust

950zł

Regeneracja i nawilżanie ust

850zł

Bruzdy nosowo – wargowe

1 050zł

Bruzdy tzw. marionetki

950zł

Zmarszczki między brwiami tzw. lwia zmarszczka

950zł

Zmarszczki na czole

950zł

Zmarszczki nad górną i pod dolną wargą tzw. zmarszczki palacza

950zł

Cienie pod oczami

950zł

Dolina łez

950zł

Korekta kształtu nosa

950zł

Modelowanie policzków

850zł

Korekta brody i żuchwy

900zł

Grzbiet rąk

900zł

Okolice intymne (wargi sromowe większe)

1 400zł

Ceny zabiegów nie uwzględniają ceny konsultacji medycznej.

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FebuMed (Warszawa).

UMÓW WIZYTĘ ONLINE