Nici liftingujące i rewitalizujące PDO

Nici liftingujące w niechirurgiczny sposób pozwalają uzyskać efekt liftingu skóry twarzy oraz długotrwałego wygładzenia zmarszczek. Rezultaty osiągnięte przy pomocy nici PDO są porównywalne z zabiegami chirurgii plastycznej, jednak sam zabieg jest niemalże bezbolesny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. 

Czym są nici liftingujące PDO?

Nici liftingujące PDO - co to, jak przebiega zabieg, wskazania i przeciwwskazania, cenaNici PDO wykonane są z polidioksanonu - syntetycznych, biokompatybilnych włókien, które cechuje dobra wchłanialność i rozpuszczalność. To sprawia, że materiał wykorzystywany jest m.in. do zszywania ran powstałych w trakcie zabiegów chirurgicznych. Wprowadzenie polidioksanonu w głębokie warstwy skóry pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu odpowiadającego za m.in. poprawę elastyczności skóry i ujednolicenie jej struktury.

W efekcie, dzięki niciom liftingującymi PDO, uzyskamy tzw. naturalny wygląd, zrewitalizujemy skórę twarzy bez zmiany jej rysów i czy zmienienia mimiki, można łatwo podciągnąć wiszącą skórę policzków, powiek, wymodelować twarz.

Wskazania do nici PDO

 • poziome i pionowe zmarszczki na czole,
 • pomarszczone i opadające policzki tzw. chomiki,
 • lifting czoła,
 • opadające brwi,
 • dolna powieka,
 • zmarszczki “palacza”,
 • podwójny podbródek,
 • korekta owalu twarzy.

 

Przebieg zabiegu

Nici liftingujące PDO - co to, jak przebiega zabieg, wskazania i przeciwwskazania, cenaPrzed wykonaniem zabiegu należy umówić się na konsultację z lekarzem dermatologiem w Centrum Dermatologicznym FEBUMED, który oceni stan skóry i zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami pacjenta określi liczbę nici niezbędną do wykonania zabiegu. Zazwyczaj w trakcie jednego zabiegu wykorzystuje się od kilku do kilkunastu nici.

Zabieg jest małoinwazyjny, bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania, nie pozostawia blizn. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający).

Po aplikacji znieczulenia, lekarz dermatolog zaznacza na skórze linie wprowadzania nici i punkty, w których zostaną wkłute igły. Igły wraz z nićmi wprowadzane są zazwyczaj śródskórnie choć dla wzmocnienia efektu można je dodatkowo zaczepić w mięśniach. 

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od liczby nici potrzebnych do jego przeprowadzenia i trwa średnio od 20 minut do godziny. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Mogą pojawić się również zasinienia o charakterze przemijającym, które ustępują kilka dni po zabiegu. 

Należy pamiętać, że po zabiegu nie można korzystać z solarium, siłowni, basenu czy sauny, a także powstrzymać się od zabiegów rozgrzewających i peelingów medycznych.

Choć zabieg przy użyciu nici PDO jest bardzo bezpieczny, nie jest polecany:

 • kobietom w ciąży i karmiącym,
 • osobom z aktywną chorobą nowotworową lub zaburzeniami krzepliwości krwi,
 • pacjentom z otwartymi ranami i zmianami chorobowymi skóry.

Nici liftingujące - efekt przed i po

Pierwsze efekty po wprowadzeniu w skórę nici PDO widoczne są od razu, w pełni zauważyć różnicę można po kilku tygodniach od zabiegu. Związane jest to z czasem potrzebnym na wyprodukowanie przez skórę kolagenu, który odpowiada za napięcie i jędrność skóry.

Po miesiącu od zabiegu skóra twarzy jest bardziej elastyczna, zwiększa się także jej gęstość. Poprawie ulega również jej koloryt, który staje się bardziej ujednolicony.

Nici PDO całkowicie rozpuszczalne są w skórze po ok. 8-9 miesiącach od wprowadzenia, a efekt regeneracji skóry widoczny jest nawet po całkowitym rozpuszczeniu nici nawet przez 2 lata od jego przeprowadzenia.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12