Łuszczyca a leczenie naturalne - metody i porady specjalistów

Łuszczyca to schorzenie skórne o przewlekłym przebiegu i tendencji do nawrotów. Leczenie łuszczycy jest zatem procesem długotrwałym i wielotorowym – wykazuje bowiem działanie złuszczające, łagodzące, odżywcze i przeciwzapalne. Kiedyś terapia łuszczycy bazowała na stosowaniu sterydów, dziś – coraz częściej bazuje na naturalnych i równie skutecznych składnikach. 

Leczenie naturalne łuszczycy – czy ma sens?Leczenie naturalne łuszczycy - porady specjalistów

W przypadku chorób o charakterze przewlekłym bardzo istotną kwestią jest bezpieczeństwo terapii i jak najmniej działań niepożądanych. I takie właśnie możliwości daje naturalna terapia łuszczycy. Eksperci tworzący dermokosmetyki marki dr Michaels starannie wyselekcjonowali unikatowe składniki roślinne.

Sekret skuteczności terapii naturalnych łuszczycy tkwi w wyselekcjonowaniu określonych gatunków roślin i optymalnych warunków ich uprawy. Taka terapia daje możliwość skutecznego leczenia uciążliwych objawów łuszczycy bez dotkliwych skutków ubocznych terapii.

Skuteczność leczenia naturalnego

O skuteczności naturalnej terapii łuszczycy najlepiej świadczą opinie osób dotkniętych łuszczycą, którzy zdecydowali się na leczenie oparte na roślinnych substancjach aktywnych. Znajduje to także potwierdzenie w wynikach ekspertyz zleconych przez markę dr Michaels – producenta innowacyjnej terapii łuszczycy. W kilku badaniach o zasięgu europejskim i światowym uzyskano imponujące wyniki u zdecydowanej większości pacjentów – w badaniach przeprowadzonych w Austrii uzyskano poprawę w aż 89%.

Efekty metod naturalnych

Stosując naturalne terapie można liczyć na spektakularny efekt – złagodzenie stanu zapalnego, zlikwidowanie przebarwień, świądu i zaczerwienienia oraz redukcja zrogowaceń. Jednocześnie brak jest działań niepożądanych sterydów – ścieńczenia skóry, wyprysków, zmian osteoporotyczych.

 

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł    

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł   

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12