Łuszczyca a leczenie alternatywne - metody i porady specjalistów

Podstawą leczenia większości schorzeń dermatologicznych jest miejscowe stosowanie sterydów. Nie inaczej jest w przypadku łuszczycy. Niestety, dłuższe stosowanie sterydów generuje szereg niepożądanych działań ubocznych.

Jest to powód, dla którego obecnie największe zainteresowanie wzbudzają naturalne metody leczenia łuszczycy np. preparatami Dr Michaels. Czy takie leczenie alternatywne dorównuje jednak skutecznością terapii konwencjonalnej? Alternatywne metody leczenia łuszczycy

Alternatywne metody leczenia łuszczycy – czy mają sens?

Leczenie łuszczycy to proces długotrwały, choroba ma bowiem charakter przewlekły z tendencją do nawrotów. Dlatego też terapia łuszczycy powinna być skuteczna, ale jednocześnie bezpieczna. Takie warunki spełniają alternatywne metody leczenia łuszczycy, bazujące na stosowaniu naturalnych składników roślinnych.

Przykładem na to są australijskie preparaty Dr Michaels, które dedykowane są osobom zmagającym się z przewlekłymi chorobami skóry - łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry i egzemą.

Badania przeprowadzone m.in. w Austrii, na Węgrzech czy w Polsce wykazały ich wysoką skuteczność (ponad 80%) oraz potwierdziły, że są bezpieczne w stosowaniu i mogą być włączone do terapii łuszczycowej zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Z obserwacji naukowych wynika, że używanie wyspecjalizowanych preparatów naturalnych, których skład bazuje na wyselekcjonowanych substancjach aktywnych pozyskiwanych z określonych gatunków roślin, prowadzi do zauważalnej poprawy stanu skóry.

Potwierdzeniem wysokiej efektywności terapii alternatywnych mogą być wyniki badań przeprowadzone przez markę Dr Michales - producenta specjalistycznych produktów dla skóry łuszczycowej. Taka roślinna terapia łuszczycy przyniosła satysfakcjonujące efekty leczenia u 89% badanych. A co najważniejsze – taka terapia wolna jest od poważnych powikłań właściwych terapii sterydowej.

Nietypowe metody leczenia łuszczycy

Skórę łuszczycową można skutecznie pielęgnować roślinnymi substancjami aktywnymi. Olejki eteryczne, ekstrakty ziołowe czy oleje roślinne działają na skórę kojąco, łagodzą stany zapalne, złuszczają nadmiernie zrogowaciały naskórek oraz dogłębnie odżywiają skórę.

Efektem takiej terapii jest redukcja zaczerwienień i przebarwień, ograniczenie miejscowego stanu zapalnego i świądu. Dzięki kompleksowemu odżywieniu skóry i odbudowie fizjologicznego płaszcza hydrolipidowego, skóra jest mniej podatna na rozwój nawrotów łuszczycy.

Uzupełnienie roślinnego składu preparatów kwasem salicylowym, tlenkiem cynku oraz substancjami o działaniu bakterio- i grzybobójczym zwiększa skuteczność leczenia.

 

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12