Łuszczyca a leczenie bez recepty - metody i porady specjalistów

Łuszczyca to przewlekła dermatoza skóry, która wymaga długotrwałego leczenia. Jak w przypadku niemal każdej konwencjonalnej terapii, także leczenia łuszczycy obarczone może być licznymi działaniami niepożądanymi – głownie wynikającymi z zastosowania sterydów. A te stosowane są zarówno miejscowo, jak i doustnie. Inne leki na receptę to retinoidy, antybiotyki, cyklosporyna czy metotreksat. A jak wygląda terapia łuszczycy lekami bez recepty?

Leczenie łuszczycy bez recepty (Warszawa) – metodyCzy można leczyć łuszczycę bez sterydów?

Leczenie łuszczycy preparatami bez recepty to przede wszystkim stosowanie maści złuszczających i łagodzących, ale także zaawansowana pielęgnacja skóry specjalistycznymi dermokosmetykami.

Nie należy jednak sięgać po przypadkowe produkty dostępne na półce w drogerii czy nawet aptece – dermokosmetyki dedykowane skórze łuszczycowej powinny być kosmetykami o właściwościach leczniczych, przebadanych dermatologicznie i o skuteczności potwierdzonej badaniami dermatologicznymi.

Takie są dermokosmetyki dr Michaels o skuteczności sięgającej 89%.

Czy można wyleczyć łuszczyce środkami dostępnymi bez recepty?

Zmiany łuszczycowe doskonale poddają się leczeniu miejscowymi preparatami bez recepty – o ile uwzględniają one wszystkie potrzeby skóry łuszczycowej.

Leczenie takie powinno zatem złuszczać nadmiernie zrogowaciały naskórek, zmiękczać skórę i dogłębnie ją odżywiać. Konieczne jest także złagodzenie stanu zapalnego.

Ograniczając intensywność tych zjawisk – stanu zapalnego i rogowacenia, leki na łuszczycę bez recepty przywracają właściwą strukturę oraz funkcje skóry, która staje się ukojona, pozbawiona zaczerwienień i podrażnień, zrogowaceń widocznych w postaci łusek czy świądu. 

Leki na łuszczyce bez recepty

Leki bez recepty pomocne w leczeniu łuszczycy najczęściej mają postać aplikowanych miejscowo maści i kremów. Substancjami czynnymi w tego typu preparatach są:

  • kwas salicylowy,
  • pirytionian cynku,
  • dziegcie,
  • emolienty
  • mocznik.

Łagodzą one objawy łuszczycy, ograniczą nawroty choroby i zadbają o nienaganną kondycję skóry.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12