Łuszczyca to przewlekła dermatoza skóry, która wymaga długotrwałego leczenia. Jak w przypadku niemal każdej konwencjonalnej terapii, także leczenia łuszczycy obarczone może być licznymi działaniami niepożądanymi – głownie wynikającymi z zastosowania sterydów. A te stosowane są zarówno miejscowo, jak i doustnie. Inne leki na receptę to retinoidy, antybiotyki, cyklosporyna czy metotreksat. A jak wygląda terapia łuszczycy lekami bez recepty?
Leczenie łuszczycy preparatami bez recepty to przede wszystkim stosowanie maści złuszczających i łagodzących, ale także zaawansowana pielęgnacja skóry specjalistycznymi dermokosmetykami.
Nie należy jednak sięgać po przypadkowe produkty dostępne na półce w drogerii czy nawet aptece – dermokosmetyki dedykowane skórze łuszczycowej powinny być kosmetykami o właściwościach leczniczych, przebadanych dermatologicznie i o skuteczności potwierdzonej badaniami dermatologicznymi.
Takie są dermokosmetyki dr Michaels o skuteczności sięgającej 89%.
Zmiany łuszczycowe doskonale poddają się leczeniu miejscowymi preparatami bez recepty – o ile uwzględniają one wszystkie potrzeby skóry łuszczycowej.
Leczenie takie powinno zatem złuszczać nadmiernie zrogowaciały naskórek, zmiękczać skórę i dogłębnie ją odżywiać. Konieczne jest także złagodzenie stanu zapalnego.
Ograniczając intensywność tych zjawisk – stanu zapalnego i rogowacenia, leki na łuszczycę bez recepty przywracają właściwą strukturę oraz funkcje skóry, która staje się ukojona, pozbawiona zaczerwienień i podrażnień, zrogowaceń widocznych w postaci łusek czy świądu.
Leki bez recepty pomocne w leczeniu łuszczycy najczęściej mają postać aplikowanych miejscowo maści i kremów. Substancjami czynnymi w tego typu preparatach są:
Łagodzą one objawy łuszczycy, ograniczą nawroty choroby i zadbają o nienaganną kondycję skóry.
Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00
KONSULTACJE |
CENA |
Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych |
260 – 280 zł |
Konsultacja dermatologiczna dla dzieci |
260 – 280 zł |