Łuszczyca a leczenie bez recepty - metody i porady specjalistów

Łuszczyca to przewlekła dermatoza skóry, która wymaga długotrwałego leczenia. Jak w przypadku niemal każdej konwencjonalnej terapii, także leczenia łuszczycy obarczone może być licznymi działaniami niepożądanymi – głownie wynikającymi z zastosowania sterydów. A te stosowane są zarówno miejscowo, jak i doustnie. Inne leki na receptę to retinoidy, antybiotyki, cyklosporyna czy metotreksat. A jak wygląda terapia łuszczycy lekami bez recepty?

Leczenie łuszczycy bez recepty (Warszawa) – metodyCzy można leczyć łuszczycę bez sterydów?

Leczenie łuszczycy preparatami bez recepty to przede wszystkim stosowanie maści złuszczających i łagodzących, ale także zaawansowana pielęgnacja skóry specjalistycznymi dermokosmetykami.

Nie należy jednak sięgać po przypadkowe produkty dostępne na półce w drogerii czy nawet aptece – dermokosmetyki dedykowane skórze łuszczycowej powinny być kosmetykami o właściwościach leczniczych, przebadanych dermatologicznie i o skuteczności potwierdzonej badaniami dermatologicznymi.

Takie są dermokosmetyki dr Michaels o skuteczności sięgającej 89%.

Czy można wyleczyć łuszczyce środkami dostępnymi bez recepty?

Zmiany łuszczycowe doskonale poddają się leczeniu miejscowymi preparatami bez recepty – o ile uwzględniają one wszystkie potrzeby skóry łuszczycowej.

Leczenie takie powinno zatem złuszczać nadmiernie zrogowaciały naskórek, zmiękczać skórę i dogłębnie ją odżywiać. Konieczne jest także złagodzenie stanu zapalnego.

Ograniczając intensywność tych zjawisk – stanu zapalnego i rogowacenia, leki na łuszczycę bez recepty przywracają właściwą strukturę oraz funkcje skóry, która staje się ukojona, pozbawiona zaczerwienień i podrażnień, zrogowaceń widocznych w postaci łusek czy świądu. 

Leki na łuszczyce bez recepty

Leki bez recepty pomocne w leczeniu łuszczycy najczęściej mają postać aplikowanych miejscowo maści i kremów. Substancjami czynnymi w tego typu preparatach są:

  • kwas salicylowy,
  • pirytionian cynku,
  • dziegcie,
  • emolienty
  • mocznik.

Łagodzą one objawy łuszczycy, ograniczą nawroty choroby i zadbają o nienaganną kondycję skóry.

 

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł    

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł   

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12