Kriochirurgia - wskazania, leczenie - Centrum Dermatologiczne Febumed

Kriochirurgia - wskazania, leczenie

Kriochirurgia to popularna, bardzo bezpieczna i praktycznie bezbolesna metoda leczenia, która polega na miejscowym i kontrolowanym niszczeniu zmian poprzez ich zamrażanie. Od wielu lat jest z powodzeniem stosowana w walce z rónymi chorobami dermatologicznymi. Polecana jest zwłaszcza dla pacjentów, którzy zmagają się z takimi schorzeniami, jak np.:Jakie są wskazania do kriochirurgii?

 • BRODAWKI WIRUSOWE (skórne narośla powstałe w wyniku infekcji wirusem HPV, czyli brodawczaka ludzkiego; zmiany najczęściej zlokalizowane są na dłoniach i stopach).
 • NAGNIOTKI (twarde, żółtawe zgrubienia naskórka, które tworzą się najczęściej na stopach i dłoniach; bywają bardzo bolesne i mogą utrudniać wykonywanie najprostszych codziennych czynności).
 • WŁÓKNIAKI (łagodne guzki tkanek miękkich, które mogą występować w wielu miejscach na ciele np. na twarzy, przez co kojarzone są zazwyczaj ze sporym defektem kosmetycznym; choć bezbolesne, zaniedbane potrafią osiągać duże rozmiary).
 • TRĄDZIK POSPOLITY I TRĄDZIK RÓŻOWATY (jedne z najpopularniejszych chorób dermatologicznych polegających na upośledzeniu aparatu włosowo-łojowego, której towarzyszy przewlekły łojotok).
 • BLIZNOWCE I BLIZNY PRZEROSŁE (zmiany powstałe najczęściej w wyniku zabiegów i operacji chirurgicznych w wyniku długotrwałego procesu gojenia się ran).
 • PLAMY SOCZEWICOWATE (zmiany skórne przybierające barwę od jasnobrązowej do ciemnobrązowej; na ciele mogą występować w postaci pojedynczej i mnogiej; często towarzyszą chorobom o podłożu genetycznym, a także są następstwem starzenia się skóry).
 • TOCZEŃ RUMIENIOWATY (przewlekła choroba o podłożu immunologicznym, która źle leczona może doprowadzić do niewydolności wielu narządów).
 • NACZYNIAKI JAMISTE (łagodne guzy nowotworowe składające się z nieprawidłowo rozwiniętych naczyń krwionośnych; często pojawiają się u małych dzieci i choć mogą być zlokalizowane w każdym miejscu na ciele, lubią występować w okolicy twarzy).
 • NACZYNIAKI STARCZE (popularnie zwane punktami rubinowymi; malutkie, czerwone kropki – czasami zlewającymi się w pajączki, które najczęściej pojawiają się na twarzy i dekolcie).
 • ŁYSIENIE PLACKOWATE (jedna z najczęstszych przyczyn utraty włosów, która może dotknąć wszystkich – zarówno młodzież, jak i osoby dojrzałe).
 • ZIARNINIAK OBRĄCZKOWATY (choroba skóry objawiająca się podskórnymi, twardymi wykwitami o gładkiej powierzchni, które kształtem przypominają obrączkę; najczęściej dotyka ona dzieci).
 • ŚWIERZBIĄCZKA GUZKOWA (rozsiane na ciele zmiany o charakterze guzkowatym, które często wywołują intensywny świąd).
 • ŚWIERZBIĄCZKA OGRANICZONA (swędzące wykwity skórne, które są przyczyną lub też wynikiem świądu o bardzo intensywnym nasileniu).
 • INNE (niektóre nowotwory, stany przed rakowe i łagodne rozrosty).

Do usunięcia zmian skórnych wykorzystuje się urządzenie kriochirurgiczne, w którym w trakcie zabiegu wykorzystywane są przez lekarzy dermatologów ciecze kriogeniczne w postaci czynników chłodniczych. Ciecze te, dzięki swoim właściwościom są nieaktywne chemicznie, niepalne i bardzo bezpieczne w użyciu.

Istnieje wiele technik zamrażania (ciekły azot, podtlenek azotu czy dwutlenek azotu) i tak naprawdę wybór odpowiedniego sposobu usunięcia zmian zależy w dużej mierze od jej rodzaju oraz od preferencji i doświadczenia lekarza przeprowadzającego zabieg.

 

Czytaj również

 

Cennik konsultacji 

    KONSULTACJE

CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych i dzieci powyżej 12 r. ż.

200 zł     

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci poniżej 12 r. ż.

220 zł     

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FebuMed w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE