Skąd się bierze trądzik u dorosłych i jak sobie z nim radzić? - Centrum Dermatologiczne Febumed

Skąd się bierze trądzik u dorosłych i jak sobie z nim radzić?

Jedną z najczęstszych chorób skórnych osób dorosłych jest trądzik pospolity. Dotyczy on zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Charakterystyczny dla niego łojotok skóry powoduje powstawanie krostek zapalnych, zaskórników, blizn i grudek. Trądzik po 30. Leczenie trądziku u dorosłych

Przyczyny występowania trądziku u dorosłych

Trądzik należy do grupy przewlekłych chorób zapalnych gruczołów łojowych i ujść mieszków włosów, który manifestuje się powstawaniem skórnych wykwitów. W ponad 99% występuje na twarzy i dotyczy okolic łojotokowych. Jest chorobą wieloczynnikową, na której rozwój wpływają czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Główną przyczyną występowania trądziku są uwarunkowania genetyczne oraz problemy z prawidłowym wytwarzaniem łoju. U jego podłoża leży również aktywność hormonów, a także obecność niektórych bakterii. Powszechnie uważa się, że czynniki immunologiczne stanowią drugorzędną rolę w leczeniu trądziku.

Właściwa pielęgnacja skóry trądzikowej

Podstawą leczenią trądziku jest zahamowanie rozwoju bakterii oraz nadmiernego rogowacenia skóry i łojotoku. Wprowadzane jest leczenie miejscowe i ogólne, zwłaszcza w łagodnych oraz umiarkowanych postaciach trądziku.

Wykorzystuje się preparaty o działaniu miejscowym np. antybiotyki (np. klindamycyna), pochodne witaminy A, kwas azelainowy czy nadtlenek benzoilu. Stosowane leki mają działanie przeciwbakteryjne, ograniczające stan zapalny i redukcję wolnych kwasów tłuszczowych.

Szukasz dobrego specjalisty w Warszawie, który specjalizuje się w leczeniu trądziku? Skorzystaj z wizyty konsultacyjnej u lekarzy dermatologów - klinicystów z Centrum Dermatologii FebuMed.

 

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

220-250 zł    

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

220-250 zł   

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12