Znamiona barwnikowe - diagnostyka, leczenie

Znamionami barwnikowymi nazywamy nieprawidłowości rozwojowe skóry, które przybierają różnorodny koloryt oraz fakturę. Znamiona barwnikowe - czym są?Popularnie nazywane są pieprzykami i rozpoznawane są w wyniku badania wideodermoskopowego. Dlaczego warto je przeprowadzić?

Wideodermatoskopia w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie

Wideodermatoskopia jest szybką i całkowicie bezbolesną metodą oceny i analizy występujących na skórze zmian barwnikowych. Polega na dokładnym obejrzeniu zmienionego chorobowo obszaru skóry przy pomocy urządzenia medycznego, które wyglądem przypomina szkło powiększające.

Badanie jest bezpieczne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania - warto pamiętać jednak o tym, że jeżeli zmiany występują na twarzy, przed badaniem należy dokładnie oczyścić skórę z makijażu, aby zmiany nie byłe zakryte.

Należy pamiętać, że badanie dermatoskopowe to najprostsza metoda wczesnego wykrycia zmian nowotworowych skóry. Systematyczna obserwacja znamion skórnych - pieprzyków,  pozwala na uchronienie się przed czerniakiem.

Kriochirurgia, elektrokoagulacja - metody leczenia znamion

Dermatolodzy podkreślają, że podstawową metodą leczenia znamion barwnikowych jest ich usunięcie chirurgiczne. W zależności od wielkości i lokalizacji zmian mogą być one usuwane za pomocą kriochirurgii (wymrażanie ciekłym azotem) lub elektrokoagulacji (usunięcie zmiany za pomocą bezpiecznych dawek prądu).

Często również przed usunięciem, lub po samym zabiegu, pobierany jest wycinek skóry do oceny przez histopatologa. Warto wiedzieć, że decyzje na temat dobrania odpowiedniej metody usunięcia podejmuje lekarz dermatolog w trakcie konsultacji.

Ze względów bezpieczeństwa, nie ma możliwości zapisu na sam zabieg, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem z Centrum Dermatologii FEBUMED (Warszawa). Zapraszamy do skorzystania z usług dermatochirurgicznych w Centrum Dermatologicznego FEBUMED świadczącym zabiegi z zakresu kriochirurgii, elektrokoagulacji oraz biopsji wycinków. Szybki terminy, komfortowa atmosfera.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12