Peeling chemiczny - bezpieczna metoda zminimalizowania przebarwień skórnych

Peelingi chemiczne, zwane również potocznie dermopeelingami, to zabiegi polegające na złuszczaniu zrogowaciałego naskórka lub skóry właściwej - w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu i intensywności zabiegu. Każdy zabieg dopasowywany jest indywidualnie do stanu skóry pacjenta.

Wszystkie peelingi medyczne możemy podzielić pod względem głębokości działania na: Mezoterapia igłowa - czym jest, jak wygląda, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

 • powierzchowne,
 • średnio-głębokie,
 • głębokie.

Peelingi chemiczne powinny być wykonywane przez lekarza dermatologa, która posiada odpowiednie kwalifikacje do przeprowadzania tego rodzaju zabiegów. 

Zachęcamy do odbycia konsultacji w Centrum Dermatologicznym FebuMed i skorzystania z peelingu medycznego, który wykonywany jest przez doświadczonych lekarzy.

Peeling chemiczny - jak wygląda zabieg?

W trakcie konsultacji dermatologicznej, lekarz dokładnie ocenia stan skóry pacjenta i podejmuje decyzje względem wyboru kwasu, który będzie użyty podczas zabiegu. Przed peelingiem wykonywany jest dokładny demakijaż, aby usunąć resztki makijażu ze skóry. 

Następnie skóra oczyszczana jest preparatem myjącym, zaś wrażliwe miejsca na skórze - okolice ust, oczu i skrzydełek nosa są dodatkowo zabezpieczane, aby nie zostały narażone na działanie kwasu.

Po oczyszczeniu skóry, lekarz nakłada pędzelkiem kwas na skórę twarzy, szyi i dekoltu, a następnie zostawia go na skórzę przez określony czas lub w zależności od reakcji skóry. Kolejno przeprowadza się neutralizację kwasu poprzez dobranie odpowiedniego buforu, który pozostawia na skórze przez kilka minut. Nadmiar preparatu zmywany jest wodą. Na zakończenie zabiegu, aby ukoić skórę, nakłada się na nią maskę.

Należy pamiętać, aby po peelingu medycznym stosować codziennie krem ochronny, najlepiej nieperfumowany w celu ochrony wrażliwej skóry przed promieniami słonecznymi. Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się także korzystania z sauny oraz grot solnych.

Wskazania i przeciwwskazania do peelingu chemicznego

Peelingi chemiczne dedykowane są osobom, które chcą rozjaśnić skórę, poprawić i wyrównać jej koloryt, zyskać lepsze nawilżenie skóry, doprowadzić do wzrostu wrażliwości na promienie UVB. Można je wykonać bezpośrednio w Centrum Dermatologicznym FebuMed (Warszawa).

Zabieg polecany jest zwłaszcza dla osób ze skórą:

 • tłustą i trądzikową, które chcą poprawić elastyczność naskórka, dokładnie oczyścić i odblokować pory skóry oraz spłycić blizny potrądzikowe,
 • z przebarwieniami w celu uzyskania równomiernego kolorytu,
 • z zaburzeniami keratynizacji, aby złuszczyć nadmierną warstwę rogową naskórka,
 • z oznakami starzenia posłonecznego, aby zapobiec starzeniu się skóry poprzez redukcję wolnych rodników.

Choć peeling chemiczny jest bezpiecznym zabiegiem, zawsze istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Do głównych z nich zaliczamy:

 • aktywne wypryski bądź opryszczka,
 • choroby skóry o podłożu wirusowym, bakteryjnym czy grzybicze,
 • stosowanie estrogenów, które mogą powodować zaburzenia pigmentacyjne skóry,
 • ciąża i okres laktacji.

Masz pytania odnośnie zabiegu? Zastanawiasz się czy jest on najbardziej odpowiedni dla Ciebie? Skonsultuj się z nami i dowiedz się więcej na temat peelingu chemicznego. Wybierz doświadczenie i profesjonalizm. 
 

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12