Mezoterapia igłowa - czym jest, jak wygląda, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Mezoterapia igłowa, zwana również potocznie “biorewitalizacją”, to miejscowy zabieg z zakresu dermatologii estetycznej, który ma celu uzyskanie efektu zrewitalizowanej, a więc odmłodzonej skóry, oraz zatrzymanie pierwszych oznak jej starzenia. Mezoterapia igłowa - czym jest, jak wygląda, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Dermatolog nakłuwa skórę przy pomocy strzykawki z igłą, a następnie wprowadza do niej odpowiednie składniki aktywne, które w zależności od preparatu poprawiają kondycję skóry, stymulują fibroblasty, wpływają na poprawę mikrokrążenia w skórze i w tkance podskórnej. Daje to długotrwały efekt w postaci rewitalizacji, nawilżenia, odpowiedniej poprawy gęstości i spoistości skóry, czyli mówiąc potocznie “uzyskanie jędrnej skóry, pełnej blasku”.

Wskazania do wykonywania mezoterapii igłowej

Ze względu na to, że z mezoterapią igłową wiąże się wiele korzyści - m.in. skuteczne odżywienie, nawilżenie skóry, poprawienie jej elastyczności i wyglądu - jest coraz chętniej wybierana przez osoby, które szukają skutecznej i bezpiecznej metody regeneracji skóry.

Jeżeli zaobserwowałeś, że Twoja skóra jest:

  • sucha i zwiotczała (odwodniona),
  • pokryta zmarszczkami, które przeszkadzają Tobie ze względów estetycznych,
  • z cellulitem i rozstępami.

A dodatkowo:

  • masz problemy z nadmiernym wypadaniem włosów,
  • zmagasz się z postępującym łysieniem.

Oznacza to, że jesteś idealnym kandydatem do poprawy wyglądu stanu skóry głowy i włosów dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej. 

Przeciwwskazania do wykonywania mezoterapii

Choć przeciwwskazania do wykonywania mezoterapii są takie same, jak w przypadku większości zabiegów dermatologii estetycznej, należy pamiętać o tym, że:

  • Zabieg mezoterapii igłowej nie może być wykonywany u kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią. 
  • Osoby zmagające się z chorobami autoimmunologicznymi, nowotworami - zwłaszcza skóry, czy cukrzycą nie powinny poddawać się zabiegowi bez wyraźnej zgody lekarza.

Przeciwwskazaniem do mezoterapii są również:

  • choroby o podłożu alergicznym - zwłaszcza jeżeli występuje uczulenie na składnik aktywny zawarty w podawanym preparacie,
  • stany zapalne skóry, w tym choroby wirusowe jak np. opryszczka.

Pacjenci ze skłonnościami do występowania blizn i zwłóknień powinny rozważyć przystąpienie do zabiegu, gdyż mogą mieć problemy z odpowiednim gojeniem się skóry.

Przed wykonaniem mezoterapii, pamiętaj

W ostatnich latach Polskie Towarzystwo Dermatologiczne skierowało pismo do ministra zdrowia, w którym wyraziło obawę przed “niepokojącym i nasilającym się zjawiskiem wykonywania zabiegów lekarskich z zakresu dermatologii estetycznej i szeroko rozumianej medycyny estetycznej przez osoby bez wykształcenia lekarskiego”. Dotyczy to zwłaszcza osób, które podejmują się przeprowadzenia zabiegów dermatologii estetycznej bez wcześniejszego przeszkolenia. 

Wykonywanie zabiegów z zakresu mezoterapii przez niedoświadczony personel wiąże się dla pacjenta z ryzykiem dla zdrowia - może nieść ze sobą poważne skutki uboczne. Dlatego tak ważne jest, aby decydując się na zabiegi medycyny estetycznej wybrać gabinet, w którym przyjmują specjaliści z tego zakresu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Febumed z zakresu mezoterapii igłowej w Warszawie

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
UMÓW SIĘ! >>