Mezoterapia igłowa - czym jest, jak wygląda, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Mezoterapia igłowa, zwana również potocznie “biorewitalizacją”, to miejscowy zabieg z zakresu dermatologii estetycznej, który ma celu uzyskanie efektu zrewitalizowanej, a więc odmłodzonej skóry, oraz zatrzymanie pierwszych oznak jej starzenia. Mezoterapia igłowa - czym jest, jak wygląda, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Dermatolog nakłuwa skórę przy pomocy strzykawki z igłą, a następnie wprowadza do niej odpowiednie składniki aktywne, które w zależności od preparatu poprawiają kondycję skóry, stymulują fibroblasty, wpływają na poprawę mikrokrążenia w skórze i w tkance podskórnej. Daje to długotrwały efekt w postaci rewitalizacji, nawilżenia, odpowiedniej poprawy gęstości i spoistości skóry, czyli mówiąc potocznie “uzyskanie jędrnej skóry, pełnej blasku”.

Wskazania do wykonywania mezoterapii igłowej

Ze względu na to, że z mezoterapią igłową wiąże się wiele korzyści - m.in. skuteczne odżywienie, nawilżenie skóry, poprawienie jej elastyczności i wyglądu - jest coraz chętniej wybierana przez osoby, które szukają skutecznej i bezpiecznej metody regeneracji skóry.

Jeżeli zaobserwowałeś, że Twoja skóra jest:

  • sucha i zwiotczała (odwodniona),
  • pokryta zmarszczkami, które przeszkadzają Tobie ze względów estetycznych,
  • z cellulitem i rozstępami.

A dodatkowo:

  • masz problemy z nadmiernym wypadaniem włosów,
  • zmagasz się z postępującym łysieniem.

Oznacza to, że jesteś idealnym kandydatem do poprawy wyglądu stanu skóry głowy i włosów dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej. 

Przeciwwskazania do wykonywania mezoterapii

Choć przeciwwskazania do wykonywania mezoterapii są takie same, jak w przypadku większości zabiegów dermatologii estetycznej, należy pamiętać o tym, że:

  • Zabieg mezoterapii igłowej nie może być wykonywany u kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią. 
  • Osoby zmagające się z chorobami autoimmunologicznymi, nowotworami - zwłaszcza skóry, czy cukrzycą nie powinny poddawać się zabiegowi bez wyraźnej zgody lekarza.

Przeciwwskazaniem do mezoterapii są również:

  • choroby o podłożu alergicznym - zwłaszcza jeżeli występuje uczulenie na składnik aktywny zawarty w podawanym preparacie,
  • stany zapalne skóry, w tym choroby wirusowe jak np. opryszczka.

Pacjenci ze skłonnościami do występowania blizn i zwłóknień powinny rozważyć przystąpienie do zabiegu, gdyż mogą mieć problemy z odpowiednim gojeniem się skóry.

Przed wykonaniem mezoterapii, pamiętaj

W ostatnich latach Polskie Towarzystwo Dermatologiczne skierowało pismo do ministra zdrowia, w którym wyraziło obawę przed “niepokojącym i nasilającym się zjawiskiem wykonywania zabiegów lekarskich z zakresu dermatologii estetycznej i szeroko rozumianej medycyny estetycznej przez osoby bez wykształcenia lekarskiego”. Dotyczy to zwłaszcza osób, które podejmują się przeprowadzenia zabiegów dermatologii estetycznej bez wcześniejszego przeszkolenia. 

Wykonywanie zabiegów z zakresu mezoterapii przez niedoświadczony personel wiąże się dla pacjenta z ryzykiem dla zdrowia - może nieść ze sobą poważne skutki uboczne. Dlatego tak ważne jest, aby decydując się na zabiegi medycyny estetycznej wybrać gabinet, w którym przyjmują specjaliści z tego zakresu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Febumed z zakresu mezoterapii igłowej w Warszawie

 

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł    

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł   

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12