Usuwanie blizn potrądzikowych laserem CO2

Trądzik to przewlekla choroba skóry, która nie tylko może być nieznośnym towarzyszem okresu dojrzewania, ale również przysporzyć wiele cierpienia osobom dorosłym. Uważa się bowiem, że jest to jedna z najstarszych chorób skóry - występowała już u starożytnych Greków i Rzymian - która dotyczy niemal 100% całej populacji. Usuwanie blizn potrądzikowych laserem CO2

Charakteryzuje się występowaniem łojotoku, krostek zapalnych, zaskórników oraz grudek w okolicach bogatych w gruczoły łojowe. Najczęściej zmiany występują na skórze twarzy, choć mogą również obejmować dekolt, szyję oraz plecy.

Po zakończeniu kuracji trądzikowej u wielu osób widoczne są blizny, przebarwienia i odbarwienia powstałe w wyniku mechanicznego usuwania wykwitów np. wyciskaniu, rozdrapywaniu czy stosowaniu zbyt inwazyjnej pielęgnacji.

Idealnym sposobem na wyleczenie powstałych w wyniku trądziku blizn oraz przebarwień pozapalnych są zabiegi laserowe.

Zalety lasera dermatologicznego

Laser  to urządzenie medyczne, które polega na wprowadzaniu do skóry wiązek słonecznych odpowiadających za przyspieszenie procesu biostymulacyjnego. Światło lasera dociera do głębszych warstw skóry, gdzie tworzy mikrouszkodzenia mające na celu pobudzenie skóry do regeneracji i unormowania pracy gruczołów łojowych.

Zabiegi laserowe można dopasować do rodzaju zmian potrądzikowych, które mogą mieć na celu spłycenie zmian, usuwanie zaczerwienienia oraz poszerzonych naczynek, czy spłycenia blizn potrądzikowych.

Zaletą korzystania z zabiegów laserowych jest możliwość łączenia terapii. Stwarza to lekarzowi pole do uzyskania, jak najlepszych wyników terapuetycznych przy pomocy stosowania kilku różnych zabiegów np. peelingu chemicznego czy fototerapii.

W odróżnieniu od innych metod walki z bliznami potrądzikowymi, laser jest jedną z najbezpieczniejszych. Niesie za sobą niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, więc jest idealnym rozwiązaniem dla młodych osób, które zakończyły terapię antytrądzikową.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu laserowego

 

Przebarwienia, zmiany pozapalne i blizny to charakterystyczne następstwa trądziku o ciężkim przebiegu. Każda pacjent mający blizny zanikowe czy wypukłe przymieszkowe, może za zgodą lekarza dermatologa przystąpić do zabiegu laserowego.

Głównym przeciwwskazaniem do jego wykonania są infekcje wirusowe i bakteryjne skóry oraz rany otwarte skóry. Do zabiegu nie zostaną również dopuszczeni pacjenci, którzy zmagają się z chorobami:

  • układu krążenia,

  • neurologicznymi,

  • o podłożu autoimmunologicznymi,

  • nowotworami,

  • cukrzycą.

Kobiety w ciąży oraz karmiące, osoby z nadciśnieniem chorobami serca i ze skłonnością do blizn przerostowych czy hipertroficznych także nie mogą skorzystać z zabiegów laserowych.

Efekty po zabiegu laserowym

Po zabiegu laserowym może pojawić się pieczenie, rumień oraz obrzęk. Skóra w miejscu, w którym przeprowadzany był zabieg może być napięta i wrażliwa na dotyk. Rumień i zaczerwienienie utrzymuje się przez pierwsze 1-2 dni, obrzęk nawet do 5.

W miarę ustępowania zaczerwień oraz opuchlizny, na skórze można zaobserwować pierwsze rezultaty zabiegu laserowego. W zależności od lokalizacji zmian oraz ich rodzaju, skóra może dawać różne efekty w postaci np. zminimalizowania przebarwień, spłycenia zmian czy rozjaśnienia blizn.

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego należy skonsultować się z lekarzem w celu poinformowania go o efekcie, który chcemy uzyskać. Pomoże mu to na dobranie najodpowiedniejszej metody leczenia dającej najlepsze rezultaty.

Zalecenia przed i po zabiegu laserowym

Przed zabiegiem laserowym należy pamiętać o tym, aby nie korzystać z kąpieli słonecznych oraz nie wykonywać peelingów chemicznych. Nie zaleca się również stosowania preparatów z retinolem, sterydów oraz leków na bazie alkoholu.

Zarówno “przed”, jak i “po” zabiegu laserowym warto odpowiednio nawilżyć skórę. Najlepiej to zrobić stosując emolienty oraz pijąc dużo wody aby uniknąć odwodnienia.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Cennik konsultacji

USUWANIE BLIZN POTRĄDZIKOWYCH - LASER FRAKCYJNY CO2

CENA

Twarz

od 990 zł

Policzki

od 690 zł

Plecy

od 1 590 zł

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12