Odmładzanie skóry laserem CO2

Coraz więcej osób niezadowolonych ze stanu i jakości swojej skóry, szuka zabiegów odmładzających, które nie uwzględniają stosowania toksyny botulinowej i wypełniaczy. Oprócz dostępnych medycznych peelingów chemicznych czy zabiegów z zakresu mezoterapii igłowej, coraz więcej pacjentów wybiera laser dermatologiczny.
Odmładzanie skóry laserem CO2

Laser dermatologiczny - co to?

Laser dermatologiczny uważany jest obecnie za jedną z najskuteczniejszych metod resurfacingu twarzy i usunięcia charakterystycznych oznak starzenia w postaci bruzd, zmarszczek czy przebarwień. Pisząc ogólnie - to najlepsza metoda na zauważalne odmłodzenie skóry.

Zabieg laserowy polega na naświetlaniu tkanek światłem laserowym, powodującym podwyższenie jej temperatury. Dochodzi w ten sposób do pobudzenia procesów metabolicznych, które nazywamy efektem biostymulującym. Polega on na przyspieszeniu procesu gojenia uszkodzeń tkanki oraz zminimalizowaniu bólu i krwawienia, co bezpośrednio przekłada się na poprawę komfortu pacjenta.

Wskazania do zabiegu laserowego

Odmładzanie skóry za pomocą lasera polecane jest wszystkim osobom z klasycznymi objawami starzenia skóry, do których zaliczamy:

 • przebarwienia skórne,
 • nierówności,
 • ścieńczenia,
 • zmarszczki,
 • widoczne zwiotczenie,
 • poszerzone pory.

Warto wiedzieć, że szybkość starzenia skóry uzależniona jest od wielu czynników zewnętrznych takich jak warunki atmosferyczne, ekspozycja na promienie UV, palenie tytoniu, nieprawidłowa dieta czy nadmierne stosowanie używek (alkohol, kawa).

Zaś zasadniczą rolę w procesie starzenia skóry na poziomie komórkowym pełnią telomery (sekwencję nukleotydów), których długość skraca się wraz z wiekiem. Stanowi to jedną z istotnych przyczyn starzenia się naskórka.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego

Względnymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegów laserowych jest przyjmowanie retinoidów oraz steroidów. Pacjenci ze skłonnościami do tworzenia się blizn przerostowych (keloidów) oraz z podejrzeniem nowotworów skórnych, przed zapisaniem się na zabieg powinni skonsultować się z dermatologiem.

Zabiegów laserowych nie powinno wykonywać się również:

 • u kobiet w ciąży i matek karmiących,
 • u osób mających aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne,
 • z uszkodzeniami skóry (rany otwarte, cięte, ropne).

Przygotowanie do zabiegu laserowego

Odmładzanie skóry laserem to zabieg, który należy planować z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem - zwłaszcza, jeżeli lubimy się opalać i aktywnie korzystać ze słońca. Wszystkie osoby uwielbiające kąpiele słoneczne powinny przez min. 4 tygodnie przed zabiegiem, a także bezpośrednio po, wstrzymać się od opalania. 

Podstawą jest odpowiednie nawilżenie skóry - stosowanie preparatów natłuszczających oraz picie dużej ilości wody. Oprócz tego, warto pamiętać aby:

 • nie wykonywać peelingów na minimum tydzień przed rozpoczęciem terapii,
 • na miesiąc przed zabiegiem laserowym nie stosować kremów z retinolem,
 • nie spożywać alkoholu na min. 24 godziny przed wykonaniem zabiegu.

Laser dermatologiczny - efekty

W przypadku większości pacjentów, pierwsze efekty widoczne są średnio po kilku dniach od zabiegu laserowego. Związane jest to z ustępowaniem obrzęku i zaczerwienienia, które mogą wystąpić po zakończonej terapii.

Dermatolodzy uważają, że pełny efekt zabiegu laserowego widoczny jest po pierwszych 2-4 tygodniach. Wynika to z zachodzącego procesu odbudowy kolagenu, w skutek czego skóra staje się bardziej jędrna, napięta i elastyczna. Dochodzi do spłycenia zmarszczek oraz do rozjaśnienia przebarwień, co powoduje, że skóra jest gładsza i delikatniejsza. Pacjenci nazywają ją “odświeżoną”.

Po zabiegu laserowym

Po zabiegach laserowych - tak samo, jak w przypadku każdego innego zabiegu dermatochirurgicznego - mogą wystąpić niewielkie skutki uboczne mające charakter przejściowy. Zaliczamy do nich:

 • rumień (utrzymujący się od 24 do 48 godzin),
 • obrzęk skóry (ustępujący zazwyczaj w ciągu kilku dni),
 • uczucie pieczenia,
 • złuszczanie naskórka.

Po zabiegach laserowych należy pamiętać o regularnym nawilżaniu naskórka oraz stosowaniu kremów chroniących przed promieniowaniem słonecznym (polecamy SPF 50+). Warto dodatkowo stosować mgiełkę nawilżającą (zwłaszcza do nawilżania skóry twarzy i dekoltu) oraz maści i kremy z retinolem.

Cennik

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł

REWITALIZACJA SKÓRY (UJĘDRNIANIE, LIKWIDACJA ZMARSZCZEK) - LASER FRAKCYJNY CO2

CENA    

    Twarz

od 1 390 zł    

    Twarz, szyja

od 1 690 zł   

    Twarz, szyja, dekolt

od 2 290 zł   

    Grzbiet dłoni

od 590 zł   

    Inne części ciała

cena ustalana z lekarzem   

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12