Odmładzanie skóry laserem CO2 - Centrum Dermatologiczne Febumed

Odmładzanie skóry laserem CO2

Coraz więcej osób niezadowolonych ze stanu i jakości swojej skóry, szuka zabiegów odmładzających, które nie uwzględniają stosowania toksyny botulinowej i wypełniaczy. Oprócz dostępnych medycznych peelingów chemicznych czy zabiegów z zakresu mezoterapii igłowej, coraz więcej pacjentów wybiera laser frakcyjny.
Odmładzanie skóry laserem CO2

Laser frakcyjny - co to?

Laser frakcyjny uważany jest obecnie za jedną z najskuteczniejszych metod resurfacingu twarzy i usunięcia charakterystycznych oznak starzenia w postaci bruzd, zmarszczek czy przebarwień. Pisząc ogólnie - to najlepsza metoda na zauważalne odmłodzenie skóry.

Zabieg przy użyciu lasera polega na naświetlaniu tkanek światłem laserowym, powodującym podwyższenie jej temperatury. Dochodzi w ten sposób do pobudzenia procesów metabolicznych, które nazywamy efektem biostymulującym. Polega on na przyspieszeniu procesu gojenia uszkodzeń tkanki oraz zminimalizowaniu bólu i krwawienia, co bezpośrednio przekłada się na poprawę komfortu pacjenta.

Wskazania do zabiegu

Odmładzanie skóry za pomocą lasera frakcyjnego polecane jest wszystkim osobom z klasycznymi objawami starzenia skóry, do których zaliczamy:

 • przebarwienia skórne,
 • nierówności,
 • ścieńczenia,
 • zmarszczki,
 • widoczne zwiotczenie,
 • poszerzone pory.

Warto wiedzieć, że szybkość starzenia skóry uzależniona jest od wielu czynników zewnętrznych takich jak warunki atmosferyczne, ekspozycja na promienie UV, palenie tytoniu, nieprawidłowa dieta czy nadmierne stosowanie używek (alkohol, kawa).

Zaś zasadniczą rolę w procesie starzenia skóry na poziomie komórkowym pełnią telomery (sekwencję nukleotydów), których długość skraca się wraz z wiekiem. Stanowi to jedną z istotnych przyczyn starzenia się naskórka.

Przeciwwskazania do zabiegu

Względnymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegów jest przyjmowanie retinoidów oraz steroidów. Pacjenci ze skłonnościami do tworzenia się blizn przerostowych (keloidów) oraz z podejrzeniem nowotworów skórnych, przed zapisaniem się na zabieg powinni skonsultować się z dermatologiem.

Zabiegów przy użycia laserów frakcyjnych nie powinno wykonywać się również:

 • u kobiet w ciąży i matek karmiących,
 • u osób mających aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne,
 • z uszkodzeniami skóry (rany otwarte, cięte, ropne).

Przygotowanie do zabiegu

Odmładzanie skóry laserem frakcyjnym to zabieg, który należy planować z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem - zwłaszcza, jeżeli lubimy się opalać i aktywnie korzystać ze słońca. Wszystkie osoby uwielbiające kąpiele słoneczne powinny przez min. 4 tygodnie przed zabiegiem, a także bezpośrednio po, wstrzymać się od opalania. 

Podstawą jest odpowiednie nawilżenie skóry - stosowanie preparatów natłuszczających oraz picie dużej ilości wody. Oprócz tego, warto pamiętać aby:
nie wykonywać peelingów na minimum tydzień przed rozpoczęciem terapii,
na miesiąc przed zabiegiem nie stosować kremów z retinolem,
nie spożywać alkoholu na min. 24 godziny przed wykonaniem zabiegu.

Laser frakcyjny - efekty

W przypadku większości pacjentów, pierwsze efekty widoczne są średnio po kilku dniach od zabiegu. Związane jest to z ustępowaniem obrzęku i zaczerwienienia, które mogą wystąpić po zakończonej terapii.

Dermatolodzy uważają, że pełny efekt zabiegu widoczny jest po pierwszych 2-4 tygodniach. Wynika to z zachodzącego procesu odbudowy kolagenu, w skutek czego skóra staje się bardziej jędrna, napięta i elastyczna. Dochodzi do spłycenia zmarszczek oraz do rozjaśnienia przebarwień, co powoduje, że skóra jest gładsza i delikatniejsza. Pacjenci nazywają ją “odświeżoną”.

Po zabiegu

Przy zabiegach z zakresu lasera frakcyjnego - tak samo, jak w przypadku każdego innego zabiegu dermatochirurgicznego - mogą wystąpić niewielkie skutki uboczne mające charakter przejściowy. Zaliczamy do nich:

 • rumień (utrzymujący się od 24 do 48 godzin),
 • obrzęk skóry (ustępujący zazwyczaj w ciągu kilku dni),
 • uczucie pieczenia,
 • złuszczanie naskórka.

Po zabiegu należy pamiętać o regularnym nawilżaniu naskórka oraz stosowaniu kremów chroniących przed promieniowaniem słonecznym (polecamy SPF 50+). Warto dodatkowo stosować mgiełkę nawilżającą (zwłaszcza do nawilżania skóry twarzy i dekoltu) oraz maści i kremy z retinolem.

ZABIEGI LASEREM FRAKCYJNYM CO2    
REWITALIZACJA SKÓRY (ujędrnianie, likwidacja zmarszczek) CENA CENA
Twarz 890 zł 1 300 zł
Twarz, szyja 1 390 zł 1 800 zł
Twarz, szyja, dekolt 1 890 zł 2 400 zł
Szyja 590 zł 800 zł
Dekolt 590 zł 800 zł
Okolica oczu 490 zł 800 zł
Okolica ust 390 zł 550 zł
Grzbiet dłoni 490 zł 650 zł
Czoło 490 zł 650 zł
Policzki 490 zł 650 zł
Ramiona 1 190 zł 1 500 zł
Brzuch 1 390 zł 1 800 zł
Ceny zabiegów nie uwzględniają ceny konsultacji medycznej.

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy konsultacji w Centrum Dermatologicznym FebuMed (Warszawa).

UMÓW WIZYTĘ ONLINE