Usuwanie rozstępów laserem CO2 - Centrum Dermatologiczne Febumed

Usuwanie rozstępów laserem CO2

Rozstępami określamy pasma pomarszczonej, ścieńczałej skóry, które uważane za defekt kosmetyczny nie tylko w przypadku nastolatków oraz kobiet, ale także mężczyzn. Charakteryzują się powstawaniem czerwonawych, sinoczerwonych lub białych nieregularnych prążków, których barwa uzależniona jest od fazy rozwoju. Usuwanie rozstępów laserem CO2

U kobiet rozstępy najczęściej zlokalizowane są na nogach, rękach, okolicach brzucha i klatki piersiowej. W przypadku mężczyzn są to okolice krzyżowo-lędźwiowe oraz obręcz barkowa - widoczna zwłaszcza u osób ćwiczących siłowo.

Do najczęstszych przyczyn powstawania rozstępów zaliczamy:

 • szybki wzrost,
 • okres dojrzewania,
 • nagły przyrost tkanki tłuszczowej lub mięśniowej,
 • ciąża,
 • menopauza,
 • otyłość,
 • nadmierne odchudzanie,
 • długotrwała lub miejscowa sterydoterapia,
 • schorzenia endokrynne.

W zależności od rodzaju i lokalizacji zmian, leczenie rozstępów uważane jest za proces długotrwały, ale dający dobre rezultaty. Z prowadzonych obserwacji wynika, że najlepsze efekty dają zabiegi obejmujące peelingi chemiczne, mikrodermabrazję, mezoterapię, a także laseroterapię. Ten ostatni uważany jest obecnie za najskuteczniejszy, a zarazem najbezpieczniejszy dla pacjenta.

Co to jest laser frakcyjny?

Zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego polega na kierowaniu światła lasera w miejsca objęte rozstępami. Dzięki temu, wiązka promieni, głęboko i precyzyjnie penetruje komórki tkanki podskórnej i skóry właściwej. W efekcie skóra pozostaje nienaruszona - nie ma widocznych ran a proces regeneracji skóry odbywa się zdecydowanie szybciej.

Dochodzi w ten sposób do pobudzenia głębszych warstw skóry do produkcji nowego kolagenu, co powoduje, że skóra staje się gładsza, jaśniejsza i bardziej elastyczna. W przeciwieństwie do klasycznych zabiegów chirurgicznych, w przypadku stosowania lasera frakcyjnego nie odnotowano żadnego przypadku powstania zbliznowaceń czy wystąpienia infekcji.

Wskazania do zabiegu

Z zabiegu mogą skorzystać wszystkie osoby posiadające rozstępy o różnym obrazie klinicznym. Dotyczy to zarówno świeżych zmian, które charakteryzują się ciemną barwą oraz dojrzałych o jasnej, białej barwie. Z zabiegu, za zgodą lekarza dermatologa, mogą skorzystać także osoby młode mające rozstępy w fazie dojrzewania.

Przed wykonaniem zabiegu należy pamiętać, że im starszy jest rozstęp, tym jego usunięcie zajmuje więcej czasu. Oznacza to, że aby szybko osiągnąć oczekiwany rezultat, zabieg należy najlepiej przeprowadzić tak szybko, jak to możliwe.

Efekty po zabiegu

Laser frakcyjny sprawia, że zostają usunięte zewnętrzne warstwy naskórka powodując w ten sposób usunięcie zagłębień oraz wyrównanie kolorytu. Zabieg wpływa na wzmożenie procesu syntezy kolagenu, w skutek czego dochodzi do przebudowy blizn. W leczonym obszarze skóra jest lepiej ukrwiona, a rozstępy ulegają widocznemu zwężeniu.

W zależności od rodzaju rozstępów, oraz liczby wykonanych zabiegów, laser frakcyjny powoduje, że zmniejsza się widoczność rozstępów i wyraźnie widać różnicę w ich strukturze. Zmiany mają inną twardość, zwiększa się ich elastyczność. To co dla pacjenta najważniejsze - coraz trudniej jest go dostrzec “gołym okiem”.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do zabiegu mogą nie zostać dopuszczone osoby, które regularnie przyjmują leki steroidowe oraz retinoidy. Lekarze zastrzegają, że laseroterapia jest również niewskazana w przypadku pacjentów:

 • z nowotworami skóry,
 • mającymi aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne (np. opryszczka),
 • korzystającymi z solarium w okresie poprzedzającym zabieg.

Z lasera frakcyjnego nie mogą korzystać również kobiety w ciąży i matki karmiące, a także małe dzieci i osoby zmagające się z chorobami o podłożu autoimmunologicznymi.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem nie wskazane jest intensywne opalanie - co najmniej przez 3-4 tygodnie. Należy pić duże ilości wody oraz stosować zewnętrzne nawilżające preparaty.

Przed zabiegiem nie powinno się również pić alkoholu, który niekorzystnie wpływa na przebieg terapii laserowej.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu laseroterapii należy stosować przepisane przez lekarza preparaty oraz postępować zgodnie z jego zaleceniami. Ponadto:

 • należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi np. stosując wysokie filtry SPF50+,
 • do czasu wygojenia zmian niewskazane jest korzystanie z basenów, saun oraz zażywanie długich kąpieli,
 • nie stosować preparatów złuszczających,
 • nie wykonywać peelingów chemicznych.
   

Cennik

ZABIEGI LASEREM FRAKCYJNYM CO2    
Usuwanie rozstępów CENA CENA
Ramiona od 190 zł 300 zł
Piersi od 190 zł 300 zł
Brzuch od 190 zł 300 zł
Pośladki od 190 zł 300 zł
Uda od 190 zł 300 zł
Łydki od 190 zł 300 zł
Ceny zabiegów nie uwzględniają ceny konsultacji medycznej. Ostateczny koszt ustala lekarz.

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy konsultacji w Centrum Dermatologicznym FebuMed (Warszawa).

UMÓW WIZYTĘ ONLINE