Łyżeczkowanie zmian skórnych - szybko i bezpiecznie

Łyżeczkowanie to jeden z zabiegów dermatologicznych, który wykonywany jest w przypadku usuwania zmian skórnych. Choć brzmi on groźnie i dzięki swojej charakterystycznej nazwie kojarzy on się wielu pacjentom z zabiegiem niezwykle inwazyjnym, jest on w rzeczywistości bardzo szybki i całkowicie bezpieczny. 

Pod warunkiem, że tak, jak w przypadku każdego innego zabiegu dermatochirurgicznego - przeprowadzany jest w sprawdzonym gabinecie lekarskim przez doświadczonego specjalistę. Łyżeczkowanie zmian skórnych - szybko i bezpiecznie

Jak przebiega zabieg łyżeczkowania i komu jest polecany?

Łyżeczkowanie zmian skórnych to najczęstsza metoda usuwania zmian egzofitycznych o niecharakterystycznej powierzchni, czyli wszystkich tych, które wystają ponad powierzchnię skóry.

W większości przypadków zabieg można przeprowadzić już w trakcie pierwszej konsultacji, chyba, że ze względu na rozmiar lub lokalizację zmiany - dermatolog wyznaczy konkretny termin przeznaczony wyłącznie na jej usunięcie.

Sam zabieg usunięcia zmian skórnych jest szybki i dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego praktycznie bezbolesny. Lekarz przy pomocy sterylnego narzędzia chirurgicznego, które swoim kształtem przypomina małą łyżeczkę z ostrymi brzegami, wycina wskazaną zmianę. Po zakończeniu zabiegu na ranę nakładany jest opatrunek, a pacjent może spokojnie udać się do domu.

Łyżeczkowanie polecane jest dla wszystkich osób mających:

  • włókniaki,
  • brodawki łojotokowe,
  • prosaki,
  • zmiany skórne spowodowane przez mięczaka zakaźnego.

Pamiętajmy o tym, że zawsze metodę usunięcia zmiany skórnej wskazuje lekarz w trakcie konsultacji medycznej.

Zalecenia pozabiegowe po łyżeczkowaniu

Tak, jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, należy pamiętać o przestrzeganiu higieny oraz o zapewnieniu skórze odpowiedniej pielęgnacji. 

Łyżeczkowanie jest zabiegiem dermatochirurgicznym związanym z powstaniem rany oraz procesem jej gojenia. Oznacza to, że po zabiegu wskazane jest zachowanie aseptyczności, czyli niedopuszczenie do przedostania się na skórę drobnoustrojów chorobotwórczych.

Ranę można oczyszczać preparatami przeznaczonymi do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z zaopatrywaniem ran np. lekiem Octanisept w postaci płynu. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, ranę można dodatkowo zabezpieczyć jałowym plastrem opatrunkowym, który pozwala skórze oddychać dzięki warstwie przepuszczającej powietrze. Jest miękki i zapewnia komfort w trakcie gojenia się rany.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

 

Cennik

KONSULTACJE / ZABIEGI CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł

Usunięcie zmiany metodą łyżeczkowania

od 230 zł

UMÓW SIĘ! >>