Nici liftingujące

Nici liftingujące to najnowsza metoda niechirurgicznej redukcji zmarszczek, która równocześnie zapewnia widoczną poprawę elastyczności i jędrności nie tylko stanu skóry twarzy, ale i całego ciała. Nici liftingujące PDO - co to, jak przebiega zabieg, wskazania i przeciwwskazania, cena

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED zabiegi rewitalizujące stan skóry wykonywane są przy użyciu nici liftingujących PDO pozwalających na uzyskanie najlepszego, bezoperacyjnego liftingu twarzy oraz długotrwałego wygładzenia zmarszczek.

Rezultaty osiągnięte przy pomocy nici PDO są porównywalne z inwazyjnymi zabiegami chirurgii plastycznej, jednakże w przeciwieństwie do nich są zdecydowanie mniej bolesne i nie wymagają od pacjenta przechodzenia długiego okresu rekonwalescencji.

Czym są nici liftingujące?

System nici liftingujących PDO (zwanych również First Lift PDO) to stosunkowo nowa metoda liftingu, która została opracowana w 2008 roku w Korei Południowej i z powodzeniem wykorzystywana jest na co dzień w czołowych klinikach medycyny estetycznej na całym świecie.

Nici PDO wykonane są z polidioksanonu - syntetycznych, biokompatybilnych włókien, które cechuje dobra wchłanialność i rozpuszczalność. To sprawia, że materiał wykorzystywany jest m.in. do zszywania ran powstałych w trakcie zabiegów chirurgicznych.

Wyniki badań klinicznych potwierdziły, że wprowadzenie polidioksanonu w głębokie warstwy skóry pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu odpowiadającego m.in. poprawę elastyczności skóry i ujednolicenie jej struktury.

W efekcie, dzięki niciom liftingującymi PDO uzyskamy tzw. naturalny wygląd (ang. natural look), czyli zrewitalizujemy skórę twarzy bez zmiany jej rysów i czy upośledzenia mimiki. 

Przebieg zabiegu Nici liftingujące PDO - co to, jak przebiega zabieg, wskazania i przeciwwskazania, cena

Przed wykonaniem zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących należy umówić się na konsultacje z lekarzem dermatologiem w Centrum Dermatologicznym FEBUMED, który oceni stan skóry i zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami pacjenta, wskaże obszar, w który należy wprowadzić nici oraz określi liczbę nici niezbędną do wykonania zabiegu. Zazwyczaj w trakcie jednego zabiegu wykorzystuje się od kilkunastu do kilkudziesięciu nici tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Procedura zabiegu przy użyciu systemu nici PDO jest stosunkowo prosta i nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Zabieg jest małoinwazyjny, bardzo bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Nie wymaga nacinania skóry i nie pozostawia blizn. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu kremu znieczulającego, który nanoszony jest bezpośrednio na skórę.

Po aplikacji znieczulenia, lekarz dermatolog zaznacza na skórze linie wprowadzania nici i punkty, w których zostaną wkłute igły. Igły wraz z nićmi wprowadzane są zazwyczaj śródskórnie choć dla wzmocnienia efektu można je dodatkowo zaczepić w mięśniach. 

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od liczby nici potrzebnych do jego przeprowadzenia i trwa średnio od 20 minut do godziny. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Mogą pojawić się również zasinienia o charakterze przemijającym, które ustępują kilka dni po zabiegu. 

Należy pamiętać, że po zabiegu nie można korzystać z solarium, siłowni, basenu czy sauny, a także powstrzymać się od zabiegów rozgrzewających i peelingów medycznych.

Choć zabieg przy użyciu nici PDO jest bardzo bezpieczny, nie mogą do niego przystąpić:

  • kobiety w ciąży i karmiące,
  • osoby z aktywną chorobą nowotworową lub zaburzeniami krzepliwości krwi,
  • pacjenci z otwartymi ranami i zmianami chorobowymi skóry.

Nici liftingujące - efekt przed i po

Pierwsze efekty po wprowadzeniu w skórę nici PDO widoczne są od razu, choć dopiero po kilku tygodniach od zabiegu można w pełni zauważyć różnicę. Związane jest to z czasem potrzebnym na wyprodukowanie przez skórę kolagenu, który odpowiada za napięcie i jędrność skóry.

Po miesiącu od zabiegu skóra twarzy jest bardziej elastyczna, zwiększa się także jej gęstość. Poprawie ulega również jej koloryt, który staje się bardziej ujednolicony.

Nici PDO całkowicie rozpuszczalne są w skórze po ok. 8-9 miesiącach od wprowadzenie, a efekt regeneracji skóry widoczny jest nawet po całkowitym rozpuszczeniu nici nawet przez 2 lata od jego przeprowadzenia.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12