Kurze łapki pod oczami - jak sobie z nimi poradzić? - Centrum Dermatologiczne Febumed

Kurze łapki pod oczami - jak sobie z nimi poradzić?

Kurze łapki to potoczne określenie zmarszczek na twarzy zlokalizowanych w okolicy oczu - nie tylko w kącikach zewnętrznych, ale także bezpośrednio na skórze pod okiem. Zaliczamy je do grupy zmarszczek mimicznych czyli takich, które uwidaczniają się wraz ze wzmożoną mimiką. To jedne z najszybciej pojawiających się zmarszczek, które mogą wystąpić nawet u 20-latków. Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Co przyspiesza proces powstawania kurzych łapek?

Według lekarzy dermatologów, przyczyny powstawania kurzych łapek - tak, jak i innych zmarszczek - możemy podzielić na:

  • wewnętrzne - za które odpowiedzialne są uwarunkowania genetyczne oraz naturalne procesy fizjologiczne związane ze starzeniem organizmu.
  • zewnętrzne - wpływ na ich uaktywnienie mają czynniki zewnętrzne np. nadmierne opalanie i brak stosowania odpowiedniej fotoprotekcji, nieodpowiednia dieta (uboga w witaminy i minerał), stres, nadmiar używek a nawet zbytnia ekspresyjność tzn. mimika.

Dodatkowo dermatolodzy wskazują, że nawet brak ciągłości snu, nadmierne zmęczenie czy zbyt długa praca przy komputerze może narażać oczy na dodatkowy wysiłek, a co za tym idzie - na przyspieszenie procesu powstawania kurzych łapek.

Lekarze zwracają również uwagę, że w profilaktyce zmarszczek ważną rolę odgrywa prawidłowa pielęgnacja skóry, czyli oczyszczanie twarzy z resztek makijażu, używanie kremów dobranych do rodzaju naszej skóry czy regularne stosowanie specjalistycznych peelingów medycznych w celu biorewitalizacji skóry. A więc ujednolicenia jej kolorytu, zlikwidowania przebarwień a przede wszystkim - widocznego spłycenia zmarszczek.

Zabiegi na kurze łapki 

Jak zlikwidować kurze łapki? - to jedno z najpopularniejszych pytań, z którym przychodzą pacjenci do gabinetów dermatologii estetycznej.

Jeżeli zauważymy, że nasze kurze łapki są mało widoczne - możemy spróbować delikatnie poprawić wygląd twarzy stosując odpowiednio dobrane przez specjalistę preparaty o działaniu silnie nawilżającym, których celem jest poprawienie wyglądu okolic oczu. Zabiegi te możemy wykonywać w domu w trakcie porannej lub wieczornej pielęgnacji.

Niestety, procesu starzenia nie można zatrzymać tylko i wyłącznie dzięki regularnemu stosowaniu preparatów zewnętrznych. Można za to je skutecznie opóźnić, łącząc codzienną pielęgnację z profesjonalnymi zabiegami z zakresu dermatologii estetycznej. W zależności od obranej metody, celem zabiegów może być zlikwidowanie kurzych łapek lub ich widoczne zmniejszenie, a w efekcie odczuwalna poprawa jędrności skóry twarzy.

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie nasi dermatolodzy wykonują szereg sprawdzonych i skutecznych zabiegów usuwania kurzych łapek:

Kurze łapki - zdjęcia przed i po

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Czytaj również

 

Cennik konsultacji 

    KONSULTACJE

CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych i dzieci powyżej 12 r. ż.

200 zł     

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci poniżej 12 r. ż.

220 zł     

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FebuMed w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE