Kurze łapki pod oczami - jak sobie z nimi poradzić?

Kurze łapki to potoczne określenie zmarszczek na twarzy zlokalizowanych w okolicy oczu - nie tylko w kącikach zewnętrznych, ale także bezpośrednio na skórze pod okiem. Zaliczamy je do grupy zmarszczek mimicznych czyli takich, które uwidaczniają się wraz ze wzmożoną mimiką. To jedne z najszybciej pojawiających się zmarszczek, które mogą wystąpić nawet u 20-latków. Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Co przyspiesza proces powstawania kurzych łapek?

Według lekarzy dermatologów, przyczyny powstawania kurzych łapek - tak, jak i innych zmarszczek - możemy podzielić na:

  • wewnętrzne - za które odpowiedzialne są uwarunkowania genetyczne oraz naturalne procesy fizjologiczne związane ze starzeniem organizmu.
  • zewnętrzne - wpływ na ich uaktywnienie mają czynniki zewnętrzne np. nadmierne opalanie i brak stosowania odpowiedniej fotoprotekcji, nieodpowiednia dieta (uboga w witaminy i minerał), stres, nadmiar używek a nawet zbytnia ekspresyjność tzn. mimika.

Dodatkowo dermatolodzy wskazują, że nawet brak ciągłości snu, nadmierne zmęczenie czy zbyt długa praca przy komputerze może narażać oczy na dodatkowy wysiłek, a co za tym idzie - na przyspieszenie procesu powstawania kurzych łapek.

Lekarze zwracają również uwagę, że w profilaktyce zmarszczek ważną rolę odgrywa prawidłowa pielęgnacja skóry, czyli oczyszczanie twarzy z resztek makijażu, używanie kremów dobranych do rodzaju naszej skóry czy regularne stosowanie specjalistycznych peelingów medycznych w celu biorewitalizacji skóry. A więc ujednolicenia jej kolorytu, zlikwidowania przebarwień a przede wszystkim - widocznego spłycenia zmarszczek.

Zabiegi na kurze łapki 

Jak zlikwidować kurze łapki? - to jedno z najpopularniejszych pytań, z którym przychodzą pacjenci do gabinetów dermatologii estetycznej.

Jeżeli zauważymy, że nasze kurze łapki są mało widoczne - możemy spróbować delikatnie poprawić wygląd twarzy stosując odpowiednio dobrane przez specjalistę preparaty o działaniu silnie nawilżającym, których celem jest poprawienie wyglądu okolic oczu. Zabiegi te możemy wykonywać w domu w trakcie porannej lub wieczornej pielęgnacji.

Niestety, procesu starzenia nie można zatrzymać tylko i wyłącznie dzięki regularnemu stosowaniu preparatów zewnętrznych. Można za to je skutecznie opóźnić, łącząc codzienną pielęgnację z profesjonalnymi zabiegami z zakresu dermatologii estetycznej. W zależności od obranej metody, celem zabiegów może być zlikwidowanie kurzych łapek lub ich widoczne zmniejszenie, a w efekcie odczuwalna poprawa jędrności skóry twarzy.

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie nasi dermatolodzy wykonują szereg sprawdzonych i skutecznych zabiegów usuwania kurzych łapek:

Kurze łapki - zdjęcia przed i po

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12