Jak pozbyć się zmarszczek na czole?

Zmarszczki na czole to jedne z najbardziej widocznych zmarszczek zlokalizowanych w górnej części twarzy. Powstają w wyniku utraty elastyczności skóry i nadmiernej aktywności mięśnia czołowego. Pacjenci zgłaszający się z nimi do dermatologa mówią zazwyczaj, że początkowo są to drobne zmarszczki mimiczne, które z biegiem czasu przekształcają się w głębokie bruzdy lub fałdy.  Jak się pozbyć zmarszczek na czole?

Przerost dwóch mięśni - mięśnia marszczącego brwi i mięśnia podłużnego nosa - daje początek tzw. zmarszczkom lwim. Te charakterystyczne pionowe linie zlokalizowane są w środkowej części czoła, najczęściej między brwiami. Uwidaczniają się w trakcie robienia grymasów np. okazywania niezadowolenia dlatego potocznie bywają nazywane zmarszczkami gniewu.

Z myślą o osobach szukających skutecznych i bezpiecznych sposobów na pozbycie się lwich zmarszczek, przygotowaliśmy w naszym Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie serię specjalistycznych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej. Celem naszego programu profilaktycznego jest tzw. lifting bez skalpela, czyli widoczne spłycenie zmarszczek i odmłodzenie skóry, które osiągamy bez ingerencji chirurgicznej.

Co przyczynia się do powstawania zmarszczek na czole?

Powstawanie zmarszczek na czole związane jest z naturalnym procesem starzenia się skóry, a co za tym idzie - całego organizmu. Zmarszczki pogłębiają się w wyniku degradacji kolagenu, który jest głównym budulcem wiążącym ze sobą poszczególne elementy skóry. Jego stopniowy zanik powoduje widoczne zwiotczenie tkanek co w przypadku zmarszczek na czole manifestuje się w postaci poprzecznych, poziomych linii.

Nie tylko ubytki kolagenu powodują pojawienie się zmarszczek, ale również kwasu hialuronowego, którego wraz z wiekiem systematycznie ubywa w naszej skórze. Objawia się to suchą, odwodnioną skórą narażoną tworzenie się widocznej siatki zmarszczek. Jak twierdzą pacjenci, skóra na czole wygląda jakby była pofałdowana.

Im jesteśmy starsi tym bardziej osłabiona jest aktywność naszych gruczołów łojowych i potowych, które dostarczają skórze tłuszcz oraz wilgoć tworząc tym samym tzw. płaszcz lipidowy.  Zapewnia on skórze naturalną warstwę ochronną, stanowiąc doskonałą izolację przed niekorzystnym działaniem czynników środowiska zewnętrznego.

Jak im przeciwdziałać?

W przypadku pielęgnacji skóry ze zmarszczkami, lekarze dermatolodzy z Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie zwracają uwagę na istotę profilaktyki przeciwstarzeniowej. Decydując się na wykonanie specjalistycznych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej pod okiem doświadczonych dermatologów, możemy zawgarantować uzyskanie najwyższych efektów terapetycznych.

Profilaktykę anti-aging możemy rozpocząć od zabiegu mezoterapii skóry twarzy, kładąc wyraźny nacisk na zmarszczki na czole. Przynosi najlepsze rezultaty u osób zarówno z młodą, jak i dojrzałą cerą czyli praktycznie u wszystkich pacjentów, u których zaobserwowano utratę jędrności naskórka. 

Zabieg mezoterapii pobudza pracę komórek skóry, w efekcie poprawiając jej napięcie i elastyczność, co przekłada się na wypełnienie drobnych zmarszczek. Stosowany systematycznie, skutecznie spowalnia objawy starzenia skóry, zapewniając jej odpowiednie nawilżenie. Poprawia również koloryt skóry, ujednolicając go.

Oprócz mezoterapii, pacjenci mogą skorzystać z peelingów medycznych. Ich celem jest kontrolowane złuszczenie naskórka, pobudzając go tym samym do regeneracji. Dzięki temu stymulujemy naturalną odbudowę tkanek oraz wytworzenie nowego kolagenu. Tym samym skóra staje się bardziej elastyczna, jaśniejsza i gładsza - zmarszczki są wyraźnie spłycone. Jak się pozbyć zmarszczek na czole?

Pacjenci zainteresowani fotoodmładzaniem, mogą skorzystać z zabiegów przy użyciu lasera frakcyjnego. Ten bezpieczny, i niezwykle skuteczny zabieg, pozwala na poprawę jędrności skóry, jej rozjaśnienie i usunięcie drobnych zmarszczek.

Najskuteczniejsze metody walki ze zmarszczkami na czole?

Jak pokazuje doświadczenie dermatologów z naszego Centrum Dermatologicznego FEBUMED,  naskuteczniejszą - a zarazem niezwykle bezpieczną - metodą usunięcia zmarszczek na czole są zabiegi korekcji zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej i wypełniaczy, w tym przypadku kwasu hialuronowego.

Choć mało pacjentów o tym wie, różnica między kwasem hialuronowym i botoksem jest zasadnicza. Ten pierwszy pozwala na wypełnienie zmarszczek, a drugi na wygładzenie ich poprzez zmniejszenie aktywności mięśni czoła - mięśnia potyliczno-czołowego, mięśnia podłużnego nosa lub mięśnia marszczącego brwi. Dlatego zazwyczaj wykonujemy je razem w ramach tzw. terapii łączonej dla uzyskania najlepszego, najbardziej naturalnego, efektu odmładzającego.

Kwas hialuronowy jest preparatem, który idealnie wypełnia zmarszczki pobudzając skórę do regeneracji. Jest substancją mającą doskonałe zdolności wiązania wody, dlatego wykorzystana w celu wypełnienia zmarszczek na czole, wyraźnie je spłyca, jednocześnie poprawiając nawilżenie skóry. Skóra czoła jest zdecydowanie gładsza, co widoczne jest zwłaszcza w czasie spoczynku. 

Z kolei dzięki toksynie botulinowej możemy osiągnąć świetne rezultaty w przypadku usuwania tzw. lwich zmarszczek na czole. Kontrolowane ostrzykiwanie botoksem zapobiega skurczowi mięśni czoła, co przekłada się na zmniejszenie marszczenia się skóry. W efekcie zmarszczki zanikają ale wyraz twarzy pozostaje ten sam. Zmienia się tylko jej wygląd - twarz jest wyraźnie odmłodzona i zrelaksowana.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12