Cierpisz na dziury po trądziku? Co możesz z tym zrobić?

Trądzik to powszechna choroba skóry, która występuje zarówno u nastolatków, jak i osób dorosłych. Objawia się charakterystycznymi wykwitami (m.in. zaskórnikami) zlokalizowanymi nie tylko na skórze twarzy, ale również w niektórych przypadkach na plecach i tułowiu. Cierpisz na dziury po trądziku? Co możesz z tym zrobić?

Nieprawidłowe leczenie i niewłaściwa pielęgnacja skóry trądzikowej może doprowadzić do uszkodzeń skóry. Mówimy wtedy o tzw. bliznach potrądzikowych, których szerokość i głębokość (czyli to jak bardzo są rozległe) zależy od rodzaju trądziku, jego przebiegu oraz procesu związanego z gojeniem się ran.

Mimo tego, że dziury po trądziku to dość popularny defekt kosmetyczny - nieleczone mogą powodować pogorszenie się stanu psychicznego pacjenta i wpływać na jego relacje społeczne.

Dlatego, jak podkreślają lekarze dermatolodzy z Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie, w przypadku trądziku ważna jest jego wczesna diagnostyka oraz wdrożenie prawidłowej terapii opartej na leczeniu miejscowym lub ogólnym. 

Dotyczy to również uwzględnienia prawidłowej pielęgnacji domowej oraz korzystania z profesjonalnych zabiegów estetycznych wykonywanych przez doświadczonych dermatologów. Ich celem jest dokładne oczyszczanie naskórka, profilaktyczne zapobieganie powstawaniu blizn oraz skuteczne i bezpieczne niwelowanie tych, które już występują.

Dziury po trądziku - popularny problem wielu z nas

Pocieszamy, nie jesteś sam - z bliznami potrądzikowymi, zwanymi potocznie dziurami po trądziku, zmaga się wiele osób. Czy domyślasz się co łączy Ciebie z Katy Perry, Keirą Knightley, Cameron Diaz, Emmą Stone czy Kendall Jenner? Trądzik.

Gwiazdy te otwarcie mówią o swoich zmaganiach z chorobą, w tym trudach wynikających z leczenia. Katy Perry niejednokrotnie podkreślała w wywiadach, że jedną z jej największych bolączek są widoczne blizny potrądzikowe, które na co dzień stara się zakrywać mocnym makijażem.

Popularna amerykańska piosenkarka nie jest w tym odosobniona. Jak pokazują badania, blizny potrądzikowe stanowią nie tylko złożony problem kliniczny, ale również kosmetyczny. Zlokalizowane w obrębie twarzy, wpływają niekorzystnie na poczucie wartości i pewność siebie pacjenta. Psycholodzy twierdzą, że w wielu przypadkach mogą być jednym z powodów prowadzących do zaburzeń depresyjnych.

Co możesz zrobić z dziurami po trądziku?

Kryjący makijaż, który ma za zadanie ukrycie blizn potrądzikowych odchodzi pomału do lamusa. Pacjenci chcący zlikwidować dziury po trądziku mają obecnie do wyboru wiele metod terapuetycznych, których nadrzędnym celem jest poprawa stanu skóry. Za radą dermatologów coraz częściej decydują się na wykonanie profesjonalnych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej.

W naszym Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie, wspólnie z lekarzami dermatologami, przygotowaliśmy serię zabiegów opracowanych z myślą o osobach chcących zminimalizować blizny po trądziku. Każdy z zabiegów jest indywidualnie dobierany do potrzeb i oczekiwań pacjenta, gwarantując tym samym uzyskanie pełnego sukcesu terpauetycznego. Cierpisz na dziury po trądziku? Co możesz z tym zrobić?

Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy:

  • zabiegi laserowe - działają przeciwzapalnie, likwidują przebarwienia potrądzikowe, pobudzają skórę do produkcji kolagenu i zamykają rozszerzone naczynia krwionośne. Pozwalają w bezpieczny i kontrolowany sposób na zminimalizowanie blizn potrądzikowych.

  • peelingi medyczne - wykonywane w regularnych cyklach przez lekarza dermatologa, pomagają spłycić blizny potrądzikowe, wyraźne wygładzić skórę i wyrównać jej koloryt. Dokładnie oczyszczają skórę wpływając na zmniejszenie się łojotoku.

Wszystkie zabiegi w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie przeprowadzane są przez doświadczonych lekarzy dermatologów, którzy specjalizują się w dermatologii estetycznej. Dzięki temu nasi pacjenci mają pewność, że oferowane przez nas zabiegi są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne.

Czytaj również

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12