Jak zlikwidować zmarszczki wokół ust?

Starzenie skóry jest naturalnym, a zarazem nieuniknionym, procesem biologicznym naszego organizmu. Objawia się zmniejszeniem aktywności komórek i spowolnieniu ich procesów regeneracyjnych, co objawia się na naszej skórze w postaci zmarszczek. Jak zlikwidować zmarszczki wokół ust?

Nasza skóra jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, w efekcie ulegają starzeniu szybciej niż inne narządy. Wraz z biegiem lat staje się ona cieńsza, mniej elastyczna - zatraca również swój naturalny koloryt. W wyniku nieustannej pracy mięśni twarzy (szczególnie mięśnia okrężnego ust) następuje zmęczenie skóry, które odzwierciedla się w postaci pionowych zmarszczek tzw. zmarszczek palacza (zwanych również kodem kreskowym).

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED nasi lekarze dermatolodzy opracowali gamę zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej przeznaczonych dla osób chcących zlikwidować zmarszczki wokół ust. Zrewitalizowana, odświeżona skóra okolic ust przekłada się bowiem na wygląd całej twarzy, która staje się wyraźnie wygładzona, promienna i odmłodzona.

Co przyczyna się do powstawania zmarszczek wokół ust?

Czynniki wpływające powstanie zmarszczek wokół ust, jak i wszystkich zmarszczek, możemy podzielić na trzy podstawowe grupy:

  • genetyczne - związane z dziedziczeniem predyspozycji do występowania zmarszczek. 
  • wewnętrzne - wynikające z nieprawidłowego odżywiania, niedoboru witamin i minerałów, niekontrolowanej mimiki twarzy, brakiem aktywności fizycznej, stresem, problemem ze snem czy w końcu zaburzeniem regulacji hormonalnej.
  • zewnętrzne - jako skutek nadmiernego opalania i braku stosowania odpowiedniej fotoprotekcji, efekt skażenia środowiska, niewłaściwa pielęgnacja skóry czy korzystanie z używek np. palenie papierosów.

Należy pamiętać, że zmarszczki wokół ust tworzą się przede wszystkim w wyniku miostarzenia, czyli ciągłych ruchów mięśni twarzy związanych z mimiką ekspresyjną. Kurczenie się i rozkurczanie skóry sprawia, że zmarszczki stają się widoczne, co przekłada się również na ich utrwalenie.

Jak im przeciwdziałać?

Starzenie się mięśni twarzy, a zwłaszcza kąta szyjno-bródkowego, manifestuje się w postaci przesuwającej się w dół tkanki tłuszczowej. Kumulowana jest ona w dolnych częściach policzków, co powoduje ich opadanie (mówimy wtedy potocznie o tzw. chomikach).

W związku ze zwiotczeniem mięśni i skóry, zmienia się cały owal naszej twarzy. Dla zmarszczek wokół ust charakterystyczne jest opadanie koniuszka brody poniżej linii żuchwy. Prowadzi to do powstania pionowych zmarszczek w kącikach dolnych warg oraz na brodzie,  a także do pogłębiania istniejących bruzd nosowo-wargowych.

Można temu przeciwdziałać, stosując profilaktyczne zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej. Do najpopularniejszych zaliczamy:

  • mezoterapię - pozwalającą na wyrównanie powierzchni skóry, zmniejszenie widoczności zmarszczek i przywrócenie skórze jej jędrności.
  • laser frakcyjny CO2 - którego celem jest wyeliminowanie powierzchownych niedoskonałości skóry oraz ujednolicenie jej kolorytu. Nie tylko wyraźnie odmładza i ujędrnia skórę, ale także spłyca drobne zmarszczki poprawiając kompleksowo wygląd całej twarzy.
  • peelingi medyczne - poprzez kontrolowane złuszczenie naskórka, zapewniają skórze dogłębne oczyszczenie. Są efektywną metodą w redukcji przebarwień oraz defektów kosmetycznych w postaci zmarszczek, zaskórników czy blizn potrądzikowych.

Mezoterapię, peeling medycznych czy zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 możesz wykonać bezpośrednio w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są osobiście przez lekarzy dermatologów z doświadczeniem w dermatologii estetycznej.

Najskuteczniejsze metody walki ze zmarszczkami wokół ust?

Dla osób, które w szybki i widoczny sposób chcą zlikwidować zmarszczki wokół ust, polecamy ostrzykiwania skóry ich okolic za pomocą toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego.

Dzięki toksynie botulinowej możemy osłabić działanie mięśnia okrężnego ust, co skutecznie wpłynie na zaprzestanie marszczenia się skóry wokół ust. Wpłynie to na relaksację mięśnia, co będzie widoczne w postaci wygładzenia skóry. Zmarszczk istaną się płytsze i mniej widoczne.

Aby wspomóc efekt osiągnięty botoksem, stosujemy wypełniacze w postaci kwasu hialuronowego, który jest bezpieczny i dobrze tolerowany przez pacjentów. Doskonale modeluje okolice ust, wypełniając nawet głębokie zmarszczki. 

Doskonałą alternatywą dla toksyny botulinowej i wypełniaczy jest podciąganie tkanek skóry przy użyciu nici liftingujących PDO. Ten szybki i mało inwazyjny zabieg idealnie nadaje się do walki ze zmarszczkami wokół ust. Dzięki niciom możemy m.in.

  • wygładzić zmarszczki nosowo-wargowe, 
  • podkreślić kontur żuchwy, 
  • unieść opadające kąciki ust,
  • usunąć tzw. zmarszczki marionetki.

Nici liftingujące PDO podnoszą wybrane obszary tkanek miękkich, nie ograniczając przy tym skurczów mięśni mimicznych i nie wpływając na zniekształcenie ekspresji twarzy. Nici podwieszane podskórnie są niewidoczne i biowchłanialne, a samo ich wprowadzenie jest szybkie i nie niesie ze sobą skutków ubocznych w postaci blizn.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12