Jak zlikwidować zmarszczki wokół ust?

Starzenie skóry jest naturalnym, a zarazem nieuniknionym, procesem biologicznym naszego organizmu. Objawia się zmniejszeniem aktywności komórek i spowolnieniu ich procesów regeneracyjnych, co objawia się na naszej skórze w postaci zmarszczek. Jak zlikwidować zmarszczki wokół ust?

Nasza skóra jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, w efekcie ulegają starzeniu szybciej niż inne narządy. Wraz z biegiem lat staje się ona cieńsza, mniej elastyczna - zatraca również swój naturalny koloryt. W wyniku nieustannej pracy mięśni twarzy (szczególnie mięśnia okrężnego ust) następuje zmęczenie skóry, które odzwierciedla się w postaci pionowych zmarszczek tzw. zmarszczek palacza (zwanych również kodem kreskowym).

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED nasi lekarze dermatolodzy opracowali gamę zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej przeznaczonych dla osób chcących zlikwidować zmarszczki wokół ust. Zrewitalizowana, odświeżona skóra okolic ust przekłada się bowiem na wygląd całej twarzy, która staje się wyraźnie wygładzona, promienna i odmłodzona.

Co przyczyna się do powstawania zmarszczek wokół ust?

Czynniki wpływające powstanie zmarszczek wokół ust, jak i wszystkich zmarszczek, możemy podzielić na trzy podstawowe grupy:

  • genetyczne - związane z dziedziczeniem predyspozycji do występowania zmarszczek. 
  • wewnętrzne - wynikające z nieprawidłowego odżywiania, niedoboru witamin i minerałów, niekontrolowanej mimiki twarzy, brakiem aktywności fizycznej, stresem, problemem ze snem czy w końcu zaburzeniem regulacji hormonalnej.
  • zewnętrzne - jako skutek nadmiernego opalania i braku stosowania odpowiedniej fotoprotekcji, efekt skażenia środowiska, niewłaściwa pielęgnacja skóry czy korzystanie z używek np. palenie papierosów.

Należy pamiętać, że zmarszczki wokół ust tworzą się przede wszystkim w wyniku miostarzenia, czyli ciągłych ruchów mięśni twarzy związanych z mimiką ekspresyjną. Kurczenie się i rozkurczanie skóry sprawia, że zmarszczki stają się widoczne, co przekłada się również na ich utrwalenie.

Jak im przeciwdziałać?

Starzenie się mięśni twarzy, a zwłaszcza kąta szyjno-bródkowego, manifestuje się w postaci przesuwającej się w dół tkanki tłuszczowej. Kumulowana jest ona w dolnych częściach policzków, co powoduje ich opadanie (mówimy wtedy potocznie o tzw. chomikach).

W związku ze zwiotczeniem mięśni i skóry, zmienia się cały owal naszej twarzy. Dla zmarszczek wokół ust charakterystyczne jest opadanie koniuszka brody poniżej linii żuchwy. Prowadzi to do powstania pionowych zmarszczek w kącikach dolnych warg oraz na brodzie,  a także do pogłębiania istniejących bruzd nosowo-wargowych.

Można temu przeciwdziałać, stosując profilaktyczne zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej. Do najpopularniejszych zaliczamy:

  • mezoterapię - pozwalającą na wyrównanie powierzchni skóry, zmniejszenie widoczności zmarszczek i przywrócenie skórze jej jędrności.
  • laser frakcyjny CO2 - którego celem jest wyeliminowanie powierzchownych niedoskonałości skóry oraz ujednolicenie jej kolorytu. Nie tylko wyraźnie odmładza i ujędrnia skórę, ale także spłyca drobne zmarszczki poprawiając kompleksowo wygląd całej twarzy.
  • peelingi medyczne - poprzez kontrolowane złuszczenie naskórka, zapewniają skórze dogłębne oczyszczenie. Są efektywną metodą w redukcji przebarwień oraz defektów kosmetycznych w postaci zmarszczek, zaskórników czy blizn potrądzikowych.

Mezoterapię, peeling medycznych czy zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 możesz wykonać bezpośrednio w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są osobiście przez lekarzy dermatologów z doświadczeniem w dermatologii estetycznej.

Najskuteczniejsze metody walki ze zmarszczkami wokół ust?

Dla osób, które w szybki i widoczny sposób chcą zlikwidować zmarszczki wokół ust, polecamy ostrzykiwania skóry ich okolic za pomocą toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego.

Dzięki toksynie botulinowej możemy osłabić działanie mięśnia okrężnego ust, co skutecznie wpłynie na zaprzestanie marszczenia się skóry wokół ust. Wpłynie to na relaksację mięśnia, co będzie widoczne w postaci wygładzenia skóry. Zmarszczk istaną się płytsze i mniej widoczne.

Aby wspomóc efekt osiągnięty botoksem, stosujemy wypełniacze w postaci kwasu hialuronowego, który jest bezpieczny i dobrze tolerowany przez pacjentów. Doskonale modeluje okolice ust, wypełniając nawet głębokie zmarszczki. 

Doskonałą alternatywą dla toksyny botulinowej i wypełniaczy jest podciąganie tkanek skóry przy użyciu nici liftingujących PDO. Ten szybki i mało inwazyjny zabieg idealnie nadaje się do walki ze zmarszczkami wokół ust. Dzięki niciom możemy m.in.

  • wygładzić zmarszczki nosowo-wargowe, 
  • podkreślić kontur żuchwy, 
  • unieść opadające kąciki ust,
  • usunąć tzw. zmarszczki marionetki.

Nici liftingujące PDO podnoszą wybrane obszary tkanek miękkich, nie ograniczając przy tym skurczów mięśni mimicznych i nie wpływając na zniekształcenie ekspresji twarzy. Nici podwieszane podskórnie są niewidoczne i biowchłanialne, a samo ich wprowadzenie jest szybkie i nie niesie ze sobą skutków ubocznych w postaci blizn.
 

Czytaj również

Cennik konsultacji

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł    

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł   

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12