Osocze bogatopłytkowe - ile zabiegów przyniesie efekt?

Do naszego Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie coraz częściej zgłaszają się pacjenci poszukujący alternatywnych metod dla chirurgicznego liftingu skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zależy im na szybkim i bezpiecznym zabiegu, który nie wymaga długiej rekonwalescencji i gwarantuje dobre, widoczne rezultaty. Polecamy im wtedy zabieg mezoterapii mikroigłowej przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe - ile zabiegów przyniesie efekt?

Wampirzy lifting, jak popularnie bywa nazywany ten zabieg, polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry za pomocą nakłuwania naskórka bardzo cienkimi igłami. Wskutek nakłuć powstają mikrouszkodzenia skóry, co przekłada się na pobudzenie produkcji kolagenu. Zachodzi naturalny proces gojenia się skóry, prowadzący do jej prawidłowej odbudowy.

Mikronakłuwanie sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i napięta. Wygładzeniu ulegają także drobne zmarszczki czy bruzdy. Mezoterapię z powodzeniem wykorzystuje się także w terapii łączonej z laserem frakcyjnym, których celem jest usunięcie defektów kosmetycznych w postaci np. blizn potrądzikowych.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym, który otrzymujemy z krwi pobranej od pacjenta. Otrzymana w ten sposób krew jest poddawana procesowi wirowania co skutkuje oddzieleniem erytrocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Jest to celowe działanie - uzyskane w ten sposób osocze jest podskórnie wstrzykiwane wspomagając proces regeneracyjny tkanek.

Od ponad 20-lat osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w zabiegach z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej, a stosunkowo od niedawna także w medycynie sportowej, ortopedii, dermatologii i medycynie estetycznej.

W ostatnim czasie obserwujemy zwiększone zainteresowanie zabiegami mezoterapii z osoczem bogatopłytkowym głównie ze względu na promowanie tej metody przez celebrytów intensywnie prowadzących kampanie promocyjne na rzecz usług tego typu. Co warto zaznaczyć, całkiem słusznie. Jest to bowiem zabieg, którego działanie i skuteczność poparte jest wieloma badaniami naukowymi.

Ile zabiegów z osocza spowoduje efekt w moim przypadku?

Mezoterapia, przy zastosowaniu osocza bogatopłytkowego, może być stosowana samodzielnie jako zabieg odmładzający albo jeden z elementów w terapii łączonej. Stosowana razem z zabiegami przy użyciu lasera frakcyjnego daje dobre rezultaty w przypadku usuwania blizn potrądzikowych oraz w terapii przeciwstarzeniowej. Przyspiesza bowiem regenerację naskórka.

Zabieg polecamy wszystkim osobom chcącym zrewitalizować skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wykonujemy go cyklu 3-6 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych, co uzależnione jest od stanu skóry pacjenta i efektów jakie chcemy osiągnąć.

Choć zabieg z osoczem bogatopłytkowym najlepiej wykonywać w seriach, z obserwacji naszych pacjentów wynika, że pierwsze rezultaty widać już po jednym zabiegu. Skóra szybciej się regeneruje, jest bardziej nawilżona napięta i gładsza - sprawia wrażenie bardziej odświeżonej. Wielu osób zwróciło również uwagę na to, że ujednolicił się jej koloryt oraz zostały wygładzone drobne zmarszczki. Wpłynęło to na zwiększenie się elastyczności skóry i poprawę ogólnego owalu twarzy.

Zabiegi warto powtarzać raz lub dwa razy do roku w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej. Pozwala ona w skuteczny sposób opóźnić proces starzenia się skóry, przy zachowaniu zdrowego, naturalnego wyglądu. W naszym Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie zabieg wykonywany jest przez doświadczonych lekarzy dermatologów, którzy specjalizują się w dermatologii estetycznej.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12