Jak podnieść owal twarzy? - Centrum Dermatologiczne Febumed

Jak podnieść owal twarzy?

Im jesteśmy starsi, tym bardziej zmienia się stan skóry naszej twarzy. Traci ona swoją jędrność, staje się mniej elastyczna i sucha. Coraz bardziej zaczynają uwidaczniać się zmarszczki mimiczne okolic czoła, oczu czy ust. Pojawiają się bruzdy, zagłębienia, charakterystyczne cienie pod oczami i opadające policzki, które tylko dodają nam lat. Jak podnieść owal twarzy?

To wszystko ma wpływ na utratę owalu naszej twarzy, a co za tym idzie na zmianę jej kształtu. Do naszego Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie zgłaszają się pacjenci, którzy chcą w skuteczny, bezpieczny i niechirurgiczny sposób poprawić kontur twarzy poprzez uniesienie policzków, kącików ust czy chociażby wygładzenie zmarszczek.

Nasi lekarze dermatolodzy dzięki zastosowaniu wypełniaczy w postaci kwasu hialuronowego oraz nici liftingujących i rewitalizujących PDO są w stanie zapewnić pacjentom naturalny i długotrwały lifting, którego efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Co powoduje utratę jędrności twarzy?

Starzenie się skóry to proces złożony, na który wpływ ma szereg czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Przyjmuje się, że to z jaką szybkością dochodzi do starzenia się skóry zależy przede wszystkim od genów, czyli naszych rodzinnych predyspozycji. Ale nie tylko! Coraz częściej na to w jakim tempie zmienia się stan naszej skóry mają czynniki zewnętrzne, do których zaliczamy m.in.

  • warunki klimatyczne w jakich przebywamy,
  • stres i nieodpowiednia dieta,
  • nadmierna ekspozycja na promienie UV,
  • stosowanie używek: alkohol, tytoń.

Utrata jędrności skóry, która widoczna jest najbardziej na twarzy, związana jest ze stopniowym zanikaniem nie tylko tkanki tłuszczowej ale także chrzęstnej i kostnej. Przekłada się to na utratę młodzieńczego wyglądu twarzy i stopniowej zmianie jej rysów. Twarz wygląda na zmęczoną, smutną i pozbawioną blasku.

Zabiegi poprawiające owal twarzy?

Jedną z ciekawszych metod poprawiania owalu są nici liftingujące i rewitalizujące PDO, które pozwalają na wykonanie bezoperacyjnego liftingu twarzy. Specjalnie zaaplikowane pod skórę pobudzają stymulację tkanek skóry zwiększając jej jędrność.

Nici PDO świetnie nadają się do zabiegów konturowania i wyszczuplania twarzy. Dzięki ich zastosowaniu możemy uzyskać efekty, które porównywalne są z inwazyjnymi zabiegami chirurgii plastycznej. W przeciwieństwie do nich nie wiążą się z ryzykiem powstawania blizn, nie wymagają od pacjenta okresu rekonwalescencji i dają efekty widoczne bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

Oprócz nici liftingujących i rewitalizujących PDO do dyspozycji pacjentów są zabiegi przy użyciu wypełniaczy w postaci kwasu hialuronowego. Umożliwia on nie tylko wypełnienie zmarszczek i bruzd. Wykorzystywany jest również do modelowania owalu twarzy poprzez np. korektę podbródka czy kształtu nosa, ale również wypełnienie okolic kości jarzmowej czy podniesienie opadających kącików ust.

Ostrzykiwania za pomocą kwasu hialuronowego pozwalają na odzyskanie jędrności skóry, wpływają również na poprawę jej objętości oraz nawilżenia.

Dobór zabiegów medycyny estetycznej to sprawa indywidualna - lekarz po rozmowie z pacjentem i obejrzeniu skóry doradzi najlepsze połączenie zabiegów, bo warto wspomnieć, że często najlepsze efekty przynosi ich łączenie.

Zadzwoń i spytaj o terminy konsultacji. Umów się na wizytę w trakcie której lekarz wysłucha Twoich oczekiwań i po zapoznaniu się ze stanem skóry omówi z Tobą dostępne metody oraz zaproponuje plan działań.

 

Czytaj również

Cennik konsultacji 

    KONSULTACJE

CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych i dzieci powyżej 12 r. ż.

200 zł     

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci poniżej 12 r. ż.

220 zł     

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FebuMed w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE