Zabiegi na twarz po 30. roku życia - jaki wybrać odpowiedni?

Do naszego Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie regularnie zgłaszają się pacjenci po 30. roku życia, którzy poszukują niechirurgicznych i małoinwazyjnych zabiegów odmładzających skórę twarzy. Zabiegi na twarz po 30. roku życia - jaki wybrać odpowiedni?

Zazwyczaj zależy im na drobnej korekcji zmarszczek, rozjaśnieniu i ujednoliceniu skóry twarzy oraz zminimalizowaniu blizn potrądzikowych. Są również osoby chcące zamknąć naczynka czy chociażby powiększyć usta. Podpowiadamy, jakie sposoby na poprawę skóry twarzy po 30 mają nasi dermatolodzy.

Peeling na rozjaśnienie skóry twarzy

Pacjentom zmagającym się z licznymi przebarwieniami różnorodnego pochodzenia polecamy wykonanie peelingu medycznego Cosmelan. Wśród innych dostępnych na rynku metod wyróżnia go wysoka, niemal 100% skuteczność względem usuwania przebarwień będących następstwem promieniowania słonecznego czy skutkiem zaburzeń na tle hormonalnym.

Peeling Cosmelan przebiega dwuetapowo: najpierw w gabinecie lekarskim dermatolog nakłada peeling na twarz pacjenta, a następnie po upływie określonego czasu (od 3 do 10 godzin w zależności od stanu skóry pacjenta) pacjent zmywa go samodzielnie w domu. Kuracja kontynuowana jest dalej przez pacjenta w warunkach domowych i polega na stosowaniu zaleconego przez lekarza zestawu kremów, których celem jest dalsze złuszczanie naskórka oraz  umożliwienie mu prawidłowego gojenia.

W tym czasie należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń dermatologa m.in. ograniczając ekspozycję na słońce po to aby zminimalizować ryzyko nawrotu przebarwień.

Co na blizny po trądziku? Czy da się je bezpiecznie usunąć?

Osoby po 30 roku życia często zmagają się z bliznami na twarzy, które są pozostałościami po nierównej walce z trądzikiem. Jedną ze skuteczniejszych metod ich usunięcia są zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 zaliczane do złotych standardów medycyny estetycznej w zakresie widocznej redukcji blizn potrądzikowych.

Działanie lasera polega na kontrolowanym, termicznym uszkodzeniu skóry skutkującym remodelingiem włókien kolagenowych. Pobudzana w ten sposób praca fibroblastów wpływa na przyspieszenie procesów regeneracyjnych naskórka, co wpływa na poprawę jędrności i gęstości skóry.

Zabieg przy zastosowaniu lasera frakcyjnego jest całkowicie bezpieczny, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i nie niesie ze sobą poważnych skutków ubocznych.

Jak powiększyć usta? Czy to boli i jak często trzeba je powtarzać?

W popkulturze utarło się przekonanie, że usta powiększane są za pomocą ostrzykiwań z toksyny botulinowej. Często pada sformułowanie “powiększyć usta botoksem”, które jest o tyle błędne, że do zabiegów modelowania ust stosuje się wypełniacze zazwyczaj w postaci kwasu hialuronowego. Jest to obecnie najpopularniejsza substancja umożliwiającą naturalną poprawę konturu i kształtu warg.

Kwas hialuronowy to bezpieczny wypełniacz ulegający biodegradacji, czyli samodzielnie się wchłaniający. Występuje naturalnie w naszym organizmie i wraz z elastyną i kolagenem wpływa na wygląd naszej skóry. Odpowiada m.in. za poziom jej nawilżenia i uelastycznienia.

Pacjentom po 30 roku życia, które chcą w bezpieczny i widoczny sposób powiększyć usta, polecamy zastosowanie kwasu hialuronowego nie tylko do podkreślenia konturu ust, ale również do korekcji dysproporcji między górną a dolną wargą.

Usta po ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym są bardziej wyraziste. W sposób naturalny zwiększa się ich nawilżenie oraz jędrność. Zmianie ulega również profil warg, co przekłada się na poprawę wyglądu twarzy.

Czym usunąć naczynka na twarzy? Co na naczynka na twarzy?

Teleangiektazje, zwane inaczej pajączkami, to poszerzone żyłki śródskórne występujące zarówno na twarzy jak i nogach. Są częstym problemem natury kosmetycznej, którego nie da się usunąć samodzielnie domowymi sposobami.

Z naszych obserwacji wynika, że u wielu osób w wieku 30 lat - zazwyczaj w centralnej części twarzy - występuje rozlany rumień, któremu mogą towarzyszyć siatkowate rozszerzenia żylne. Tego rodzaju zaczerwienienie potocznie nazywamy “motylami”, gdyż ze względu na swoją lokalizację (nos i środkowa część policzków) swoim kształtem przypominają skrzydła tego barwnego owada.

Najskuteczniejszą metodą zamknięcia zmian naczyniowych na twarzy, przy jednoczesnej redukcji nadmiernej pigmentacji i zminimalizowaniu rumienia, są zabiegi laserem Cutera Excel V. Laseroterapia to bowiem najskuteczniejsza, a zarazem najbezpieczniejsza, metoda usuwania powierzchownych zmian naczyniowych.

Peeling medyczny, zabiegi laserowe (laser Cutera Excel V czy laser frakcyjny CO2) czy ostrzykiwania za pomocą kwasu hialuronowego to tylko jedne z wielu przykładów zabiegów na twarz, które wykonywane są u osób po 30 roku życia w celach rewitalizacyjnych.

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie specjalizujemy się w bezpiecznych, skutecznych i niechirurgicznych zabiegach z zakresu dermatologii estetycznej, które pozwalają na długotrwałą i odczuwalną poprawę stanu skóry. Osobom zainteresowanym tzw. liftingiem bez skalpela polecamy szczególnie zabiegi laserowe, które cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród dermatologów, jak i pacjentów.


Dobór zabiegów medycyny estetycznej to sprawa indywidualna - lekarz po rozmowie z pacjentem i obejrzeniu skóry doradzi najlepsze połączenie zabiegów, bo warto wspomnieć, że często najlepsze efekty przynosi ich łączenie.

Zadzwoń i spytaj o terminy konsultacji. Umów się na wizytę w trakcie której lekarz wysłucha Twoich oczekiwań i po zapoznaniu się ze stanem skóry omówi z Tobą dostępne metody oraz zaproponuje plan działań.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12