Jakie zabiegi na twarz dla 50-latki?

Zgłaszające się do naszego Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie pacjentki zwracają szczególną uwagę na stan skóry swojej twarzy. W trakcie badania okazuje się, zazwyczaj, że ich skóra w widoczny sposób traci swoją gęstość, jest przesuszona i zwiotczała. Ze względu na osłabione połączenia między skórą właściwą a naskórkiem, może również opadać owal ich twarzy prowadząc do zmiany rysów. Jak temu skutecznie zapobiec? Jakie zabiegi na twarz dla 50-latki?

Nici rewitalizujące i liftingujące PDO - co dają?

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED nasi lekarze dermatolodzy wykorzystują nowoczesne nici liftingujące i rewitalizujące PDO, które nie tylko nie uszkadzają skóry i nie pozostawiają blizn, ale także są całkowicie wchłaniane. Pozwalają na wykonanie profesjonalnego liftingu twarzy i jej konturowania bez ingerencji chirurgicznej i długiego okresu rekonwalescencji. Co najważniejsze, nie musimy długo czekać na efekty. Już po ich implementacji widzimy różnicę - poprawiają się rysy naszej twarzy, a skóra zyskuje dawną sprężystość.

U kobiet po 50 roku życia, które chcą poprawić stan skóry swojej twarzy, polecamy zastosowanie nici liftingujących i rewitalizujących w celu:

  • liftingu, ujędrnienia i konturowania rysów twarzy,
  • wygładzenia zmarszczek 
  • spłycenia bruzd 

Nici PDO pobudzają w naturalny sposób proces odbudowy elastyny i kolagenu, co przekłada się na regenerację naskórka. Po zabiegu, w stopniowy sposób nasza skóra ulega rewitalizacji - jest wyraźnie ujędrniona i bardziej gęsta . Wygładzane są zmarszczki i bruzdy.

Pacjentkom polecamy szczególnie nici liftingujące i rewitalizujące do korekcji zmarszczek dolnej powieki, gładzizny czołowej i szyi. Dadzą świetne efekty w przypadku liftingu obszaru kości policzkowej, podkreślenia konturu żuchwy i wyeliminowaniu podwójnego podbródka.

Kwas hialuronowy czy botoks - co lepsze?

Wraz z wiekiem stopniowo zmniejsza się objętość naszej podskórnej tkanki tłuszczowej, która wypełnia skórę twarzy, podtrzymując ją. Następuje utrata naturalnego podparcia, co powoduje zmianę rysów twarzy. Tworzą się charakterystyczne chomiczki, które związane są z opadaniem bocznych części policzków. Zmianie ulega również linia żuchwy stając się mniej widoczna. Ratunkiem może być toksyna botulinowa i kwas hialuronowy, których zadaniem jest wygładzenie i wypełnienie zmarszczek.

Toksyną botulinową możemy uzyskać doskonałe rezultaty w przypadku korekcji zmarszczek mimicznych, które są szczególnie widoczne u kobiet po 50 roku życia:

  • zmarszczki gładzizny czołowej,
  • zmarszczki poziome czoła,
  • zmarszczki okolicy oczu (tzw. kurze łapki),
  • zmarszczki poziome szyi.

Zabiegi z użyciem botoksu polegają na osłabieniu pracy mięśni czyli ich selektywnemu paraliżowi, co przekłada się na wygładzenie zmarszczek. Jest to zabieg szybki. Niesie ze sobą niskie ryzyko powikłań.

Nie tylko sama toksyna botulinowa wpływa na poprawę kondycji skóry twarzy, zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego zapewniają długotrwałe i widoczne rezultaty w postaci poprawy napięcia skóry twarzy. Kwas hialuronowy ma bowiem nawilżyć, ujędrnić i zrewitalizować zniszczoną skórę. Stosowany razem z toksyną botulinową w ramach tzw. terapii łączonej zapewnia naturalny efekt odmłodzenia twarzy.

Peeling medyczny - co to jest i na czym polega?

Peelingi medyczne, w odróżnieniu od klasycznych peelingów kosmetycznych, polegają na kontrolowanym złuszczaniu naskórka i skóry właściwej. Ich działanie opiera się na pobudzeniu, poprzez aplikację na twarz substancji aktywnych, procesów zapalnych. Skutkiem zabiegu jest poprawa stanu naskórka w postaci zwiększenia nawilżenia, jędrności, ujednolicenia kolorytu oraz redukcji zmarszczek.

Kobietom po 50 roku życia, które chcą poprawić stan skóry twarzy polecamy przede wszystkim peelingi głębokie. Wykonujemy je u osób, którym zależy na redukcji głębokich zmarszczek, wyrównaniu kolorytu skóry i zminimalizowaniu skutków rogowacenia słonecznego. 

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie peelingi medyczne dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Wszystkie zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej wykonywane są przez doświadczonych lekarzy dermatologów. 

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12