Jak pozbyć się tłuszczu z pleców?

Otyłość to nie tylko złożony problem medyczny, ale również społeczny. Jak wynika ze statystyk Światowej Organizacji Zdrowia na świecie żyje ok. 1,6 miliarda ludzi z nadwagą. Nieodpowiednia dieta, mała aktywność fizyczna czy nieuregulowane zaburzenia na tle hormonalnym - to wszystko ma znaczący wpływ na nieprawidłowe gromadzenie się tłuszczu w naszym organizmie. Jak pozbyć się tłuszczu z pleców?

Choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę, tkanka tłuszczowa nie jest tkanką jednorodną pod względem rozmieszczenia, dlatego jej nadmiar jest zazwyczaj łatwo zauważalny. Jej depozyty, czyli charakterystyczne miejsca występowania, występują zazwyczaj w rejonie brzucha, pośladków i ud, a także rąk i pleców.

Tłuszczem na plecach popularnie nazywamy tkankę tłuszczową, która została zgromadzona na karku oraz lędźwiach. Pacjenci zgłaszający się do naszego Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie określają je mianem widocznych fałdek skórnych. Wyjaśniamy, jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się tłuszczu z pleców bez ingerencji chirurgicznej.

Co sprzyja gromadzeniu się tłuszczu na plecach?

W patogenezie gromadzenia się tłuszczu na plecach będącej skutkiem otyłości, rolę odgrywają dwa podstawowe czynniki:

•    czynniki genetyczne np. otyłość wielogenowa, czyli uwarunkowana skłonność do gromadzenia nadmiaru tkanki tłuszczowej.

•    czynniki środowiskowe, na które wpływ ma m.in. nieodpowiednio zbilansowana dieta oraz mała dawka aktywności fizycznej.

Choć otyłość jest chorobą bardzo łatwą do rozpoznania, jest leczenie bywa mocno utrudnione. Dlatego, jak podkreślają lekarze, najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania nadwadze jest odpowiednia profilaktyka.

Ćwiczenia fizyczne jako sposób na walkę z tłuszczem na plecach

Ćwiczenia fizyczne są jednym ze sposobów na walkę z tłuszczem na plecach. Odpowiednio dobrane pozwalają na wzmocnienie mięśni grzbietu, braków, piersiowych czy ramion. Co za tym idzie, wpływają na modelowanie sylwetki i umożliwiają widoczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Do najpopularniejszych ćwiczeń fizycznych, które pomogą pozbyć się tłuszczu z pleców, zaliczamy (w nawiasie podano mięśnie, które są angażowane w trakcie ćwiczeń):

  • naprzemienne unoszenie ramion w przód ze sztangielkami (m. naramienne, m. piersiowe)
  • ćwiczenia na mięśnie tylnej części barków z wykorzystaniem wyciągu (m. naramienne i m. podgrzbietowe),
  • podciąganie na drążku (m. najszerszy grzbietu, m. obły większy),
  • pionowe podciąganie sztangi do brody w ramach tzw. wąskiego uchwytu (m. czworoboczne,  m. naramienne),
  • skręty tułowia (m. skończy zewnętrzny brzucha, m. prosty brzucha).

Ważne! Przed każdymi ćwiczeniami należy pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji. Liczbę powtórzeń oraz intensywność treningu zwiększamy stopniowo. 

Każdorazowo po zakończeniu treningu wykonujemy lekkie ćwiczenia rozciągające, których zadaniem jest rozluźnienie organizmu po wysiłku celem zwiększenia dopływ tlenu do komórek - po to, aby ułatwić jego regenerację.

Najskuteczniejsze zabiegi

Efekty osiągnięte ćwiczeniami fizycznymi można wspomóc zabiegami ujędrniającymi, których zadaniem jest modelowanie tkanki tłuszczowej. Przykładem takiego zabiegu jest lipoliza iniekcyjna będąca skuteczną metodą nieinwazyjnego usuwania tłuszczu.

Lipoliza iniekcyjna, w przeciwieństwie do liposukcji, nie jest inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym wymagającym długiego czasu rekonwalescencji i niosącym za sobą duże ryzyko powikłań. Polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej koktajlu leków. W ten sposób dochodzi do przyspieszenia rozpadu komórek tłuszczowych, a w efekcie usunięcia ich z organizmu.

Pacjentów zainteresowanych lipolizą zapewniamy, że w naszym Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i wykonywany przez lekarzy dermatologów. W ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższy komfort leczenia.

Dobór zabiegów medycyny estetycznej to sprawa indywidualna - lekarz po rozmowie z pacjentem i obejrzeniu skóry doradzi najlepsze połączenie zabiegów, bo warto wspomnieć, że często najlepsze efekty przynosi ich łączenie.

Zadzwoń i spytaj o terminy konsultacji. Umów się na wizytę w trakcie której lekarz wysłucha Twoich oczekiwań i po zapoznaniu się ze stanem skóry omówi z Tobą dostępne metody oraz zaproponuje plan działań. 

Czytaj również

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12