Jak zlikwidować byczy kark?

Byczy kark (zwany również bawolim karkiem, bawolim garbem, wdowim garbem) to defekt kosmetyczny powstały w wyniku nagromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy karku. Skumulowana w tym miejscu, przypomina swoim kształtem wypukłość grzbietową, która przez wielu może być uznawana za wadę postawy związaną z przykurczem struktur mięśniowo-powięziowych szyi. Jak zlikwidować byczy kark?

Wdowi garb nie jest schorzeniem samym w sobie i  może stanowić jeden z objawów:

  • chorób o podłożu endokrynologicznym,
  • zaburzeń układu limfatycznego,
  • otyłości,
  • braku, lub niskiej, aktywności fizycznej,
  • predyspozycji genetycznych.

W większości przypadków bawoli kark jest charakterystycznym objawem zaburzeń hormonalnych, dlatego często występuje u kobiet po 50 roku życia w trakcie menopauzy. Jak w takim razie bezpiecznie zlikwidować byczy kark? Wyjaśniamy.

Sposoby na byczy kark

Istnieje wiele sposobów, które umożliwiają widoczną redukcję byczego karku. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy:

  • systematyczną aktywność fizyczną (wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie grzbietu i pleców np. podciąganie sztangi w opadzie tułowia czy martwy ciąg),
  • wykonywanie masażu limfatycznego (tzw. drenaż limfatyczny pobudzający krążenie limfy i krwii),
  • w przypadku wad postawy, ich korekcja (np. w trakcie zajęć fizjoterpauetycznych),
  • lipolizę iniekcyjną (ostrzykiwania specjalnymi substancjami w celu modelowania tkanki tłuszczowej).

Bawoli kark to problem złożony, dlatego w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie leczenie rozpoczynamy od prawidłowej diagnostyki. Znajdujemy przyczynę jego powstawania, a następnie wdrażamy odpowiednią terapię.

W przypadku, kiedy byczy kark nie wynika z wady postawy a jest defektem kosmetycznym powstałym na skutek nagromadzenia się tkanki tłuszczowej, skuteczną metodą jego wyeliminowania jest lipoliza iniekcyjna. To szybki i bezpieczny zabieg, który bywa nazywany liposukcją bez skalpela. Nie wymaga on bowiem od pacjenta długiego okresu rekonwalescencji, nie wiąże się z poważnymi skutkami ubocznymi i nie pozostawia po sobie blizn. Wykonywany regularnie w seriach, daje widoczne rezultaty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej grzbietu.

Lipoliza, nazywana również intralipoterapią, to zabieg pozwalający na trwałą redukcję lub całkowite usunięcie, zbędnej tkanki tłuszczowej nagromadzonej w określonych częściach ciała. Może być wykonywany nie tylko u osób zmagających się z nadmiarem zbędnych kilogramów ale także u szczupłych, którym zależy na wymodelowaniu ciała.

Intralipoterapia polega na ostrzykiwaniu byczego karku koktajlem , który ma za zadanie dezintegrację komórek tłuszczowych - mówiąc prościej, ich rozbicie. Prowadzi to do dezintegracji lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a w efekcie jej redukcji i wyraźnego zmniejszenia.

Należy pamiętać o tym, że lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem odchudzającym. Osobom z byczym karkiem polecana jest w ramach niechirurgicznych terapii związanych z prawidłowym kształtowaniem sylwetki drogą eliminacji depozytów tłuszczowych. W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie wykonywana jest przez lekarzy dermatologów, którzy mają doświadczenie w niechirurgicznych zabiegach redukcji tkanki tłuszczowych.

Dobór zabiegów medycyny estetycznej to sprawa indywidualna - lekarz po rozmowie z pacjentem i obejrzeniu skóry doradzi najlepsze połączenie zabiegów, bo warto wspomnieć, że często najlepsze efekty przynosi ich łączenie.

Zadzwoń i spytaj o terminy konsultacji. Umów się na wizytę w trakcie której lekarz wysłucha Twoich oczekiwań i po zapoznaniu się ze stanem skóry omówi z Tobą dostępne metody oraz zaproponuje plan działań. 

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12