Jak zlikwidować byczy kark?

Byczy kark (zwany również bawolim karkiem, bawolim garbem, wdowim garbem) to defekt kosmetyczny powstały w wyniku nagromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy karku. Skumulowana w tym miejscu, przypomina swoim kształtem wypukłość grzbietową, która przez wielu może być uznawana za wadę postawy związaną z przykurczem struktur mięśniowo-powięziowych szyi. Jak zlikwidować byczy kark?

Wdowi garb nie jest schorzeniem samym w sobie i  może stanowić jeden z objawów:

  • chorób o podłożu endokrynologicznym,
  • zaburzeń układu limfatycznego,
  • otyłości,
  • braku, lub niskiej, aktywności fizycznej,
  • predyspozycji genetycznych.

W większości przypadków bawoli kark jest charakterystycznym objawem zaburzeń hormonalnych, dlatego często występuje u kobiet po 50 roku życia w trakcie menopauzy. Jak w takim razie bezpiecznie zlikwidować byczy kark? Wyjaśniamy.

Sposoby na byczy kark

Istnieje wiele sposobów, które umożliwiają widoczną redukcję byczego karku. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy:

  • systematyczną aktywność fizyczną (wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie grzbietu i pleców np. podciąganie sztangi w opadzie tułowia czy martwy ciąg),
  • wykonywanie masażu limfatycznego (tzw. drenaż limfatyczny pobudzający krążenie limfy i krwii),
  • w przypadku wad postawy, ich korekcja (np. w trakcie zajęć fizjoterpauetycznych),
  • lipolizę iniekcyjną (ostrzykiwania specjalnymi substancjami w celu modelowania tkanki tłuszczowej).

Bawoli kark to problem złożony, dlatego w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie leczenie rozpoczynamy od prawidłowej diagnostyki. Znajdujemy przyczynę jego powstawania, a następnie wdrażamy odpowiednią terapię.

W przypadku, kiedy byczy kark nie wynika z wady postawy a jest defektem kosmetycznym powstałym na skutek nagromadzenia się tkanki tłuszczowej, skuteczną metodą jego wyeliminowania jest lipoliza iniekcyjna. To szybki i bezpieczny zabieg, który bywa nazywany liposukcją bez skalpela. Nie wymaga on bowiem od pacjenta długiego okresu rekonwalescencji, nie wiąże się z poważnymi skutkami ubocznymi i nie pozostawia po sobie blizn. Wykonywany regularnie w seriach, daje widoczne rezultaty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej grzbietu.

Lipoliza, nazywana również intralipoterapią, to zabieg pozwalający na trwałą redukcję lub całkowite usunięcie, zbędnej tkanki tłuszczowej nagromadzonej w określonych częściach ciała. Może być wykonywany nie tylko u osób zmagających się z nadmiarem zbędnych kilogramów ale także u szczupłych, którym zależy na wymodelowaniu ciała.

Intralipoterapia polega na ostrzykiwaniu byczego karku koktajlem , który ma za zadanie dezintegrację komórek tłuszczowych - mówiąc prościej, ich rozbicie. Prowadzi to do dezintegracji lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a w efekcie jej redukcji i wyraźnego zmniejszenia.

Należy pamiętać o tym, że lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem odchudzającym. Osobom z byczym karkiem polecana jest w ramach niechirurgicznych terapii związanych z prawidłowym kształtowaniem sylwetki drogą eliminacji depozytów tłuszczowych. W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie wykonywana jest przez lekarzy dermatologów, którzy mają doświadczenie w niechirurgicznych zabiegach redukcji tkanki tłuszczowych.

Dobór zabiegów medycyny estetycznej to sprawa indywidualna - lekarz po rozmowie z pacjentem i obejrzeniu skóry doradzi najlepsze połączenie zabiegów, bo warto wspomnieć, że często najlepsze efekty przynosi ich łączenie.

Zadzwoń i spytaj o terminy konsultacji. Umów się na wizytę w trakcie której lekarz wysłucha Twoich oczekiwań i po zapoznaniu się ze stanem skóry omówi z Tobą dostępne metody oraz zaproponuje plan działań. 

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł    

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł   

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12