Jak pozbyć się lwiej zmarszczki?

Lwie zmarszczki to wyraźnie zaznaczone pionowe fałdy skóry zlokalizowane między brwiami. Ze względu na swoją specyfikę, nazywane bywają zmarszczkami gniewu. Najbardziej uwidaczniają się w momencie intensywnych ruchów mięśni twarzy podczas wyrażania gwałtownych reakcji emocjonalnych. Jak pozbyć się tłuszczu z pleców?

Wraz z upływem czasu te charakterystyczne pionowe zmarszczki mogą się wyraźnie pogłębiać. Niekorzystnie wpływa to na wygląd twarzy, która przybiera ponurego, groźnego wyrazu. Choć nie istnieją żadne domowe sposoby na walkę z lwimi zmarszczkami, najlepsze efekty można osiągnąć dzięki profesjonalnym zabiegom estetycznym.

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie pacjenci chcący zlikwidować lwią zmarszczkę mogą to zrobić za pomocą toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego.

Co przyczynia się do powstania lwiej zmarszczki?

Lwie zmarszczki zaliczamy do grupy zmarszczek mimicznych (tzw. dynamicznych), czyli tych powstających w wyniku powtarzanego skurczu mięśni. W przypadku zmarszczek gniewu najbardziej aktywne są mięsień marszczący brwi i mięsień podłużny nosa. Zwiększona aktywność mięśni sprawia, że wzrasta siła napinania skóry, co prowadzi do powstawania zmian w postaci charakterystycznych wgłębień w skórze.

Nie tylko ekspresyjność naszej mimiki może mieć wpływ na powstawanie lwiej zmarszczki. Dużą rolę w procesie starzenia się skóry odgrywają czynniki wewnątrzpochodne, czyli te związane z naszym wiekiem, oraz zewnętrzno-pochodne będące efektem fotostarzenia.

Codziennie nasza skóra narażona jest na szkodliwe działanie skutków zewnętrznych co oznacza, że ulega starzeniu szybciej niż inne narządy ciała, a proces ten sam w sobie jest bardziej widoczny.

Jak im przeciwdziałać?

Procesu powstawania zmarszczek mimicznych nie da się uniknąć. W naszym codziennym życiu towarzyszą nam czynności związane z mimiką ekspresyjną (marszczenie czoła, śmianie się, mrużenie oczu), które są charakterystyczne dla naszej osobowości. Ruchy mięśni czoła i brwi powodują utrwalenie się lwich zmarszczek, które stają się zauważalne.

Starzenia się skóry nie możemy zatrzymać, możemy go jednak znacząco spowolnić. Przy pomocy odpowiednich zabiegów estetycznych - dobranych indywidualnie do naszych potrzeb - jesteśmy w stanie zniwelować lwią zmarszczkę przy jednoczesnym wygładzeniu skóry.

Przygodę z medycyną anty-aging możemy rozpocząć od mezoterapii skóry twarzy przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Zabieg polega na śródskórnej aplikacji osocza bogatopłytkowego, które w wyniku kontrolowanego uszkodzenia skóry w postaci drobnych nakłuć, pobudza produkcję kolagenu. W skuteczny sposób niweluje on pierwsze objawy starzenia, odczuwalnie poprawiając wygląd i kondycję naszej skóry.

Chcąc przeciwdziałać powstawaniu lwich zmarszczek możemy korzystać z zabiegów przy użyciu lasera frakcyjnego, które w bezpieczny sposób pomagą zniwelować oznaki starzenia skóry oraz spłycić bruzdy znajdujące się na linii brwi i czoła. Laser frakcyjny z powodzeniem wykorzystywany jest w zabiegach z zakresu resurfacingu pozwalającego na odmłodzenie skóry twarzy bez skalpela, botoksu i wypełniaczy.

Najskuteczniejsze metody usuwania lwiej zmarszczki

Mezoterapia skóry twarzy, jak i zabiegi laserowe są jednymi z najlepszych, profilaktycznych metod walki z pierwszymi objawami starzenia. Jeżeli jednak chcemy w szybki i widoczny sposób usunąć lwią zmarszczkę musimy sięgnąć po toksynę botulinową i kwas hialuronowy, które obecnie są najczęściej stosowane do wypełniania ubytków skóry i modelowania konturów twarzy.

Kwas hialuronowy doskonale sprawdzi się w korekcji zmarszczek mimicznych czoła oraz spłycenia głębokich bruzd międzybrwiowych. Jest dobrze tolerowany przez organizm, nie powoduje infekcji i nie sprzyja powstawaniu stanów zapalnych. Zabieg przy jego użyciu jest bezbolesny, szybki i prosty. Zapewnia również długotrwały efekt.

Wypełniaczami możemy uzyskać doskonały efekt terapeutyczny jeżeli zastosujemy je razem z toksyną botulinową. Wstrzykując botoks do wybranych mięśni twarzy, osłabiamy ich pracę co przekłada się na ich rozluźnienie. W efekcie w miejscu ostrzykiwania, uzyskujemy wygładzenie zmarszczek.

Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie, zapisz się na konsultację przed zabiegową do wybranego lekarza dermatologa.

W celu umówienia konsultacji - zarezerwuj wizytę online lub zadzwoń do nas: 22 841 01 12. Nasi konsultanci pomogą w wyborze odpowiedniego dermatologa i zaproponują najlepszy dla Ciebie termin konsultacji.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12