Jak podnieść kąciki ust?

Twarz oraz szyja to jedne z najbardziej widocznych części ciała zdradzających nasz wiek oraz stan skóry. Wraz z biegiem lat nasza skóra ulega zmianom - staje się wiotka i opadająca co jest najlepiej widoczne w przypadku ust. Kąciki ust opadają przez co twarz nabiera smutnego wyrazu. Jak podnieść kąciki ust?

Pacjenci coraz częściej szukają metod, które w skuteczny i bezpieczny sposób pomogą unieść obniżone kąciki ust, a także poprawić ich stan nawilżenia oraz wygląd. W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie opracowaliśmy serię zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej, której celem jest profilaktyka przeciwstarzeniowa skóry twarzy ze szczególnym uwzględnieniem skóry wokół ust.

Opadające kąciki ust - przyczyny

Im jesteśmy starsi, tym bardziej stan naszej skóry ulega zmianie. Oznaki starzenia twarzy widać najlepiej na skórze twarzy, która traci swoją objętość. W wyniku wzmożonej aktywności mięśni twarzy na skórze utrwalają się zmarszczki w postaci pionowych lub poziomych linii. Widocznemu osłabieniu ulega nie tylko skóra wokół ust ale także samej wargi, która dodatkowo może tracić kolor.

Opadanie kącików ust związane jest bezpośrednio z utratą elastyczności skóry, a także oddziaływaniem na naszą twarz siły grawitacji. Zmarszczki smutku, jak bywają potocznie nazywane opadające kąciki, pogłębiają się wraz z wiekiem. Najbardziej widoczne są u osób, które przekroczyły 40 rok życia. Ze względu na swoją specyfikę mogą wpływać na zmianę wyrazu naszej twarzy powodując, że wyglądamy jakbyśmy byli wiecznie smutni.

Jakie są najpopularniejsze sposoby na podnoszenie kącików ust?

Wyróżniamy wiele metod podnoszenia kącików ust, jednak do najpopularniejszych zaliczamy ostrzykiwania za pomocą toksyny botulinowej i wypełniaczy, a także zabieg implantacji nici liftingujących i rewitalizujących PDO.

Kwas hialuronowy jest wypełniaczem, który cieszy się dużą popularnością w przypadku poprawy estetyki konturu ust czy wygładzenia tzw. linii marionetki. Wykorzystywany jest zazwyczaj do wypełnienia drobnych zmarszczek i odbudowy objętości twarzy. Pozwala nie tylko zredukować zmarszczki - może również posłużyć do modelowania konturu ust. Stosowany razem z toksyną botulinową, którą wstrzykujemy w obrębie mięśni twarzy w celu zmniejszenia ich napięcia, daje znakomite rezultaty terapeutyczne.

Zabieg przy użyciu nici liftingujących pozwala na podciągnięcie tkanek, które utraciły elastyczność. W ten sposób nie dość, że zapobiegamy ich ponownemu opadaniu,to dodatkowo możemy poprawić kontury twarzy zyskując młodszy wygląd. Zabieg jest małoinwazyjny (wprowadzone nici nie są widoczne) i dla komfortu pacjenta - wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Daje natychmiastowe rezultaty. Nie zniekształca również ekspresji twarzy, gdyż nie ogranicza skurczów mięśni mimicznych.

Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie, zapisz się na konsultację przedzabiegową do wybranego lekarza dermatologa.

W celu umówienia konsultacji - zarezerwuj wizytę online lub zadzwoń do nas: 22 841 01 12. Nasi konsultanci pomogą w wyborze odpowiedniego dermatologa i zaproponują najlepszy dla Ciebie termin konsultacji.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12