Jak zlikwidować chomiki na twarzy?

Czy spotkaliście się kiedyś określeniem “chomiki na twarzy”? W języku medycznym potocznie nazywamy tak opadające policzki, które uwidaczniają się wraz z wiekiem. Im jesteśmy starsi, tym bardziej skóra naszej twarzy traci swoją jędrność i zaczyna opadać tworząc właśnie chomiki. Jak zlikwidować chomiki na twarzy?

Podpowiadamy, jak skutecznie można zapobiegać ich powstawaniu i jak sprawnie radzić sobie z efektem utraty owalu twarzy.

Jak powstają chomiki na twarzy?

Opadające policzki, zwane popularne chomikami, to tzw. zmarszczki grawitacyjne (nazwane od tego, że powstają w wyniku działania sił grawitacji). Wraz z wiekiem, tkanka tłuszczowa twarzy ulega stopniowej utracie, co wpływa bezpośrednio na spadek jędrności i sprężystości skóry.

Skóra naszej twarzy staje się mniej napięta, uwidaczniają się na niej bruzdy i coraz bardziej zauważalne są efekty obniżenia jej elastyczności w postaci zwiotczałego podbródka, obwisłych policzków czy znikającej linii żuchwy. Powstałe w ten sposób “chomiki” są charakterystyczne zwłaszcza dla osób po 50 roku życia, u których można zaobserwować widoczne opadanie bocznych części policzków. Utrata podściółki tłuszczowej, czyli tkanki podskórnej, odpowiada za zmianę naturalnego kształtu naszej twarzy. Ma to wpływ na pogorszenie się jej owalu, co przekłada się na pogorszenie wyglądu.

Wiele pacjentek zgłaszających się do naszego Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie z problemem tzw. chomiczków stwierdza, że rysy ich twarzy ulegają zmianie i są mniej wyostrzone a skóra staje się zwiotczała. Szukają skutecznych, bezpiecznych i małoinwazyjnych metod, które nie tylko pomogą zniwelować efekt opadających policzków ale także im przeciwdziałać.

Jak im przeciwdziałać?

Jak już wiemy, powstawanie tzw. chomików na twarzy wiąże się nieodzownie z utratą jędrności skóry. Aby temu przeciwdziałać należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, dzięki czemu w skuteczny sposób będziemy mogli opóźnić procesy starzenia.

Dobrym przykładem profilaktyki przeciwstarzeniowej są małoinwazyjne zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej, których celem jest poprawa jędrności oraz stanu nawilżenia skóry twarzy. Lekarze dermatolodzy z naszego Centrum Dermatologicznego FEBUMED polecają zwłaszcza rewitalizujące zabiegi laserem frakcyjnym CO2, które przeciwdziałają utracie elastyczności skóry i dają bardzo dobre rezultaty w walce z oznakami fotostarzenia.

Pacjenci naszego Centrum mogą skorzystać nie tylko z odmładzających zabiegów laserowych, ale również z peelingów medycznych czy mezoterapii przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego, które zapewniają skórze doskonałe wygładzenie zmarszczek w wyniku pobudzenia procesu regeneracji naskórka.

Sposoby na likwidację chomików na twarzy

Skutecznym sposobem na usunięcie chomików na twarzy są ostrzykiwania za pomocą kwasu hialuronowego oraz zabiegi polegające na podnoszeniu policzków poprzez implementację nici liftingujących i rewitalizujących PDO.

Kwas hialuronowy jest wypełniaczem, który swoją konsystencją przypomina żel. Dlatego idealnie nadaje się do wypełniania podskórnych ubytków eliminując w ten sposób defekty kosmetyczne będące efektem starzenia się skóry. W przypadku likwidacji chomiczków używamy go do zabiegów wolumetrycznych, czyli modelujących poszczególne elementy twarzy.

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym to doskonały przykład liftingu twarzy bez skalpela, który gwarantuje widoczne efekty bez ingerencji chirurgicznej. Dla wzmocnienia efektów bywa łączony razem z nićmi liftingującymi i rewitalizującymi PDO, które odpowiednio zaaplikowane w obszar kości policzkowej tworzą rodzaj swoistego rusztowania zapobiegającego opadaniu skóry.

Warto zaznaczyć, że nici PDO są biowchłanialne i biodegradowalne. Oznacza to, że są całkowicie niewidoczne i po określonym czasie samoistnie się wchłaniają.

Dobór zabiegów medycyny estetycznej to sprawa indywidualna - lekarz po rozmowie z pacjentem i obejrzeniu skóry doradzi najlepsze połączenie zabiegów, bo warto wspomnieć, że często najlepsze efekty przynosi ich łączenie.

Zadzwoń i spytaj o terminy konsultacji. Umów się na wizytę w trakcie której lekarz wysłucha Twoich oczekiwań i po zapoznaniu się ze stanem skóry omówi z Tobą dostępne metody oraz zaproponuje plan działań.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12