Jak pozbyć się blizn po cesarskim cięciu?

Rokrocznie wzrasta liczba kobiet, które rodzą w wyniku cesarskiego cięcia (tzw. CC). Jak pokazują statystyki średnio u ok. 40% pacjentek dochodzi w ten sposób do rozwiązania ciąży. Mimo tego, że obserwujemy coraz większą świadomość w zakresie postępowania pooperacyjnego po cesarskim cięciu, należy podkreślić jak ważną rolę odgrywa profilaktyka, a więc odpowiednia pielęgnacja rany pooperacyjnej. Jak pozbyć się blizn po cesarskim cięciu?

Nawet prawidłowo zagojona rana wymaga szczególnej uwagi po to, aby przeciwdziałać powstawaniu się zrostów w jej obrębie, a także w celu przywrócenia pełnej ruchomości pacjentce.

Chociaż w większości przypadków blizna po cesarskim cięciu goi się prawidłowo, należy pamiętać o tym, że wpływ na to ma wiele czynników - a sam proces gojenia jest bardzo skomplikowany.

Typy blizn po cesarskim cięciu

W zależności od rodzaju blizn po cesarskim cięciu (związanych ze sposobem ich gojenia), wyróżniamy:

  • bliznę prawidłową - charakteryzującą się jasnym kolorem i brakiem uwypukleń,
  • bliznę nieprawidłową - czerwoną, uniesioną nad obszarem otaczającej jej skóry, często bolesną i swędzącą, blizny przerosłe - wypukłe, mogące wywoływać sporadycznie świąd lub ból, blizny zanikowe-wklęsłe, poniżej obszar otaczające skóry.

Warto podkreślić, że zewnętrzny wygląd blizny po CC nie jest równoznaczny z brakiem zrostów pooperacyjnych, które stanowią częste powikłanie po operacji. Dotyczyć to może nawet ok. 50% wszystkich pacjentek rodzących w ten sposób.

Niezależnie od rodzaju blizny i jej wyglądu zewnętrznego, dla wielu kobiet stanowi ona spory problem kosmetyczny. Podpowiadamy jak dzięki laseroterapii można w skuteczny i bezpieczny sposób skorygować blizny po cesarskim cięciu tak, że będą one niewidoczne.

Laser frakcyjny - usuwanie blizn po cesarskim cięciu

Do lekarzy dermatologów w naszym Centrum Dermatologicznym w Warszawie regularnie zgłaszają się pacjentki chcące skorygować blizny po tzw. cesarce. Szukają sprawdzonych, pewnych i nie niosących ze sobą skutków ubocznych metod pozwalających na usunięcie blizn.

Z obserwacji naszych lekarzy dermatologów wynika, że najlepszą metodą korekcji blizn jest zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego. Jego celem jest zniszczenie nieprawidłowej tkanki (w tym przypadku blizny), a następnie przyspieszenie prawidłowego procesu odbudowy komórek skóry, czyli powstanie nowego, zdrowego naskórka. Jednocześnie laser sprawia, że nasza skóra jest:

  • bardziej elastyczna i napięta,
  • wygładzona i przyjemna w dotyku.

A dodatkowo ujednolicony jest jej koloryt, co przekłada się na zminimalizowanie przebarwień. W efekcie wpływa na to na wygląd blizny, która staje się płytsza, jaśniejsza i wyraźnie zredukowana.

Zabieg laserowego usuwania blizn wykonujemy w seriach, których liczba ustalana jest przez lekarza dermatologa tak, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty przy całkowitym zminimalizowaniu skutków ubocznych, do których zaliczamy m.in. obrzęk czy zaczerwienienie o charakterze przemijającym.

W zależności od rodzaju blizn, cała seria wynosi zazwyczaj ok. 6-13 powtórzeń. W Centrum Dermatologicznym FEBUMED każdy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co wpływa na komfort pacjenta, który nie odczuwa dolegliwości bólowych. Zabieg wykonywany jest przez lekarzy dermatologów doświadczonych w dermatologii i medycynie estetycznej. Dzięki współpracy z systemem ratalnym MediRaty istnieje możliwość opłacenia zabiegów w wygodnym systemie ratalnym.

Dobór zabiegów medycyny estetycznej to sprawa indywidualna - lekarz po rozmowie z pacjentem i obejrzeniu skóry doradzi najlepsze połączenie zabiegów, bo warto wspomnieć, że często najlepsze efekty przynosi ich łączenie.

Zadzwoń i spytaj o terminy konsultacji. Umów się na wizytę w trakcie której lekarz wysłucha Twoich oczekiwań i po zapoznaniu się ze stanem skóry omówi z Tobą dostępne metody oraz zaproponuje plan działań.
 

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12