Jak pozbyć się blizn po cesarskim cięciu?

Rokrocznie wzrasta liczba kobiet, które rodzą w wyniku cesarskiego cięcia (tzw. CC). Jak pokazują statystyki średnio u ok. 40% pacjentek dochodzi w ten sposób do rozwiązania ciąży. Mimo tego, że obserwujemy coraz większą świadomość w zakresie postępowania pooperacyjnego po cesarskim cięciu, należy podkreślić jak ważną rolę odgrywa profilaktyka, a więc odpowiednia pielęgnacja rany pooperacyjnej. Jak pozbyć się blizn po cesarskim cięciu?

Nawet prawidłowo zagojona rana wymaga szczególnej uwagi po to, aby przeciwdziałać powstawaniu się zrostów w jej obrębie, a także w celu przywrócenia pełnej ruchomości pacjentce.

Chociaż w większości przypadków blizna po cesarskim cięciu goi się prawidłowo, należy pamiętać o tym, że wpływ na to ma wiele czynników - a sam proces gojenia jest bardzo skomplikowany.

Typy blizn po cesarskim cięciu

W zależności od rodzaju blizn po cesarskim cięciu (związanych ze sposobem ich gojenia), wyróżniamy:

  • bliznę prawidłową - charakteryzującą się jasnym kolorem i brakiem uwypukleń,
  • bliznę nieprawidłową - czerwoną, uniesioną nad obszarem otaczającej jej skóry, często bolesną i swędzącą, blizny przerosłe - wypukłe, mogące wywoływać sporadycznie świąd lub ból, blizny zanikowe-wklęsłe, poniżej obszar otaczające skóry.

Warto podkreślić, że zewnętrzny wygląd blizny po CC nie jest równoznaczny z brakiem zrostów pooperacyjnych, które stanowią częste powikłanie po operacji. Dotyczyć to może nawet ok. 50% wszystkich pacjentek rodzących w ten sposób.

Niezależnie od rodzaju blizny i jej wyglądu zewnętrznego, dla wielu kobiet stanowi ona spory problem kosmetyczny. Podpowiadamy jak dzięki laseroterapii można w skuteczny i bezpieczny sposób skorygować blizny po cesarskim cięciu tak, że będą one niewidoczne.

Laser frakcyjny - usuwanie blizn po cesarskim cięciu

Do lekarzy dermatologów w naszym Centrum Dermatologicznym w Warszawie regularnie zgłaszają się pacjentki chcące skorygować blizny po tzw. cesarce. Szukają sprawdzonych, pewnych i nie niosących ze sobą skutków ubocznych metod pozwalających na usunięcie blizn.

Z obserwacji naszych lekarzy dermatologów wynika, że najlepszą metodą korekcji blizn jest zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego. Jego celem jest zniszczenie nieprawidłowej tkanki (w tym przypadku blizny), a następnie przyspieszenie prawidłowego procesu odbudowy komórek skóry, czyli powstanie nowego, zdrowego naskórka. Jednocześnie laser sprawia, że nasza skóra jest:

  • bardziej elastyczna i napięta,
  • wygładzona i przyjemna w dotyku.

A dodatkowo ujednolicony jest jej koloryt, co przekłada się na zminimalizowanie przebarwień. W efekcie wpływa na to na wygląd blizny, która staje się płytsza, jaśniejsza i wyraźnie zredukowana.

Zabieg laserowego usuwania blizn wykonujemy w seriach, których liczba ustalana jest przez lekarza dermatologa tak, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty przy całkowitym zminimalizowaniu skutków ubocznych, do których zaliczamy m.in. obrzęk czy zaczerwienienie o charakterze przemijającym.

W zależności od rodzaju blizn, cała seria wynosi zazwyczaj ok. 6-13 powtórzeń. W Centrum Dermatologicznym FEBUMED każdy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co wpływa na komfort pacjenta, który nie odczuwa dolegliwości bólowych. Zabieg wykonywany jest przez lekarzy dermatologów doświadczonych w dermatologii i medycynie estetycznej. Dzięki współpracy z systemem ratalnym MediRaty istnieje możliwość opłacenia zabiegów w wygodnym systemie ratalnym.

 

Dobór zabiegów medycyny estetycznej to sprawa indywidualna - lekarz po rozmowie z pacjentem i obejrzeniu skóry doradzi najlepsze połączenie zabiegów, bo warto wspomnieć, że często najlepsze efekty przynosi ich łączenie.

Zadzwoń i spytaj o terminy konsultacji. Umów się na wizytę w trakcie której lekarz wysłucha Twoich oczekiwań i po zapoznaniu się ze stanem skóry omówi z Tobą dostępne metody oraz zaproponuje plan działań.
 

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł    

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł   

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12