Fototerapia w leczeniu łuszczycy

Fototerapia polega na wykorzystaniu promieniowania ultrafioletowego, które odbywa się w kontrolowanych warunkach pod nadzorem lekarskim, aby leczyć zmiany skórne występujące w łuszczycy. Uważana jest za bardzo skuteczną metodę.Zabiegi z zakresu fototerapii

Chociaż istnieje możliwość wykonywania takich zabiegów w domu, wielu pacjentów korzysta z usług oferowanych przez specjalistyczne gabinety takie, jak prowadzone przez nas Centrum Dermatologiczne FebuMed. 

Naświetlania UVB wiążą się z licznymi korzyściami – nie tylko pozwalają na zlikwidowanie objawów skórnych łuszczycy, ale także umożliwiają zmniejszenie dawek przyjmowanych leków systemowych.

Czym jest fototerapia?

Fototerapia to inaczej zabieg naświetlania lampami medycznymi. Polecany jest jako jeden z elementów leczenia przewlekłych chorób skóry: łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, egzemy czy bielactwa.

Ze względu na rzadkie występowanie skutków ubocznych, naświetlania sugerowane są w celach leczniczych dzieciom oraz dorosłym.

Światłolecznictwo to niezwykle skuteczna metoda wspomagająca leczenie większości chorób skóry przebiegających ze stwardnieniem.

Do korzyści terapeutycznych płynących z fototerapii zaliczamy m.in. szybsze gojenie naskórka, likwidację przebarwień czy ogólną poprawę jakości skóry.

Jak się przygotować do fototerapii?

Przed sesją fototerapii należy przyjąć leki doustne lub zastosować kremy lub maści z lekami przeciwłuszczycowymi.

Liczne publikacje pochodzące z czasopism medycznych sugerują, że połączenie takich leków jak tazaroten (Journal of the American Academy of Dermatology, 2000r.) czy ditranol (Journal of the American Academy of Dermatology, 1993r.) znacznie zwiększa skuteczność terapii wąską wiązką UVB.

Należy pamiętać, że fototerapii nie zastępuje wizyta w solarium. Jak wykazują dane Światowej Organizacji Zdrowia, ten rodzaj opalania zwiększa ryzyko czerniaka – groźnego nowotworu skóry - aż o 59%. O wiele lepszym rozwiązaniem, proponowanym przez ekspertów National Psoriasis Foundation jest wystawianie skóry na naturalne promieniowanie słoneczne. Powinno się zacząć od 10 minut dziennie i stopniowo wydłużać ten okres.

Pamiętaj o zastosowaniu kremu z filtrem na obszary skóry nieobjęte łuszczycą.

Sesje fototerapii wąską wiązką UVB długości 311 nm są dostępne w naszym Centrum FebuMed w Warszawie. Przed zastosowaniem takiego leczenia skonsultuj się z lekarzem. Nawet jeśli stosujesz fototerapię w warunkach domowych, regularny nadzór nad postępem terapii jest niezmiernie ważny.

Specjaliści dermatologii z naszej placówki odpowiedzą na wszystkie pytania i wyjaśnią więcej szczegółów na tematy związane z fototerapią.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

KONSULTACJE CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł

FOTOTERAPIA UVB 311 NM (całe ciało) CENA

Jeden zabieg

35 zł

10 zabiegów (50 zł taniej)

300 zł

20 zabiegów (150 zł taniej)

550 zł

WYPOŻYCZENIE LAMPY GRZBIETOWEJ UVB CENA

3 tygodnie

295 zł (kolejny tydzień 98 zł)

4 tygodnie

345 zł (kolejny tydzień 86 zł)

5 tygodni

395 zł (kolejny tydzień 79 zł)

6 tygodni

440 zł (kolejny tydzień 73 zł)

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12