Wymrażanie znamion (brodawek, kurzajek i innych) przy nowotworach skóry

Często zmagamy się z widocznymi defektami na naszej skórze, które negatywnie wpływają na naszą samoocenę. Nieestetyczne zmiany mogą się pojawiać w każdym regionie naszego ciała, ale najbardziej niepokoją nas te, które pojawiają się w okolicach często wystawianych na słońce. Kiedy znamiona przestają być tylko kwestią estetyczną, i należy udać się do specjalisty? Wymrażanie brodawek

Pobieranie wycinków z podejrzanych zmian skórnych

Czasami zachodzą wątpliwości co do charakteru zmiany. Niezawodnym sposobem, aby go ustalić jest pobieranie wycinków. Jeśli dermatolog uzna zmianę za podejrzaną, zaleci takie badanie. Wycinki skórne poddawane są barwieniu i kierowane na badanie histopatologiczne.

Pozwala to odróżnić łagodne zmiany skóry od nowotworów, jak rak kolczystokomórkowy czy rak podstawnokomórkowy, które początkowo mogą imitować brodawki czy blizny, i najczęściej występują w regionach ciała eksponowanych na słońce. Nie należy ich bagatelizować - wycięcie nowotworu we wczesnym stadium gwarantuje wyleczenie!

Czy brodawki, kurzajki i inne zmiany są groźne?

Łagodne zmiany skórne, jak brodawki, włókniaki, czy kaszaki, jeśli powodują nasz dyskomfort możemy bezpiecznie usunąć. W tym celu jednak nie należy się uciekać do domowych sposobów - przede wszystkim dlatego, że możemy stworzyć trudno gojące się rany, i brzydkie blizny.

Radzimy, by oddać się w ręce specjalistów, którzy nie tylko potwierdzą, że zmiany skórne mają łagodny charakter, ale wybiorą metodę, która gwarantuje dobry efekt końcowy. A przecież w usuwaniu zmian na tym najbardziej nam zależy.

Centrum Dermatologiczne FebuMed oferuje usługi usuwania takich zmian, które poprzedzone są profesjonalną konsultacją dermatologiczną.

Co to jest zasada ABCDE?

Nie każde pieprzyki są groźne, ale z pewnością powinniśmy je uważnie obserwować. Możemy zastosować prostą zasadę ABCDE, która pomaga nam odróżnić zmiany budzące niepokój od tych raczej niegroźnych. Oglądając pieprzyki zwróć uwagę na takie cechy jak: A- asymetria - czyli zmiany o nieregularnym zarysie B- brzegi - postrzępione, ze zgrubieniami C- z ang. colour - czerwony, czarny D- z ang. diameter, czyli duży rozmiar >6 mm E - ewolucja - zmiany w czasie Hiszpanie dołączają również cechę "F" od słowa feo - brzydki.

Każda zmiana, która wzbudza nasz niepokój powinna być oglądana przez specjalistę chorób skóry - dermatologa. Dzięki temu, w zachodnich krajach wyleczalność czerniaka jest bardzo wysoka. Ten nowotwór ma bowiem dwie twarze - początkowo jest niemal niegroźny, a jego wycięcie powoduje trwałe wyleczenie. Jednak jeśli nie reagujemy wcześnie - staje się bardzo agresywny. Nasza czujność jest tu najważniejsza.

Codziennie widzimy się w lustrze, a czerniak rozwija się na powierzchni skóry - dlatego powinniśmy często ją oglądać. Jeśli pieprzyk okazuje się niegroźny ale zwyczajnie nie podoba nam się jego wygląd, lub umiejscowienie - możemy go łatwo usunąć. Jednym z zabiegów, oferowanych w naszej klinice jest kriochirurgia - wymrażanie. Ten zabieg jest niemal bezbolesny, i pozwala trwale pozbyć się zmian - a przy tym nie pozostawia dużych blizn.

Kriochirurgia w usuwaniu zmian skórnych

Zabiegi kriochirurgii są skutecznym sposobem na pozbycie się brodawek, naczyniaków, włókniaków i wielu innych zmian, a także pozwalają zmniejszyć blizny, które mogą być rezultatem nieudanych manipulacji w ich obrębie. Ta metoda jest wyjątkowo bezpieczna, a osiągany efekt - natychmiastowy.

Zdajemy sobie sprawę, że wynik zabiegu bardzo zależy od umiejętności i doświadczenia lekarza - dlatego o jakości naszych usług świadczy nie tylko nowoczesny sprzęt, ale również odpowiednie przygotowanie techniczne naszych specjalistów z Centrum Dermatologii FEBUMED (Warszawa).

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12