Dermatoskopia i wideodermatoskopia

Wideodermatoskopia i dermatoskopia w WarszawieKażdy z nas ma na ciele wiele zmian skórnych – pieprzyków, brodawek, kurzajek. Gołym okiem ciężko jest jednak ocenić czy dane znamię jest bezpieczne. Może to zrobić jedynie dermatolog. Warto więc przynajmniej raz w roku wykonywać dermatoskopowe badanie zmian skórnych w celu określenia ich charakteru. Wczesna diagnostyka podejrzanych znamion skórnych zwiększa szansę całkowitego wyzdrowienia aż do 90%. 

Dzięki dermatoskopii możemy szybko wykryć niebezpieczne zmiany i wprowadzić odpowiednie leczenie. Dotyczy to zwłaszcza osób, u których w rodzinie stwierdzono przypadki nowotworów skóry oraz tych, które regularnie korzystają z solariów i opalają się. Pamiętaj, zdiagnozowany i wcześnie usunięty rak skóry zmniejsza ryzyko niebezpiecznych konsekwencji i powikłań. 

Badanie znamion, pieprzyków w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie

Zajmujemy się kompleksową diagnostyką oraz leczeniem wszystkich zmian skórnych,  nawet tych o trudnej lokalizacji. Wykonujemy badanie dermoskopowe i wideodermoskopowe w oparciu o nowoczesny sprzęt. Usuwamy zmiany skórne i zlecamy również badania histopatologiczne dla zmian wymagających dokładniejszej diagnozy. 

W naszych placówkach medycznych wykorzystujemy w ramach szczegółowej diagnostyki dermatoskopowej nowoczesne urządzenia – dermatoskopy, oraz wideodermatoskop FotoFinder. Pomagają one naszym lekarzom w postawieniu dokładnej diagnozy. Dzięki wideodermatoskopii możliwe jest także monitorownie zmian skórnych w czasie poprzez porównywanie zdjęć.

Badania dermatoskopowe wykonywane w naszym centrum są szybkie, bezbolesne i mogą być przeprowadzane zarówno u dorosłych, jak i dzieci - niezależnie od wieku.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Badanie dermatoskopowe – dla kogo?

●    dla dorosłych i dzieci – bez względu na wiek,
●    dla każdej osoby z licznymi zmianami skórnymi,
●    dla osób, które zaniepokojone są zmianą, która urosła, zmieniła kolor lub kształt,
●    dla osób, w których rodzinie występował nowotwór skóry,
●    dla osób z nieokreślonymi i przewlekłymi zmianami skórnymi w postaci długo utrzymujących się przebarwień na skórze czy zmian na płytce paznokciowej.

FotoFinder – zaawansowana diagnostyka znamion skórnych  w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w WarszawieFotoFinder – zaawansowana diagnostyka znamion skórnych 

FotoFinder to specjalistyczne urządzenie diagnostyczne, które wykorzystujemy na co dzień w naszych gabinetach dermatologicznych do oceny i rozpoznania zmian skórnych takich, jak np. znamiona barwnikowe, czyli popularne „pieprzyki”.  umożliwia szczegółową analizę znamion melanocytowych i niemelanocytowych uwzględniając ich średnicę, obwód, pole powierzchni, asymetrię, kolorystykę a także wszelkie nieregularności struktury czy brzegów.

Dzięki precyzyjnemu układowi optycznemu Full HD CrystalView, wideodermatoskop FotoFinder jest w stanie zobrazować zmiany aż w 140 krotnym powiększeniu gwarantując dużą liczbę szczegółów badanego obszaru skóry. Prezentuje precyzyjne obliczenia parametrów zmiany (jej wielkość, kolorystykę, uwypuklenia itp.) ułatwiając jej ocenę. 

Urządzenie umożliwia również mapowanie znamion o różnej wielkości i lokalizacji - nawet tych trudno dostępnych np. na skórze głowy czy w pachwinach. Pozwala także na monitorowanie zmian zachodzących w znamionach i śledzenie ich rozwoju w czasie. Ułatwia zidentyfikowanie nowych nieprawidłowości i porównanie ich ze wcześniejszymi obrazami. Jest to szczególnie przydatne w przypadku pacjentów z licznymi, rozsianymi znamionami, u osób ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia nowotworów skóry lub w przypadku zmian umiejscowionych w miejscach, w których usuwanie jest trudne lub ryzykowne.

Informacja o sztucznej inteligencji?
FotoFinder wspiera lekarza wykorzystując sztuczną inteligencję Moleanalyzer pro do analizowania zmian oferując dodatkową analizę i sugestie dotyczące niepokojących znamion wymagających dalszej diagnozy.

Badania dermatoskopowe i wideodermatoskopowe – dlaczego w FEBUMED?

Badania wykonywane przez doświadczonych dermatologów klinicystów, także doktorów nauk medycznych specjalizujących się w ocenie zmian skórnych.

Do badania wykorzystujemy m.in najlepszy na rynku dermatoskop HEINE MINI3000® LED HQ z najwyższym współczynnikiem oddawania barw zbliżonych do naturalnych – bez przekłamywania kolorów.

W razie wskazań wykonujemy wideodermatoskopię z wykorzystaniem urządzenia FotoFinder – badanie, które umożliwia diagnostykę skóry w dużym powiększeniu optycznym (nawet 140 krotnym) i ułatwia pomiar oraz ocenę wielkości zmian bezpośrednio na ekranie komputera. Wyniki badania opisywane są i archiwizowane w plikach, które dostępne są dla pacjenta od razu po zakończeniu wizyty.

Dermatoskopowe badanie wszystkich zmian skórnych

Badanie dermatoskopowe wszystkich zmian skórnych na ciele polecane jest osobom mającym liczne, rozsiane po całym ciele znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki). 

Wskazaniem do jego wykonania są zmiany skórne o nieregularnym kształcie, kolorze i wielkości. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne, nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

Nasi lekarze dermatolodzy wykonują dermatoskopię przy wykorzystaniu nowoczesnych, specjalistycznych urządzeń medycznych medycznych – przenośnych dermatoskopów oraz wideodermatoskopu FotoFinder, który umożliwia wykonanie fotografii i zapisu cyfrowego zdjęć zmian dla celów dalszej diagnostyki. Są przydatne w przypadku monitorowania zmian o atypowym charakterze.

Dermatochirurgia – bezpieczne usuwanie pieprzyków

Nasi lekarze usuwają zmiany wszystkimi dostępnymi na rynku metodami:
●    usuwanie laserowe,
●    kriochirurgia,
●    elektrokoagulacja,
●    łyżeczkowanie,
●    usuwanie chirurgiczne

Zmiany skórne, które w trakcie badania dermatoskopowego wzbudzają podejrzenia co do swojego charakteru rekomenduje się do usunięcia chirurgicznego – tylko ten rodzaj usunięcia zmiany pozwala poddać ją dalszej diagnozie – badaniu histopatologicznemu.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Cennik

DERMATOSKOPIA I WIDEODERMATOSKOPIA

CENA

Badanie dermatoskopowe wszystkich zmian na ciele wraz z omówieniem 

390 zł

Wideodermatoskopia do 5 zmian wraz z omówieniem 

550 zł

Wideodermatoskopia 6–10 zmian wraz z omówieniem 

650 zł

Wideodermatoskopia powyżej 10 zmian wraz z omówieniem 

wycena indywidualna

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12