Dermatoskopia i wideodermatoskopia - Centrum Dermatologiczne Febumed

Dermatoskopia i wideodermatoskopia

Wideodermatoskopia i dermatoskopia w WarszawieKażdy z nas ma na ciele wiele zmian skórnych – pieprzyków, brodawek, kurzajek. Gołym okiem ciężko jest jednak ocenić czy dane znamię jest bezpieczne. Może to zrobić jedynie dermatolog. Warto więc regularnie wykonywać dermatoskopowe badanie zmian skórnych w celu określenia ich charakteru. Wczesna diagnostyka podejrzanych znamion skórnych zwiększa szansę wyzdrowienia aż do 90%. 

Dzięki dermatoskopii możemy szybko wykryć niebezpieczne zmiany i wprowadzić odpowiednie leczenie. Dotyczy to zwłaszcza osób, u których w rodzinie stwierdzono przypadki nowotworów skóry oraz tych, które regularnie korzystają z solariów i kąpieli słonecznych. Pamiętaj, zdiagnozowany i wcześnie usunięty czerniak nie stanowi zagrożenia dla życia. 

Badanie dermatoskopowe – dla kogo?

  • dla dorosłych i dzieci – bez względu na wiek,
  • dla każdej osoby z licznymi zmianami skórnymi,
  • dla osób, które zaniepokojone są zmianą, która urosła, zmieniła kolor i kształt,
  • dla osób, w których rodzinie występował nowotwór skóry,
  • dla osób z nieokreślonymi i przewlekłymi zmianami skórnymi w postaci długo utrzymujących się przebarwień na skórze czy zmian na płytce paznokciowej.

 

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

 

Zadzwoń 22 841 01 12 (infolinia czynna 7 dni w tygodniu, 8:00 - 20:00)

lub

 

Badanie znamion, pieprzyków w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie

Zajmujemy się kompleksową diagnostyką oraz leczeniem wszystkich zmian skórnych,  nawet tych o trudnej lokalizacji. Wykonujemy badanie dermoskopowe i wideodermoskopowe w oparciu o nowoczesny sprzęt, a także histopatologię. Badania przeprowadzane są u osób dorosłych oraz dzieci w trakcie konsultacji medycznej. 

Badania dermatoskopowe i wideodermatoskopowe – dlaczego u nas?

  • Badania wykonywane przez doświadczonych dermatologów klinicystów, także doktorów nauk medycznych specjalizujących się w ocenie zmian skórnych,
  • Do badania wykorzystujemy m.in najlepszy na rynku dermatoskop HEINE MINI3000® LED HQ z najwyższym współczynnikiem oddawania barw zbliżonych do naturalnych – bez przekłamywania
  • W razie wskazań wykonujemy wideodermatoskopię – badanie, które umożliwia diagnostykę skóry w dużym powiększeniu optycznym (nawet 200 krotnym) i ułatwia pomiar oraz ocenę wielkości zmian bezpośrednio na ekranie komputera. Wyniki badania opisywane są i archiwizowane w plikach, które dostępne są dla pacjenta tuż po zakończeniu wizyty.

 

Zadzwoń 22 841 01 12 (infolinia czynna 7 dni w tygodniu, 8:00 - 20:00)

lub

 

Dermatoskopowe badanie wszystkich zmian skórnych

Badanie dermatoskopowe wszystkich zmian skórnych na ciele polecane jest osobom mającym liczne, rozsiane po całym ciele znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki). Wskazaniem do jego wykonania jest duża liczba niepokojących zmian skórnych o nieregularnym kształcie, kolorze i wielkości. Regularnie przeprowadzone w ramach profilaktyki czerniaka umożliwia dokładną ocenę stanu skóry. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne, nie ma żadnych przeciwskazań do jego wykonania.

Dermatochirurgia – bezpieczne usuwanie pieprzyków

Zmiany skórne, które w trakcie badania dermatoskopowego wzbudzają podejrzenia co do swojego charakteru, najbezpieczniej jest usunąć chirurgicznie. Zabieg ten jest bezbolesny – odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Następnie lekarz zleca badanie histopatologiczne - sprawdzenie czy wycięte znamię nie zawierało komórek raka. W przypadku diagnozy czerniaka podejmowane są kolejne kroki leczenia.
 

Cennik

   KONSULTACJE CENA

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

220 – 250 zł   

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci 

220 – 250 zł   

 

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12