Dermatoskopia i wideodermatoskopia - Centrum Dermatologiczne Febumed

Dermatoskopia i wideodermatoskopia

Czym jest dermatoskopia? Wideodermatoskopia i dermatoskopia

Dermatoskopia (dermoskopia) jest podstawowym badaniem zmian skórnych. Razem z badaniem histopatologicznym pozwala na dokładną analizę skóry. Jest badaniem szybkim, bezbolesnym i bezpiecznym. Jest wykonywane przez lekarza za pomocą dermatoskopu ręcznego lub wideodermatoskopu.

Czym jest wideodermatoskopia? 

Cyfrowy wideodermatoskop umożliwia nie tylko szczegółową diagnostykę skóry w dużym powiększeniu optycznym (nawet 200 krotnym), ale ułatwia także pomiar i ocenę wielkości zmian bezpośrednio na ekranie komputera. Wyniki badania opisywane są i archiwizowane w plikach, które dostępne są dla pacjenta tuż po zakończeniu wizyty. Uzyskane w ten sposób dane pozwalają na dokładną ocenę rozwoju schorzeń skóry i stanowią cenne uzupełnienie historii choroby. Lekarz przy kolejnej wizycie może wrócić do zdjęć i ocenić czy zmiany skórne zmieniły rozmiar, kształt, strukturę itp. 

Wskazania do dermoskopii lub wideodermatoskopii:

  • zmiany barwnikowe skóry (np. pieprzyki, piegi, plamy soczewicowate),
  • znamiona wrodzone i nabyte (zwłaszcza te, które w ciągu ostatnich miesięcy zmieniły kształt, wielkość, kolor lub mają skłonność do krwawienia),
  • jasna karnacja sprzyjająca oparzeniom słonecznym,
  • nadmierne opalanie lub regularne korzystanie z solarium,
  • ślady po oparzeniach słonecznych,
  • występowanie w rodzinie przypadków zachorowań na raka skóry lub raka trzustki.

 

Zadzwoń 22 841 01 12 (pn-pt 7:30-20, sb 8:00-14:00)

lub

UMÓW SIĘ ONLINE – CAŁĄ DOBĘ

 

Dlaczego należy badać znamiona? 

Badanie dermatoskopowe powinno być wykonywane raz do roku w ramach profilaktyki czerniaka i innych nowotworów skóry. Wczesna diagnostyka podejrzanych znamion skórnych zwiększa szansę wyzdrowienia aż do 90%. Dzięki dermatoskopii możemy szybko wykryć niebezpieczne zmiany i wprowadzić odpowiednie leczenie. Dotyczy to zwłaszcza osób, u których w rodzinie stwierdzono przypadki nowotworów skóry oraz tych, które regularnie korzystają z solariów i kąpieli słonecznych.

Profilaktyka czerniaka 

Zmiany skórne, które w trakcie badania dermatoskopowego wzbudzają podejrzenia co do swojego charakteru, najbezpieczniej jest usunąć chirurgicznie. Zabieg ten jest bezbolesny – odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Następnie lekarz zleca badanie histopatologiczne - sprawdzenie czy wycięte znamię nie zawierało komórek raka. W przypadku diagnozy czerniaka podejmowane są kolejne kroki leczenia.

Badanie znamion, pieprzyków w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie

Zajmujemy się kompleksową diagnostyką oraz leczeniem wszystkich zmian skórnych,  nawet tych o trudnej lokalizacji. Wykonujemy badanie dermoskopowe, wideodermoskopowe w oparciu o nowoczesny sprzęt, a także histopatologię. Badania wykonywane są u osób dorosłych oraz dzieci w trakcie konsultacji medycznej. 

 

Zadzwoń 22 841 01 12 (pn-pt 7:30-20, sb 8:00-14:00)

lub

UMÓW SIĘ ONLINE – CAŁĄ DOBĘ

 

Cennik

    WIDEODERMATOSKOPIA CENA
Wideodermoskopia: 1 zmiana 200zł
Wideodermoskopia: 2-10 zmian 350zł
Wideodermoskopia: 11-30 zmian 450zł
Wideodermoskopia: 31-50 zmian 550zł