Łuszczyca a leczenie bez sterydów

Łuszczyca to jedna z najczęstszych schorzeń skóry. Z racji nieuleczalnego i przewlekłego charakteru, bardzo często łuszczyca leczona jest sterydami. Aplikowane miejscowo na skórę, przynoszą początkowo bardzo zadowalające efekty. Jednak długotrwała sterydoterapia powikłana jest wieloma skutkami ubocznymi – a tego nikt nie chce. Czy można zatem skutecznie łagodzić zmiany łuszczycowe bez sterydów?

Czy leczenie bezsterydowe łuszczycy ma sens? Czy można leczyć łuszczycę bez sterydów?

Podstawą terapii łuszczycy jest działanie przeciwzapalne, złuszczające oraz łagodzące. Niemal zawsze w leczeniu łuszczycy uwzględniane są sterydy. Okazuje się jednak, że można leczyć łuszczycę bez sterydów.

Jeśli bowiem sięgniemy po naturalne preparaty o starannie skomponowanym składzie, ich skuteczność może okazać się porównywalna ze stosowaniem miejscowej glikokortykoterapii. 


Alternatywą dla sterydów mogą być naturalne ekstrakty roślinne :

  • olejki eteryczne,
  • ekstrakty ziołowe
  • oleje roślinne.

Dostarczają one wielu cennych składników, z których najbardziej pożądane to witaminy A i E oraz bioflawonoidy, a zatem silne antyutleniacze. Skutecznie złagodzą one stany zapalne skóry i ograniczą reaktywność immunologicznego.

A jeśli – tak jak specjalistyczne dermokosmetki marki dr Michales – wzbogacone są związkami o działaniu złuszczającym, nawilżającym oraz łagodzącym, wtedy do naszych rąk trafia kompleksowa kuracja przeciwłuszczycowa.

Jakie są efekty leczenia sterydowego łuszczycy?

  • Stosując sterydy skóra może szybko uodpornić się na ich działanie, ponadto podlega ścieńczeniu.
  • Może pojawić się trądzik posterydowy czy przebarwienia skórne.

Takimi powikłaniami nie jest obciążona naturalna terapia łuszczycy. Eksperci marki dr Michales wskazują na niezwykłą skuteczność terapii bezsterydowej łuszczycy – aż od 76% do aż 89% osób stosujących te dermokosmetyki zauważa znaczącą poprawę. 

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

 

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12