Dermatologia dziecięca - Centrum Dermatologiczne Febumed

Dermatologia dziecięca

Dermatologia dziecięca uznawana jest za jedną z najtrudniejszych specjalizacji. Wymaga bowiem od lekarza wiedzy z dwóch dziedzin medycyny - dermatologii oraz pediatrii. Musi się on wykazać także niezwykłym zrozumieniem, delikatnością, a także doskonałym zmysłem obserwacji - zwłaszcza, że część jego najmłodszych pacjentów nie jest w stanie samodzielnie wskazać stanów zapalnych na ciele, a tym bardziej ich opisać. Dermatologia dziecięca uznawana jest za jedną z najtrudniejszych specjalizacji. Wymaga bowiem od lekarza wiedzy z dwóch dziedzin medycyny - dermatologii oraz pediatrii.

Najczęstsze choroby skóry u dzieci

Skórę dziecka, w odróżnieniu od skóry osób dorosłych, różni to, że znajduje się ona w stadium dojrzewania i pełnienie przez nią prawidłowych funkcji (np. ochronnych) jest mocno utrudnione. Jest ona wrażliwa na wszelkiego rodzaju uszkodzenia - pęknięcia, otarcia, skaleczenia, a także na nadmierne przesuszenia. Dlatego tak ważne w przypadku codziennej pielęgnacji skóry dziecka jest stosowanie terapii miejscowych polegających na natłuszczeniu skóry dedykowanym emolientem.

Czasami jednak samo nawilżenie skóry nie wystarczy i na skórze naszego dziecka zaobserwujemy zmiany, które mimo naszych usilnych starań, nie znikają. Jest to znak, że musimy się skonsultować z lekarzem dermatologiem. Wizyta u specjalisty pomoże nam na postawienie odpowiedniej diagnozy i natychmiastowe wdrożenie właściwego leczenia.

Czy wiesz, że do najpopularniejszych chorób skórnych u dzieci, zaliczamy:

  • alergiczny wyprysk kontaktowy,
  • łojotokowe zapalenie skóry (wyprysk łojotokowy),
  • atopowe zapalenie skóry (AZS),
  • łuszczycę,
  • pokrzywkę u dzieci.

Dermatolog dziecięcy - Warszawa

Jeżeli szukasz dobrego dermatologa dziecięcego w Warszawie - dobrze trafiłeś. Nasi lekarze specjalizują się przyjmowaniu nie tylko dorosłych pacjentów, ale także tych najmłodszych. Ich wieloletnie doświadczenie kliniczne oraz praca na oddziałach dermatologicznych sprawiła, że nie straszne im żadne choroby skóry. Skontaktuj się z nami i umów swoje dziecko na wizytę już dziś!

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź terminy konsultacji.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE